Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés

Az iskolám a következőket kínálja:

Reál (matek-fizika)

Humán (magyar-töri)

Term. tudomány (biosz-kémia)

Testnevelés (tesi)

Elég nagy gondban vagyok. Nekem matek-biosz kellene emelt tantágyoknak, de nem lehet keverni őket...

A fizikát utálom (a tanár se jól tanítja), a kémia meg gimiben nehéz lesz.

Két emeltet lehet választani. Azon vacillálok, hogy a reál és a term. tud. közül melyik kerüljön előre?

Nem tudom pontosan mi akarok lenni, vagy az egészségügy, vagy a számítástechnika érdekel (ezért is lenne jó a matek-biosz). Megpróbálok érdeklődni, milyen tanárok tanítják (6+6-os a sulim, ismerem a tanárokat) és, hogy esetleg évközben mégsem lehetne-e kutyulni ezeket...

Tudom, helyettem nem tudjátok eldönteni, melyiket válasszam.

Nagyon tanácstalan vagyok, szerintetek mégis melyik legyen előbb?



2018. febr. 28. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is matek biosz kellene, de nálam sem lehet... a kémia nem olyan nehéz, viszont fizikából kevesebb a tétel :)
2018. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Én a biosz-kémiát ajánlanám ( magamból kiindulva) az általad leírtak alapján. Az biológia szerintem sokkal jobban párosítható egy kémiával ( vagy fizikával), mint matekkal, sokkal hálásabb szakpár, hiszen a tudományban nincsenek külön biológiás vagy külön kémiás, akár matematikai jelenségek, a természet összefüggéseit és törvényeit egészben kell látni, ehhez ez a kémia-biológia szakpár nagyobb kompetenciákat és lehetőségeket tartogat véleményem szerint.

Természetesen a matematika is fontos, de egy kémia szakon több matematikával fogtok foglalkozni a kémiai számítások miatt, mint matematikán a kémiával foglalkoznátok bármikor is.

A számítástechnikai részhez sajnos ne értek, ahhoz nem tudok érdemben hozzászólni.

Sok sikert a döntéshez!

2018. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, végül mégiscsak biosz-kémia lesz. Remélem, megbirkózom a kémiai számításokkal...
2018. márc. 1. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!