Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nem érzem jól magam....

Nagyon nem érzem jól magam. Hagyjam ott az egyetemet?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, kicsit hosszú leszek.

Sokáig úgy voltam vele, hogy gyógytornász szeretnék lenni. Egyrészt, mert az egészségügyben szeretnék dolgozni, másrészt ez érdekel a legjobban. Viszont a Semmelweis lenne hozzám a legközelebb, oda viszont magas a ponthatár, így jóformán lemondtam róla. Megjelöltem persze, de utolsó helyen, mert tudtam, hogy úgyse vennének fel. Sokat gondolkoztam vidéki egyetemeken, oda biztosan bejutnék, de sosem volt bátorságom elszabadulni Pestről, a sok utazás, a koli, valamiért eltántorítottak. Ezért megjelöltem egy másik szakot, ami szintén nagyon érdekelt és mindenki csak bátorított.De most vagyok a második félévben és nincs olyan nap, hogy ne gondolnék arra, legszívesebben otthagynám az egészet. Nem tetszik igazán, rengeteg gyakorlatnak van, amit szeretnem kéne, elvégre ezt csinálnám a későbbiekben is, de mindig gyomorgörccsel megyek be. Már akkor éreztem, hogy valami nem stimmel, amikor elkezdem az egyetemet, de sosem váltottam, mert: 1. Nem akartam csalódást okozni a családomnak, esetleg magamnak 2. Sok kényelmetlenséggel járna. Akárki kérdezi, hogy milyen az egyetem, mindig erőltetett mosollyal közlöm, hogy jó, de legbelül tudom, hogy ez nem igaz. Szorongok, rossz kedvem van és tudom, hogy ez nem jó. Ott vannak a barátaim, akik tényleg élvezik, amit tanulnak, én meg csak muszájból megyek be. És már a gondolattól megrémülök, hogy egy nap esetleg közölnöm kell a szüleimmel, a családommal, barátaimmal, hogy amúgy nem tetszik az egyetem és el akarok menni innen. Február 15én is majdnem beadtam a jelentkezést, de úgy voltam vele, hogy hátha idővel jobb lesz...hát nem lett az. Már ott tartok, hogy az sem érdekel, ha vidékre kell mennem, csak szeretném végre jól érezni magam,olyat csinálni, amiben nincsen semmi bizonytalanság. Szerintetek hagyjam ott az egyetemet, ha így érzek? Mert lehet, hogy ez lenne a megoldás, de ilyenkor meg mindig arra gondolok,hogy milyen gyenge vagyok, amiért csak így feladom. Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett..



2018. márc. 31. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos az egyetem ezt teszi az emberrel, amit eddig szeretett azt megutaltatja vele.
2018. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Előbb alaposan elemezd magadban, hogy mi miatt jelölted be ezt a szakot. Lehet, hogy az előzetes elképzeléseid voltak hamisak, esetleg tanulási gondjaid vannak ?, mert a kettő nem azonos. Ha azonban nem érzed magadénak az egészet, akkor nem kell további időt itt elvesztegetned.
2018. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne félj a változtatástól! Egyértelmű, hogy nem szeretnéd ezt csinálni, akkor miért pazarlod rá az idődet? Minél előbb váltasz, annál hamarabb lesz esélyed a neked megfelelő útra térni. :) Sok kényelmetlenség? Kell hozzá egy pár kör ügyintézés, de ez igazán nem lehet érv, ez csak kifogás.
2018. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az előzetes elképzeléseim voltak hamisak sajnos, emellett nem érzem azt, hogy én ezt élvezem és jó vagyok benne.
2018. márc. 31. 12:55
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Csak akkor hagyd ott ha van b terv is, ne felindulásból.
2018. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Miután eljön a munkába állás pillanata és 40+ évet kell ledolgoznod úgy, hogy gyomorgörccsel mész be, na az a cumi és azt kell otthagyni. Nem érdemes kikészíteni magad emiatt.

Én jelenleg így vagyok, hogy nem tudtam a végzettségemben elhelyezkedni, de 1,5 év múlva szeretnék ebből a helyzetből váltani és a szakmámban dolgozni.

2018. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Zsófi?
2018. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem te már írtál erről.

Az volt a baj, hogy februárban nem adtad be a jelentkezést. - Így most szükségtelenül veszítesz még egy évet.

Ezt a félévet végezd el, aztán passziváltass, közben jelentkezz gyógytornásznak és kész.

A szakváltás nem tragédia, és épp az a bajod, hogy most is "feladod". Miért nem mersz őszinte lenni a szüleiddel? Eddig is azt kellett volna, és nem magadban őrlődni, elvégre ezért van az embernek családja!

Olyat kell csinálnod, amit szeretsz, és bárhol is vagy most, a gyógytornász szakban van perspektíva, egyáltalán nem rossz irány:)

Amúgy én is szakot váltottam (én a 3. félév után, mert én februárban még lelkes voltam:S, aztán meg úgy voltam vele, hátha nyáron "rápihenek", és visszanyerem a lelkesedésem, meg hátha a másodév már jobb lesz), és életem legjobb döntése volt!

2018. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mi a fene ***** válasza:
Akkor most arról van szó, hogy gyógytornász szeretnél lenni, de nem oda jársz ? Jól értem ? Ha igy van, akkor változtass ! Fiatal vagy, ne szúrd el még jobban !
2018. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül megbeszéltem a családdal és úgy döntöttem, inkább kiiratkozom és jelentkezem máshova.
2018. ápr. 3. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!