Merre haladjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Olyan tanácsra lenne szükségem, hogy merre induljak most. 25 éves vagyok, egy magáncégnél dolgozom, ami nem fizet túl jól.(...) Érettségim van jelenleg, infós suliba jártam, eleve is érdekel az informatika.


Lakásra/házra jelenleg takarékpénztárat nyitottam, hogy megalapozzam valamivel a jövőmet.


Most érkeztem el oda, hogy vagy lépek innen(biztos, stabil, közeli, barátságos hely, csak nagyon szr pénz..) vagy keresek egy másik munkát, 180-200 körül.


E mellett szeretnék tanulni, végezni valamit. Informatikai rendszer üzemeltető OKJ-t néztem, tetszene is. Olyan közepesnek mondanám a jelenlegi tudásomat informatika területén, programozás is volt egy kevés.


Érdemes egy ilyet elvégezni, vagy semmire nem jut vele az ember? Esetleg CNC programozó, kezelő? Vagy egyéb hiányszakmára ráfeküdni? Állítólag hegesztőből is nagy a hiány, ecetera.(szakmunkákból)


Az értelmes válaszokat köszönöm!



2018. jan. 19. 22:19
 1/3 A kérdező kommentje:

Kieg:


Nem vagyok nagyravágyó, egyáltalán. Amire vágyok, az a családom(feleség, gyerek(ek)), egy lakás/ház, egy autó, és stabil élet. Ennyi. :D Nem akarom megváltani a világot, nem akarok maradandót alkotni,(mennyi az esély?) nem akarok semmi irreális, elérhetetlen célt kitűzni.


Ami még bejövős, az pl esetleg könyvelő. Egy OKJ-s képzés vihet valamire? Mennyire "kemény" a matek? Sokat olvastam már, mindenki mást állít.

2018. jan. 19. 22:41
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Tegyél le egy infós szakmát, meg mellé még egy hiányszakmát, ami még érdekel, mert iskolarendszerben 2 szakmát lehet ingyen, tanfolyamon meg annyit végzel amennyit akarsz, csak az fizetős.
2018. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Infós OKJ-nak semmi értelme sajnos.


Én a helyedben ezeket csinálnám:


a) költözés a határ mellé (mondjuk sopronba) és Ausztriába fizikai meló keresése 1000-1500 Euró-ért

b) valami olyan szakma tanulása amivel vállalkozni értelmes és jelenleg keresett.

Pl:villanyszerelő, festő stb.

Ezekkel a szakmákkal szintén a nyugati határ mellett, esetleg Budapesten VÁLLALKOZÓKÉNT!!! jól lehet keresni

2018. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!