Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia BA - Károli,...

Pszichológia BA - Károli, Pázmány vagy ELTE?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok a három közül? Olvastam, hogy az ELTE inkább elméleti képzést ad, a másik kettő gyakorlat orientáltabb. Mennyire jelentős a vallás szerepe a Károlin, vagy a Pázmányon? Belekerül a vallás is a tananyagba, számít felvételinél a világnézet?
2018. jan. 25. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Károlira járok. Nagyon szeretem. Felvételinél nem számít a vallás. Van egyházismeret tárgy, de meg lehet csinálni. Jó suli, én javaslom. :)
2018. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Végzős PPKE-s vagyok. Én is ajánlom az én egyetemem, fantasztikusak a tanárok, színvonalas az oktatás és megvan az a kicsit bennsőséges kapcsolat a tanárokkal, mivel relatíve kevesen vagyunk/évfolyam (100 fő). Ismernek névről többnyire, segítőkészek, nem szivatnak, érthető és szórakoztató előadásokat tartanak, a gyakorlati órák többsége is izgalmas... A vallás kimerül 4 bébi könnyű 2 kredites tárgy teljesítésében, a szakmai tárgyaknál meg sem fordul senki fejében, hogy belemossa a nézeteit az anyagba (ettől tartottam eleinte)... Nekem kicsit kicsi lett így a végére, jobban vágyom egy ezer fős szakra, de amint mondtam, ennek is megvan az előnye. :) Hátrányt nem tudok mondani, kicsit a szétosztottság zavar, hogy ott az a gyönyörű Campus Piliscsabán, amit személy szerint élőben sosem láttam... Ez nem megy az oktatás rovására, csak olyan kis nyugis minden itt. Nem az a nagy bulizás a bevett, persze igyekeznek kisebb eseményeket, összeröffenéseket szervezni itt is rendszeresen.:) Mesterre is csak azért nem maradok, mert megrögzött újdonságkereső vagyok.:) Eleinte amúgy a Károli és ez között gondolkodtam sokat, végül azért lett ez a sorrend, mert az ELTÉ-re eleve sok pszichós ismerősöm panaszkodott és nem is igazán vonzott, másrészt nekem a belvárosból ez 20 perc, a Károli meg egy óra..:/ Dee nem bántam meg.:)
2018. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én amennyire látom az ELTÉ-n is jó a pszichológia. Én ugyan tanáris vagyok, de van rengeteg pszichós ismerősöm és szerintük erős a képzés. Nekem is vannak ugye ilyen tárgyaim, a tanárok tündériek többnyire.
2018. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE inkább a kutatási vonalat erősíti alapképzésen, abba az irányba hajt minket. A Károli az alkalmazott részekhez jó. Azt megjegyezném, hogy az ELTE-n a szakma krémje oktat, míg ez a másik kettőről nem elmondható, és az se hátrány, hogy többen vagyunk egy évfolyamon (200-an) van, hogy csoportokra osztanak minket és így rengeteg embert lehet megismerni. Én nagyon szeretem, és nem beszéltem még olyannal, aki panaszkodott volna rá.
2018. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Még olyan kérdésem lenne, hogy a bioszos tárgyak mennyire gázosak? Illetve a hallgatói élet milyen, van idő/energia a bulizáshoz, közös programokhoz, vagy nem annyira jellemző? Van lehetőség ösztöndíjra ha sok kreditem van és jól teljesítek?
2018. jan. 30. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
ELTE-ről tudok írni. Az anatómia, ha tényleg odateszed magad és kb 10 napot tanulsz rá (napi 4-5 óra minimum) akkor egy kettesre-hármasra megírható. Tehát nem vészes. Diákélet akad nálunk, vannak szakkörök, karibulik, lehet rendezvényt szervezni, önkénteskedni, összességében könnyű az ismerkedés. Az éfolyamátlag felső x százaléka kap ösztöndíjat, nálunk nem túl magas az összege kb havi 7 ezer. De könnyű kapni.
2018. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem tanultam meg a bioszt gimiben és 5 nap tanulással négyes lett az anatómiám, úgyhogy szerintem nem vészes. Eltés vagyok egyébként.
2018. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
haha, évfolyamtársak vagyunk :D
2018. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!