Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit kéne aludni mininum?

Mennyit kéne aludni mininum?

Figyelt kérdés

Szokásos...

Holnap vizsga, nem tudok semmit. Ráadásul szóbeli.

10-kor kezdődik a vizsga, ha reggel 6-ig tanulok, akkor kb. egy kettes meglesz szerintem.

Utána még fürdés, stb. 7-re ágyban vagyok és csak 2 órát tudok aludni. (9:30 fele elkell induljak..)


Vajon elég lesz?


2018. jan. 23. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy vizsga előtt minimum 8 órát kell aludnom, mert különben nem jutnak eszembe a dolog vizsgán. Még a régiek sem, nem hogy a vizsga előtt pár órával megtanultak.

De többen is úgy csinálják mint te, szóval összejöhet a dolog.

2018. jan. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát hajrá, én szurkolok neked. Nekem biztos nem menne,én ilyen esetben csak elfogadom a bukást, de te küzdj a végsőkig. :D
2018. jan. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2 óra alvás ebben az esetben is megterhelő lesz, és nem kell jósnak lenni, hogy előre megmondjam. Az agyad felmondja a szolgálatot a vizsgánál. Nagyjából a semmi fog csak eszedbe jutni.

Mindig azt mondják, hogy tanulni a vizsga előtti utolsó nap már nem szabad. Akkor már nem tanulsz, csak elismétled amit eddig tudtál.

Inkább aludj rendesen, és frissen menj vizsgázni.

2018. jan. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha alszom, akkor 95%, hogy bukok.

Ha tanulok, akkor 80%


Inkább tanulni fogok, max úgy megyek haza, hogy én megtettem mindent. :D

2018. jan. 24. 00:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Legalább 8 órát kellene. Egyébként én a zuhanyzást felkelés utánra alnajánlom, mert az is élrénkít kicsit.

Ha az ezt megelőző éjszakákon 8-10 órákat aludtál, akkor egy éjszaka kibítható. Vegyél 2 energiaitalt ami addig felpörget és legyen számodra tanulság, hogy ne halaszd az utolsó pillanatra.

2018. jan. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, szerintem reggel halálomon leszek, így nem tudok majd akkor zuhanyozni. (Meg reggel készülődik a család a fürdőben)

Energia italt pedig nem szeretem.


Azonban van egy csomó csoki, süti, azokat eszem egész este.. xD

2018. jan. 24. 01:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Majd írd meg hogy sikerült :)
2018. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Te ismered a szervezeted.

Én régebben volt, hogy egész éjjel tanultam, és egyáltalán nem feküdtem le, mert 1-2 óra alvás csak még jobban kiütött - vizsga után aludtam, és nem rontotta az éjszakázás a teljesítményem.

Mostanában meg 2-2.30-ig tudok hatékonyan tanulni, utána már nagy kínlódás.

Meg nálam a "reggel korábban kelek" stratégia többet árt, mint használ.

2018. jan. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A végén az lett, hogy aludtam 20 percet. :D

Cserébe sikerült egy hármast kapnom. :)

2018. jan. 24. 13:51
 10/11 A kérdező kommentje:
S kb. most olyan vagyok, mint egy mosott rongy, de nem merek aludni, mert akkor abból csak az lesz, hogy hajnali 3-4 fele felkelek, hogy már nem vagyok álmos. :D
2018. jan. 24. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!