Jó az elképzelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék pénzüggyel és informatikával foglalkozni, és megnéztem az infó szakok terveit, rengeteg a matek...még gazd.infon is, és azt gondoltam beadom pénzügy számvitelre a jelentkezésemet, és felveszek infós tárgyakat, csak a programozás érdekel az informatikából, szerintetek ez járható út, ha nem akarok annyi matekkal foglalkozni? Pénzügy és számvitel is érdekel, gazdasági középsuliba végeztem, csak érettségi, nem végeztem el a mérlegképest.

És akkor még egy kérdés, hogy végzett diplomásként én így megpályázhatok gazd infos állásokat?


2018. febr. 18. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Semmi értelme.

Nem véletlenül kell annyi matek a programozáshoz. Nem egészen úgy működik, mint a mátrixban, hogy pörögnek a zöld karakterek egy fekete képernyőn.


Persze most annyira hiány van IT területen, hogy sz/r informatikusként is egy halom pénzt lehet keresni...

2018. febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem valószínű hogy ugyan azt a matekot tanuljátok majd. Lesz egy átfogó matek, integrálás deriválás mátrix és kb kész innen el is válik a matek.


Nekik lesz analízis, digit, matek 1-2-3 meg nem tudom még mi.

Az pedig nem valószínű hogy informatikai tárgyként programozást fel tudsz venni mondjuk 2-3 félévig aminek mondjuk már haszna is lenne.

2018. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
56%

Ez így nem lesz jó. Csinálj egy mérnökinfó/proginfó alapszakot, utolsó 2 félévben vegyél fel szabvál gazdasági krediteket, és mesterre menj Pénzügy szakra.

Na, ez így finomság.

Illetve indít most a BME valami üzemgazdászvagy mi informatikus képzést, bachelor of profession, elvileg könnyebb lesz, mint a mérnökinfó. Ha nem érdekel az informatika, mint tudomány, csak verni akarod a gépet, akkor jó lehet számodra ez is.

2018. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén nem értem, hogy aki pénzüggyel vagy programozással akar foglalkozni, azt hogy gondolta ezt az egészet matek nélkül?


Amúgy meg jellemzően a képzés kb csak harmada áll matematikából, azoknak a java is elsősorban ismétlés (halmazelmélet, gráfelmélet, valószínűségszámítás, kombinatorika, statisztika, integrálás stb - mind követelmény emelt matek érettségin is). Azt alig magasabb szinten tanuljátok, utána jön egy kis mátrixos móka. Ezek mind kellenek operációkutatáshoz, függvényközelítésekhez, mesterséges intelligenciához, algoritmizáláshoz stb., ezek mind elég jelentősen kiszélesítik a lehetőségeidet.


De ha csak weblapokat akarsz tervezni egy pénzügyi (ezért kell gazdinfó?) cégnek, akkor ne menj egyetemre, hanem végezz el egy 1 éves programozói gyorstalpalót, ugyanis a kódmajmoknak többet ér a 3 év munkatapasztalat, mint az ilyen borzasztóan advanced matematika tudásra pazarolt 3 egyetemi év.

2018. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gazdasági informatikus bsct végezd el legalább.
2018. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!