Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű angol szóbeli...

Emelt szintű angol szóbeli érettségi! (? )

Figyelt kérdés

Mivel szakgimibe járok, és csak én egyedül emeltezek angolból, fogalmam sincs, hogy pontosan mik a tételek. Csak a kérdésekre lennék kíváncsi, hogy mi alapján és miket összefoglalva kell kidolgozni ezeket a tételeket. 5 db. kellene csak egyelőre, és csak a témaköröket tudom:

1. Human body, health and bodycare (body, personal hygiene, state of health, medical treatment, illness, accident, handicap, smoking and drugs)

2. Home and housing, accommodation (type, size and location of home, rooms, rent, other expenses, furniture and equipment)

3. Places (country, city, type, size and location of place, public services, buildings etc.)

4. Food and drink (food, meals, dishes, drinks, beverages, places to eat and/or drink)

5. Education, training and learning (school, college, university, vocational training, adult/further education, language training)


Szóval hogyan kellene elkezdeni ezeket, vagy például a 2. tételen belül hogyan és mit érdemes mondanom a betegségekről, balesetekről (illness, accident)? Illetve ugyanez a kérdés vonatkozik a többire is.

(A tanáromat kérdeztem a tételekről, hogy mennyiben másabb a középszintű érettségitől, és azt mondta, hogy mivel hasonló az emelt érettségi a középfokú nyelvvizsgához, így ad nekem egy lapot a nyelvvizsga témaköreiről. Tehát ezeket írtam le most, nem emeltszintű érettségist. A suliban van ilyen nyelvvizsgára felkészítés, ezért adta ezt.)



2018. ápr. 21. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt érdemes mondani, ami az eszedbe jut.

A lényeg, hogy folyamatos legyen, ne akadozz benne és próbálj meg elrugaszkodni a nagyon alap dolgoktól.

Nyugodtan bravúrozhatsz is 5-y szakmaibb témájú angol mondattal is témânként.

2018. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga nem témák betanulásáról szól, ez egy SKILL, bármilyen témáról legyenek ötleteid magadtól. Gyakorolj, nincsenek kiadna az emelt érettségin, hogy mik várhatók, bármi lehet. Legyen folyékony, a lényeg, hogy tudd kommunikálni az ötleteidet hatékonyan, és ha az megvan, akkor lehetőleg legyen választékos. A cél, hogy lássák, hogy tudod HASZNÁLNI a nyelvet.
2018. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettotoknek! Az a baj, hogy egyaltalan nem tudok improvizalni, magyarul sem. Sokkal jobban megy irasban sajnos, amikor osszetudom szedni a gondolataimat.
2018. ápr. 22. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő gyakorlással simán megtanulható az improvizálás, ha az emgvan, onnantól nem lesz probléma. Az élet többi területén is nagyon jól jön.
2018. ápr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jó könyv, 1000 questions 1000 answers a címe, ebben sok témát leírnak. Én ebből készültem fel.
2018. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!