Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lesz még esélyem...

Szerintetek lesz még esélyem gyógypedagógusként elhelyezkedni? (bővebben lent) Nagyon elrontottam vagy van még kiút?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, 21 éves korom óta Angliában élek,de nagyjából csak gyárban, takarítóként, konyhai kisegítőként dolgoztam, viszont mindig tudtam,h nem ez életem célja és ennél jóval többre vagyok képes. Most készülök hazaköltözni, Természetvédelmi szakra jelentkeztem, de úgy olvastam mindenütt,h azzal nem lehet elhelyezkedni (imádom a Természetet),a másik szenvedélyem meg,h embereken segítsek és ezért gondoltam arra,h mivel a gyógypedagógiát nem jelöltem meg idén,de jövőre megfogom, s a gyógyped.asszisztens OKJ-val plusz pontot kaphatok.


A kérdésem az,hogy nem túl késő (és égő? mert szégyellem magam,h gyakorlatilag 8 évet elpazaroltam Angliában "kulimunkára") és 30 évesen elvégezni a gyógyped. szakot úgy,hogy ha semmilyen tanári tapasztalatom nincsen (egy teaching assistant level 1-es képzést még elvégzek,mielőtt hazaköltözök). Szóval, nem késő? Ilyen gyatra múlttal,elvesztegetett idővel, de nagyon nagy lelkesedéssel el fogok tudni helyezkedni otthon,Magyarországon? (Tervezem,h a diploma után lovasterapeuta tanfolyamot, és színterapeuta szakot is elvégezném szívesen).

Minden hozzászólásnak, bátorításnak örülök!



2018. márc. 29. 12:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem késő szerintem.

Én csak 20 éves vagyok (gyógypedagógia szakon, nappalin), de nem egy idősebb szaktársam van. Van 45 éves férfi, és 32 éves nő is. Levelezőn pedig szinte csak 30-40 fölöttiek vannak, fiatalabbak alig. Emiatt ne aggódj :)

Az OKJ-nek pedig nem sok értelme van, max a plusz pontok miatt, de nem ér valami sokat, ha jól emlékszem.

2018. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, most látom, hogy írtad is, hogy nappalin szeretnéd. Tényleg sokan vannak, senki sem fogja furcsállni :)
2018. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Nem kell két év az OKJ - ra, úgyhogy érdemes lehet belevágni a pontok miatt. Pár hónap alatt le lehet tenni. Pl. EFEB - nél is és még számtalan helyen.
2018. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Harmadéves gyógypedagógus hallgató vagyok. Egyáltalán nem vagy vele elkésve. Egyik ismerősöm 35 évesen vágott bele, azaz 39 évesen kezdett el gyógypedagógusként dolgozni, és nagyon jó benne szerintem. Előtte fogtechnikus volt. Ahogy hallom, levelezőn sokan vannak 30 év felett.

Nappalin is van két 30 év feletti társam. Egyikük azt mondta, hogy azért jött nappalira, mert úgy gondolta, hogy könnyebb lesz neki, ha kb. abban az időben van suliban, amikor a gyerekei. Úgy érzi, hogy tévedett, de nem is akar átmenni levelezőre, mert azt mondja, hogy sokat profitál abból, hogy nappalin sokkal több a kontaktóra. Főleg így, hoyg előtte közgazdászként dolgozott.

Szerintem egyáltalán nem volt pazarlás az a 8 év "kulimunka". Jobban ismered most önmagad, mint 18 évesen. Sokat tapasztaltál azóta pl. az emberi kapcsolatokat illetően. Tudod, hogy milyen nehéz kétkezi munkával megkeresni a pénzt. stb.

2018. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, annyira jól esnek a biztatások és a visszaigazolások, hogy tényleg nem késő!


Igen, megtanultam mi az a munka, most már emberileg is szeretnék fejlődni.


Még egyszer köszönöm a kommenteket! Szép napot Mindenkinek!

2018. ápr. 28. 09:30
 16/16 anonim ***** válasza:
belevágtál végül, kedves kérdező? :)
2021. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!