Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan kezdjem a biológiát...

Honnan kezdjem a biológiát tanulni?

Figyelt kérdés
Elhatároztam hogy biológiát szeretnék tanulni , egyenlőre még itthon egyedül, neten. A leg alapabb dolgoktól szeretném kezdeni és fokozatosan haladni felfelé. Az alap fogalmaktól és a sejtektől kéne kezdjem? Tudtok oldalakat küldeni ahol biológiát tanulhatok? az alapoktól kezdve és felfelé
2018. ápr. 20. 18:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nagyon elijesztenek ezzel az állatorvosi szakkal. Érzem hogy az kell nekem, de bizonytalan vagyok. Elég nehezen ment a középsuli is. Na jó de ott az áramról tanultam ami alig érdekelt. Itt viszont nagyon megfogott az élővilág. Minden ami él és nagyon jó tudni azokról a dolgokról. Biztos hogy sokat kell tanulni de egy próbát megér?
2018. ápr. 21. 21:15
 12/19 A kérdező kommentje:
Bizonytalan vagyok abban hogy végig tudom e csinálni
2018. ápr. 21. 21:16
 13/19 A kérdező kommentje:
Meg hogy lesz e annyi pénzem, szüleim nem fizetik. Nekem kell megdolgozni a pénzért
2018. ápr. 21. 21:16
 14/19 anonim ***** válasza:
Előbb fel kell, hogy vegyenek, aztán kiderül-e, hogy végig is tudod-e csinálni. 5 év fél éves szak, ha még nem jártál egyetemre akkor nem neked kell fizetned, persze a kolit, kaját egyszóval megélhetést valóban neked kell. Emelt biológia és emelt kémia kötelező oda, 431 pont volt ősszel a ponthatár, ami elég magas. Persze fel lehet készülni egyedül is, de hogy neked teljesen az alapoktól kell minden, hát én megfontolnám a magántanárokat..
2018. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Emelt bigitől annyira nem félek de kémiától annál inkább
2018. ápr. 22. 10:38
 16/19 A kérdező kommentje:
Szóval milyen könyveket ajánlotok? Van még egy évem az egyetemig úgyhogy van bőven időm tanulni. Vagy pontosan mit kell ehhez tanulni? Ki fogja nekem megadni a tananyagot? Vagy nekem kell külön megkeresni? Megmondják konkrétan ezt meg ezt a könyvet kell megtanulnod és az lesz a felvételin? Vagy hogy megy ez?
2018. ápr. 22. 11:04
 17/19 A kérdező kommentje:
A kémia az ami szúrja a szemem. Soha nem is szerettem annyira, nem is ment annyira. Úgy gondoltam rá hogy minek az az életben. Sehogy sem lehet kikerülni a kémiát? Vagy hogy szeressem meg?
2018. ápr. 22. 13:04
 18/19 anonim ***** válasza:

Mivel kötelező a szakhoz az emelt kémia is így nem lehet kikerülni (plusz egyetemen úgy is lesznek nehezebb kémiás anyagok). Biológiából a 10-11-12-es mozaikos könyveket kell tudni, ezek bőven elegek emelt szintre. Kémiából is a mozaikos könyvek ajánlatosak (8-9-10, illetve a 11-12-es tankönyv ami jól összefoglalja az egész anyagot, kiemelve az emeltre kötelező részekkel), de a villányis tankönyv is nagyon jó. De kémiához nem elég az elmélet, számolásokat is kell tudni, amihez az Ötösöm lesz példatár szükséges, ezekből érdemes az összes feladatot megoldani, van vagy úgy 600. Meg kísérletek is vannak. Ha biológiából nem is, de kémiából hasznos ha jó magántanára van az embernek, pl. a számolásokat jól elmagyarázza, és a kísérleteket is gyakorolhatjátok.

1 év bőven elég rá, igazából egyetemen úgy is sokkal több anyagot kell kevesebb idő alatt megtanulni. :D

2018. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Értem, és hány oldalas egy ilyen könyv? Ha állatorvosi egyetemre megyek naponta mennyit kell tanulni?
2018. ápr. 22. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!