Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri manapság egyetemet...

Megéri manapság egyetemet végezni?

Figyelt kérdés

Mert lenne egy szak, amit kinéztem, viszont nagyon hajtanom kéne ahhoz, hogy oda felvegyenek, és nem tudom, hogy megéri-e a sok fáradozást, mert igazából nem igazán azzal akarnék foglalkozni, csak az olyan biztos pont, hogy egyetem, meg stb.

Viszont engem sokkal jobban érdekelne a lakberendezés, ha jól tudom, ahhoz csak képzések vannak, de azt sem tudom, hogy szükség van-e lakberendezőkre, és, hogy megtudnák-e élni belőle?

Az egyetemen, programozás szakra mennék, ha felvesznek. De én úgy érzem az nem az én világom, mondjuk szeretek a gépekkel foglalkozni, de ennél a szakmanál pedig közrejátszik az is, hogy sok pénzt keres egy programozó, ami nem hátrány, ugyanis a későbbiekben nem egy pincében szeretném leélni az életemet.

Van egy harmadik variáció, ami nem olyan régóta lepett életbe. Az utóbbi időben tökre megszerettem a történelmet, és szívesen lennek régész. Utánaolvastam a dolgoknak, és kissé elszontyolodtam, mert ahhoz a munkához kellenek kapcsolatok, hogy egy ásatásra kijusson az ember, és hát nincsenek régész ismerőseim:(

Szóval most tanácstalan vagyok, mert legszívesebben lakberendező lennék, viszont egy diploma pedig hangzatos.



2018. márc. 25. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Az építészen nem gondolkodtál el? Építész diplomával biztosan könnyebben tudsz lakberendezőként elhelyezkedni.
2018. márc. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Egy diploma mindig többet ér, mint egy sima szakma, mivel felsőfokú végzettséged lesz. Sok pozícióhoz ez az alap. Lehetsz bármennyire is jó a szakmádban, ha nincs diplomád, akkor a diplomás állásra a noname felsőoktatási intézményben végzettet is eléd sorolják.
2018. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ :-)


Hiába állítják itt egyesek, hogy vannak X szakok amik a tutik nem teszik hozzá hogy annak aki penge benne! Na most amikor az ember felvételizik és felveszik nem tudhatja előre, hogy X népszerű szakon ő hogy fogja teljesíteni a XXdb több helyen XXX db tárgyat....nekem pl eddig 110 kollokviumom volt.


Azt sem tudja senki előre hogy fog záróvizsgázni...könnyű azt mondani, hogy semmi...persze utána, de mikor záróvizsgára készülsz hidd el nem olyan egyértelmű az hogy te jelesre is vizsgázol sok a szerencsefaktor ahogy az összes vizsgán!


Szóval X népszerű szakon aki nagyon penge persze beszél 1-2-3 nyelven is és hűűűű + haaaa annak oké, de!


és aki éppen csak hogy kettes? Előre senki nem tudja, hogy X tárgyból hogy kollokvál, hogy bírja a gyűrödést X éven át, hogy viseli a kudarcokat, a terhelést, a tanári szemétkedést stbstb


Szóval lutri :-)


Felvételizni kell, csinálni kell, diplomázni kell aztán meg majd mindenki meglátja álláskeresésnél :-)

2018. márc. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Nincs értelme olyat tanulni, ami nem érdekel. Meg aztán egyáltalán nem biztos, hogy egy proginfó szakot el tudnál végezni, mert nagyon kemény a matek. A lakberendező nem egy biztos szakma, a régész még kevésbé. Gondolkodj még!
2018. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Programozóként egy BSC-t elvégzel, és közben programozol (mert egyetemen gyenge az oktatás programozásból). Majd elkezdesz dolgozni és beletanulsz jobban. 1 év után elmész valami multináci céghez és kötsz velük egy tanulmányi szerződést, szakosodsz, megcsinálsz még egy bsc-t, vagy egy msc-t, ha kell (bár erre igazán kevés helyen van szűkség és nem is fizetnek sokkal többet érte - nálunk +20 ha msc-d van a bsc-hez képest).


Első munkahelyen 1 év alatt többet fogsz tanulni, mint 2 szakon az egyetemen. Ezért nincs értelem életed végéig egyetemre járni.

2018. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még emésztem őket, de hasznosnak bizonyultak, ugyanis rájöttem, hogy belőlem egy nagy nulla lesz. Majd a budafoki Tesco 5-ös számú kasszájánál meg lehet találni az elkövetkezendő 40 évben:'(
2018. márc. 25. 19:25
 7/12 anonim válasza:
49%
Ezt most hagyd abba! Nem leszel teszkós! Szerény véleményem szerint végezz el egy bsc-t programozónak valamenyik kevésbé kötött egyetemen. Így lesz egy biztos pont az életedben (rajtam kívül, jóban rosszban kémia dogában!) és utána belekostólhatsz a lakberendezésbe, akár a régészetbe. Viszont az egyetemet ne úgy vedd, hogy kötelező. Abbahagyod és mész okj-ra, ha nem a te vilagod. Vagy előbb okj, csak tudom, hogy nem akarsz évtizedekig tanulni. Értem én az negyediket,aki azt irta hogy gondolkodj még. De szerintem ez is jó, hogy már három irány van ami érdekel. Gépek kapcsán még biztos van sok szakma. Építészet sajna sok matek és szerintem felesleges dolgok, ami lakberendezőnek nem kell. Akkor inkább egy belsőépítészet szak. Törin belül is biztos van még más ami érdekelne. De don't worry, ezt sokan átéljük, hogy most mégis mi legyen. De én tudom, hogy jó leszel💪💪. És el fogod érni a céljaid, just do it girl! Üdv: drága barátosnéd, Malvin
2018. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Erre járt néhány programozást oktató egyetemi tanár...
2018. márc. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Én nem mennék egyetemre. OKJ mindenképp.
2018. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyik volt gimis osztálytársam lakberendezést tanul egy olasz egyetemen angolul szóval az is megoldható az anyagi helyzetedtől függően vagy éppen, hogy mennyi akarod, mert azt is csinálhatod, hogy 1 éven át csak erre gyűsztesz majd ahogy kimész rögtön elhelyzkedsz valamit csinálni. (Ismerek ilyet is)


Én is proramozónak tanulok. Az is jó választás, hogy legyen egy jól fizető állásod ha a lakberendezés nem jön be és ne kelljen a tescoban dolgoznod.


Igen ... a régészetet felejtsd el. Menőnek hangzik meg minden, de kevés lehetőség és pénz van a szakmában.

2018. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!