Miből kell emelt szinen érettségizem hogy esélyes legyek a Debreceni Egyetem pszichológiai szakára bejutni?

Figyelt kérdés
Hetedikes koromban elterveztem hogy oda szeretnék menni, de most rájöttem hogy kicsit előre is készülni kellene. Mi kell ahoz hogy esélyes legyek?
2018. jan. 10. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

felvi.hu honlapon van minden információ.


Jelen állás szerint a következő tárgyakból fogadják el az érettségit a felvételin: matek, magyar, töri, biosz, és többféle nyelv. Ezek közül egy emelt kötelező, de kettőt érdemes csinálni, mert akkor megvan a maximális többletpont, amit szerezhetsz. Olyan tárgyakból emeltezz, amikből a legjobb vagy, amiket a legjobban szeretsz, mert az a cél, hogy minél jobban sikerüljenek ezek az érettségik, mert nagyon magas a ponthatár pszichológia szakra. Ezen kívül szükséged lesz a képzésen az angol nyelvtudásra.

2018. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Felvi.hu


Viszont én meggondolnám ezt a pszichológiát és inkább olyan szakra mennék amivel el is tudok majd helyezkedni.

2018. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen el lehet vele helyezkedni, csak nem az alapszak után kell várni az égi áldást és a minimálbér feletti fizut. Ezt a képzést szívem szerint osztatlanná tenném. Ezt csak azért nem lehet, mert az alapszak máshova (rengeteg helyre) jó és elég sok ráépítési lehetőség van, nem csak a "díványos pszichológus" kimenet.


Amúgy felvin mindent megtalálsz erről, ahogy az első is írta, sok tárgyból tehetsz emeltet, én a bioszt ajánlanám melegen, lehet boldogulni anélkül is, de nagy hendikep, ha abból tudsz egy jó emeltet írni, sok bioszos tárgyad lesz. :)

2018. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Érdekes amúgy ez az osztatlanság kérdés, sok szempontból nagyon előnyös lenne, viszont amikor szóba került anno, hogy osztatlanná akarják tenni, óriási felháborodás kerekedett. Persze így is van pozitívum, hiszen sokan nem is mennek tovább a mesterre, BA után más irányt vesznek, ráadásul elég nagy a cserélődés az egyetemek közt, sokan mennek máshová mesterre, mint ahol az alapot csinálták. De a szakosodást meg lehetne oldani egy osztatlan képzésen belül is.

2018. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az angolt ajánlanám, mert egyrészt diplomát csak úgy kapsz ha van angol nyelvvizsgád, másrészt elvárják hogy angol anyagot is fel tudj dolgozni pl. egy műhelymunkához.:) Mellette magyar/töri/biosz közül amelyik a legjobban megy, de tény hogy a bioszt tudnád leginkább hasznosítani.

Emelt szinten tehát nyelvet ajánlanám, biosszal párosítva, de azt is megteheted, hogy csinálsz egy felsőfokú nyelvvizsgát, és emeltezel pl. bioszból, + nagyon jól teljesítesz a többi tárgyból is középszinten. De két emelttel biztosabb szerintem a dolog.:)

2018. jan. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!