Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen érettségi kell a...

Milyen érettségi kell a pszichológia szakhoz? Konkrétan.

Figyelt kérdés

Biológia/magyar nyelv és irodalom/matematika/történelem/ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy/egy idegen nyelv/szakmai előkészítő tárgy --- felvin ezeket találtam, de őszintén nem hiszem, hogy ennyi lenne a választék... Az ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyról meg a szakmai előkészítőről sem tudok semmit. Kérhetek erről is felvilágosítást?

Hozzá értő emberek segítségét kérem.



2018. jan. 2. 20:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ohh, és az etika valóban nem felvételi tantárgy?
2018. jan. 2. 21:05
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ennyi közül lehet választani.

"20) Ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy: pedagógia ismeretek.


(21) Szakmai előkészítő tárgy: oktatási alapismeretek."

2018. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az etika valóban nem számít csak amiket felsoroltál a kérdésben. Az összes szaknál kb ennyi tárgy közül választhatsz (vagy még kevesebb pl orvosi). Egyedül a felsőoktatási szakképzés ahol bármilyen 2 tárgyat elfogadnak.
2018. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És pedagógiai ismereteket illetve oktatási alapismereteket tanítanak valahol? Vagy azt nekem kellene magánba elintéznem?
2018. jan. 2. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Kettőt kell választanod a fent felsoroltak közül, nem kell benne lennie szakmai tárgynak.
2018. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvel vigyázni kell pszichon, mert nem mind jó... nekem a spanyol emeltem nem ért oda semmit, míg pl franciát elfogadták...
2018. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát három érettségi tárgy (magyar, töri, matek) kapásból kötelező, ehhez jön még egy szabadon választott nyelv negyediknek és egy szabadon választott tantárgy ötöiknek. Ezekből áll az érettségi bizonyítvány. Nyilván lehet több tantárgyból is de tök felesleges. A felvételi egyetemre maga az érettségi és a tanulmányi átlág. Na most ha pszihóra akarsz menni akkor szerintem a leglogikusabb választás az a három kötelezőből mindhárom középsziten aztán egy angol/német/bármilyen nyelv amiből jó vagy emeltszinten és egy biológia mint szabadon választott tárgy szintén emelt szinten.


ELTE-n például felsorolnak egy csomó tárgyat (amiket te is felsoroltál) és ezekből kell legalább egyet emelt szinten csinálni. Vagyis úgy ahogy fentebb javasoltam. Nem muszáj nyelvből is meg bioszból is de legalább az egyikből kell. Persze ha mindekettőből jó vagy az a legjobb ha mindkettő emelt (több pont jár érte).


Az ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy azt jelenti hogy ha mondjuk katonai suliba jártál akkor tehetsz katonai alapismeretekből érettségit de ez szerintem a te esetetben lényegtelen.

2018. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Magyar-töri tagozaton vagyok, ezekből szeretnék emeltezni. Csak éppen bizonyos körülmények nehezítik a dolgom, ezért próbálok meg minden lehetséges alternatívát számba venni.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. jan. 2. 23:13
 9/11 Szitakötő25 ***** válasza:
53%
Ugye sokszor mondják, hogy nem bejutni nehéz, hanem elvégezni. Nos, ha jól sikerül a magyar meg a töri emelted, akkor bejuthatsz, VISZONT, inkább javasolnám a bioszt. A legjobb barátnőm pszichológiát tanul, és mondta, hogy nagyon kell hozzá a biosz alaptudás, és akik nem emelteztek belőle, azok vért izzadnak... Nem ijesztgetni akarlak, ezek csak tények.
2018. jan. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A szorgalmammal nincs baj, tisztában vagyok a biosz nehézségeivel, de már arra van tervem. Viszont a magyar és a töri a szerelmeim, ezért nem mondok le róluk.

Köszönöm a válaszokat! :)

2018. jan. 7. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!