Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen érettségi kell a...

Milyen érettségi kell a pszichológia szakhoz? Konkrétan.

Figyelt kérdés

Biológia/magyar nyelv és irodalom/matematika/történelem/ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy/egy idegen nyelv/szakmai előkészítő tárgy --- felvin ezeket találtam, de őszintén nem hiszem, hogy ennyi lenne a választék... Az ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyról meg a szakmai előkészítőről sem tudok semmit. Kérhetek erről is felvilágosítást?

Hozzá értő emberek segítségét kérem.



2018. jan. 2. 20:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szitakötő25: Nem, ezek nem tények. Persze, van olyan egyetem, ahol nagyobb hangsúly van a bioszos tárgyakon, de alapvetően azért nem kell vért izzadni, hogy az ember elvégezze őket. A pszichológia képzésnél kifejezetten az a tény, hogy nehéz bejutni. Bent maradni már annyira nem, hiszen aki bekerül, az jó esetben szorgalmas, könnyen tanul, kitartó, ami látszik a 440-450 felvételi pontos teljesítményén is. Ha ehhez még társul egy kis hivatástudat is, akkor aztán tényleg nem nehéz ez a szak. Én mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy olyan tárgyakból emeltezzen, amiket szeret, amikből jó, mert az a legfontosabb, hogy minél több pontot érjen el az érettségi eredményével. Töri-magyar szakosként evidens a töri-magyar emelt érettségi, én nem is akarnám lebeszélni erről a kérdezőt. Én töri és német emelttel mentem, gyakorlatilag egyiknek sincs semmi hasznosíthatósága a pszichológia képzés tekintetében, semmit sem értem vele, de egy percig sem kellett aggódnom amiatt, felvesznek-e, és azóta el is végeztem sikeresen a képzést.
2018. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!