Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol mellett franciát...

Az angol mellett franciát vagy németet tanuljak? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Angol kéttannyelvűbe megyek, de ne, tudom, mi legyen a második nyelv.:(

14/L


2011. aug. 3. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én franciát mondanám.

Olyan szép és hasznosabb,mint a német.Hangzásra melyik tetszik jobban?

2011. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Asszema francia,d nem nagyon hallottammég. A németet azt olyan "parasztosnak " hallottam.
2011. aug. 3. 15:25
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
A német sokkal hasznosabb, mint a francia, de válaszd azt, amelyik tetszik. (sokkal több helyen kérik a német nyelvet, közelebb van, szinte már alap az angol mellé, a francia mehet harmadiknak) Egyébként meg nem parasztos a német... :'D
2011. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Igen,hát nem túl szép,főleg a bajor nyelvjárása.Hallgass zenét németül és franciául.

http://www.youtube.com/watch?v=LsU8fRvTeCI

http://www.youtube.com/watch?v=RIx8wdaI928

2011. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a spanyol a legparasztosabb,de a német is ocsmányul hangzik:(

A franciát kevesebben beszélik,jobban is keresik.Ha pl.UNIO-val kapcsolatos munkát szeretnél vállalni,akkor is fontosabb lesz a francia,az UNIO jogi ügyei pl.franciául zajlanak.

Jó lesz,ha beszélsz egy germán és egy neolatin nyelvet,nem kell két germán,még egy szláv jó lenne.

2011. aug. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a németet, szóval a franciát javaslom (amit viszont szeretek). Szebb nyelv, és kevesebben beszélik, tehát hasznosabb. A német nem hangzik szépen, olyan a hangzása, mint ha parancsokat osztogatnál. És rengeteg kis apróságra kell figyelni a nyelvvizsgán, de csak ott, mert annyi hülyeség van benne, hogy az életben senki nem figyel rájuk, még a németek sem.
2011. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Szia. Én is kéttannyelvűbe jártam még általánosba,most fogok majd érettségizni idén. Nekem sajnos nem lehetett választani hogy németet vagy franciát tanuljunk mert sima gimibe járok,csak annak lehet franciát tanulni aki 6osztályos vagy 0.-os. Nekem németet kell tanulnom sajnos! Az angol kéttannyelvű után szörnyű a német! Utálom! Nehezen tanulom mert nem is szeretem és nem is tetszik a német. Azt mondják hogy ha először tanultál angolt és utána németet akkor sokkal nehezebb a tanulás nem úgy mintha először németet tanulnál volna. Szóval én a franciát javaslom! :) Sokkal szebb mint a német!!! :)
2011. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Mindkettő mellett vannak érvek meg ellenérvek is. Ha az unios ügyekkel szeretnél foglalkozni akkor elengedhetetlen a francia, szintén ugyanez ha követségen szeretnél. Az szintén mellette szól, hogy kevesebben beszélik, így pl könnyebben felvesznek egy nagyobb céghez a kommunikációs osztályra jó pénzért.

Azonban a német szintén nagyon hasznos, nem is beszélve arról, hogy itt van mellettünk Ausztria és Németország sincs messze. A későbbiekben kimehetsz dolgozni vagy élni is akár, az osztrák és a német város a világ legélhetőbb városai között vannak.


Összegezve tehát mindkettővel jól jársz ha tisztességesen tanulod őket, azonban én azt tanácsolom, hogy fontold meg, hogy akár a későbbiekben melyik területen élnél szívesebben. Én elkezdtem oroszt tanulni, mert h elég hasznos lesz majd, de abbahagytam már rájöttem, hogy nem szívesen laknék kint, akár csak rövid időre se ha munka miatt küldenek ki.

Hajrá! :)

2011. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

én mindenképpen a németet ajánlom, már itt Magyarországon is hasznosabb, mint a francia, de európában is 4 országban beszélik. Sokat fog segíteni az angolhoz és fordítva is, a nyelvtanokban, szavakban, sok a hasnlóság, pl. megtanulod a tüzet angolul (fire) németül (Feuer) és nem felejted el egyiket sem. de ez rengeteg más szóra is igaz (mondjuk a franciára is, bár a nyelvtannál a német viszi a pálmát)

remélem, tudtam segíteni

2011. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A franciát is beszélik csak Európában 4 helyen,azon kívül Kanadában,És rengeteg afrikai országban,volt Csendes-óceáni francia gyarmaton,szóval szerintem ne ez legyen a szempont.
2011. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!