Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az azért nyilvánvaló, hogy a...

Az azért nyilvánvaló, hogy a CEU-t nagy valószínűséggel nem fogják bezárni, viszont a kapálózás egy kissé szánalmas és ésszerűtlen, nem?

Figyelt kérdés
Elég nyilvánvaló, hogy a kormány részéről ez egyfajta erődemonstráció, felmérés, megfélemlítés, tematizálás és talán már a kampány része. De okos emberek a másik oldalon miért állnak bele, miért úgy táncolnak, ahogy Orbán fütyül? Miért csinálnak magukból hülyét, és beszélnek néha már hülyeségeket nagy hévvel. Miért öntenek olajat a tűzre? A végén még bezzegből tényleg bezárják a CEU-t.

2017. ápr. 1. 22:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

A kulcsát leírtad a dolognak.


"Úgy táncolnak ahogy Orbán fütyül."


És ez a lényeg. Tudom, hogy nehéz ezt megemészteni, de ez a helyzet akármennyire is fáj.


Az egyik fő "fegyvere" a fidesz ellenes tábornak, hogy megpróbálják hülyének beállítani Orbánt. De a helyzez mégis csak ez :


"Úgy táncolnak, ahogy Orbán fütyül."

2017. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, a magyar politikában már nem létezik olyan, hogy "nyilvánvaló".
2017. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nyilvánvaló, hogy nem fogják bezárni a CEU-t, de azért a végén még bezzeg alapon bezárják a CEU-t?

What?

2017. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%

Leszámítva a hallgatókat meg az oktatókat), aki most védelmezi a CEU-t, az egy hete hete még azt se tudta h létezik nagyjából.

"De okos emberek a másik oldalon miért állnak bele...?"

Mert nem okosak.

2017. ápr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a kormány idióta törvényjavaslataira igenis kell hogy legyen válasz a megtámadott felektől. Sajnos mostanra sokan belefáradtak és emiatt tudnak keresztülvinni sokmindent. Lásd internetadó... Azóta húzszor akkora gaztettek kerültek aláírásra de már "megszoktuk"... Pedig újra el kell kezdeni a tiltakozást, fel kell venni a kesztyűt. Érezzék Orbánék a törődést.
2017. ápr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a politikai lényege. A kormány kicsit keménykedhet, sorosozhat, az ellenzéknek pedig jól jött, hogy beleállhat egy könnyű, népszerű kampányba, hogy mentsük meg a CEU-t. Ezért lett ennyire felfújva ez az egész. Aztán a végén úgy is lesz valami kompromisszumos megegyezés, ami mindenkinek tetszik, kedve szerint kampányolhat. A kormány majd büszkén közli, hogy végre átláthatóvá tették a külföldi egyetemek magyarországi működését, rendbetették a rendszert, az ellenzék pedig nagy sikerként fogja tálalni, hogy megfékezték a diktatúra építését, legyőzték Orbánt, megmentették a CEU-t...
2017. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"a kapálózás egy kissé szánalmas és ésszerűtlen"


Majd ha külföldön magyar intézmények működését nehezítő jogszabályokat hoznak, azok ellen se kapálózz, mert ésszerűtlen.

2017. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Tehát nyilvánvaló, hogy nem fogják bezárni a CEU-t, de azért a végén még bezzeg alapon bezárják a CEU-t?"


Igen, szerintem ez csak tematizáció akart lenni. De annyira tiltakoznak, hogy mostmár ha viszakoznak, az rosszul jönne ki, gyengének mutatnák magukat. És valóban egy csomó vért kiáltó igazságtalanság van az országban és a világon, és kissé visszás, hogy itthon és külföldön hirtelen ezért áll ki mindenki túltolva a biciklit, egy csomó más dolog meg le van szarva, miközben elvileg nincs is elvileg semmi probléma, mert nem a CEU bezáratásáról szól a tervezet, csak arról, hogy meg kéne egyezni, ami a világon máshol is létezik. Nem mondom, szerintem is hülyeség, és nyilván nem véletlen, de tiltakozni konkrétumok ellen kéne, és nem bezárásról beszélni, amikor nem arról volt szó, de így a végén még az is lehet belőle, mert maguk alatt vágják a fát ezzel.

2017. ápr. 2. 13:57
 9/21 A kérdező kommentje:

"Szerintem a kormány idióta törvényjavaslataira igenis kell hogy legyen válasz a megtámadott felektől. Sajnos mostanra sokan belefáradtak és emiatt tudnak keresztülvinni sokmindent. Lásd internetadó... Azóta húzszor akkora gaztettek kerültek aláírásra de már "megszoktuk"... Pedig újra el kell kezdeni a tiltakozást, fel kell venni a kesztyűt. Érezzék Orbánék a törődést."


Konkrétumokra kell legyen, de elvileg normális törvényjavaslatokra nem, mégha sejthető is a háttérben egyeseknek nem tetsző szándék.


Másrészt ne nevezzük az internetadót gaztettnek! Én sem preferáltam volna, de ez olyan dolog, ami mellett lehet érvelni és vannak ellenérvek, és nyugodtan meg lehetne adóztatni akár, ez nem gaztett.

2017. ápr. 2. 14:01
 10/21 A kérdező kommentje:

"az ellenzéknek pedig jól jött, hogy beleállhat egy könnyű, népszerű kampányba, hogy mentsük meg a CEU-t"


Elsősorban nem az ellenzék csinálta a hajcihőt, hanem külföldiek, kutatók, amerika, stb. Itthon az ellenzéket hallottam a legkevésbé, a Jobbik meg épp hogy támogatja.

2017. ápr. 2. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!