Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen foglalkozást, hivatást...

Milyen foglalkozást, hivatást vagy szakmát ajánlanátok ezen tulajdonságaim alapján?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a Természetet és az állatokat,szívesen foglalkoznék Természet- vagy állatvédelemmel, szeretek gondoskodni az emberekről és segíteni Nekik (bár félős vagyok és szorongós, ha a közelükben vagyok),de nagyon szeretem őket hasznos információkkal ellátni és tanácsot adni Nekik.


Szeretek segíteni az embereknek/embereken, ha a problémájukkal (akár egészségügyi, akár lelki problémával fordulnak hozzám) és azt is el tudnám képzelni, hogy szellemileg visszamaradott emberekkel foglalkozzak, akár tanítsam őket, vagy gondoskodjak róluk, de idős emberekről is szívesen gondoskodnék.


Az egyetlen probléma az lehet,hogy nagyon félős és szorongó tudok lenni, ha nagyobb csoportú emberek közelében kell lennem és kb. csak akkor szeretek emberekkel beszélgetni,ha segíthetek rajtuk vagy valahogy hozzájárulhatok a problémájuk megoldásához.

(Ezt egyébként ki lehet küszöbölni valahogy?)


Ezek alapján tudnátok tanácsot adni merre kellene elindulnom?



2018. ápr. 29. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
védőnő?
2018. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy az is jellemző rám, hogy ha valami új dolgot tanulok, szeretem megosztani másokkal is, vagy megtanítani Nekik, türelmes vagyok nagyon az emberekhez, csak az a baj,hogy visszahúzódó vagyok és nagyon érzékeny, nem kezelem jól,ha megbántanak,könnyen megsértődök,de nem haragszok.
2018. ápr. 29. 21:38
 3/10 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy buta kérdés, de mennyi vérrel találkozik a védőnő? El lehet vele helyezkedni vagy telített?
2018. ápr. 29. 21:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak a leírás alapján feldobok pár ötletet, honnan érdemes kiindulnod.


Természetvédelem, állatvédelem: Természetvédő vagy állatvédő csoportokhoz, menhelyekhez való csatlakozáshoz szerintem nem szükséges semmilyen végzettség (nyilván függ a pozíciótól is), megélni viszont nem nagyon fogsz belőle, ez inkább legyen egy önkéntes szinten. Esetleg erdész lehetsz, vagy nézegetheted a Nemzeti Parkok honlapjait, hogy milyen munkalehetőségek vannak náluk, az is jó kiindulópont lehet.

Állatokkal foglalkoznak a különböző állatgondozók, oktatók, tenyésztők. Részt vehetsz mondjuk vakvezetőkutyák vagy más terápiás kutyák képzésében, nevelésében, itt is ezzel foglalkozó alapítványokat érdemes megkeresni, ha érdekel.

Az állatos témákat szerintem nagyjából végigjártam, de nyilván van még ezer meg egy féle lehetőség itt is.


Emberek segítése, gondozása, tanítása: szociális gondozó, tanító, tanár (vannak hátrányos helyzetű, vagy fogyatékossággal élő gyermekeket tanító iskolák, szerintem ezeknél egy elhivatott pedagógust mindig szívesen fogadnak), idősek otthonában, gyermekotthonban gondozó, vannak szervezetek, alapítványok, akik ilyenekkel foglalkoznak, őket is keresheted, pszichológus (ha szeretsz és tudsz tanulni, mert a pszichológia rengeteg tanulással jár, nem elég elvégezni az egyetemet, utána vannak még szakképzések is), főleg mondjuk iskolai vagy gyermekpszichológus. Óvodai, bölcsődei dajka, gondozó. Gyógytornász (itt is sokat kell tanulni). A válaszod alapján viszont úgy érzem, az orvost, kórházi ápolót kizárhatjuk, ha nem bírod a vért.

Biztos vagyok benne, hogy itt is rengeteg lehetőség van még, ami eszembe se jutott, de hirtelen ennyi ugrott be.


A szorongást lehet különböző módszerekkel csökkenteni, az önbizalmat már kicsit nehezebb növelni. Fejben dől el minden, ha úgy érzed, nyugodtan segítségül hívhatsz egy szakembert (pl. pszichológust), ez azért is lenne hasznos, mert látod, hogy dolgozik, és el tudod dönteni, biztosan szeretnéd-e ezt a munkát, vagy hasonlót végezni.

Ha esetleg még van lehetőséged közösségi szolgálatra, mehetsz óvodába, idősek otthonába, állatmenhelyre, tapasztalatnak jó lehet ez is.

Vannak amúgy munka- és pályatanácsadók, talán 25 éves korodig ingyen mehetsz pályatanácsadásra, ezt is érdemes kihasználni. Legjobb barátnőm is volt, neki nagyon sokat segített.

Ha még messze is állsz a munka világától, érdemes böngészgetni állásajánlatokat, nemcsak azért, hogy milyen a kereslet, hanem azért is, hátha jön belőlük valami ötlet, ihlet.

2018. ápr. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A védőnő semennyi vérrel nem találkozik, max ápolástan gyakorlaton egy-két alkalommal, de a munka során nem jellemző. És eléggé hiányszakma, csak most körülbelül 80 betöltetlen állásról tudok a környező megyékben.
2018. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! A védőnőn nem gondolkoztam még korábban, a szociális gondozó, valamint a tanító szóba jött már nálam korábban, csak nem tudom mennyire lenne szerencsés választás, ha gyakran félek új emberekkel beszélgetni, szorongok és nem szeretek szerepelni. Viszont úgy érzem talán meg tudnám szokni vagy levetkőzni ezeket a gátlásaimat.

Mit gondoltok?

2018. ápr. 30. 13:54
 7/10 A kérdező kommentje:

2. válaszadó

Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat és ötleteket, rengeteget segítettél!

2018. ápr. 30. 13:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Jókat találtam ki neked

Fogorvos

Tengerbiológus

Stewardess vagy hogy írják

Terapeuta

2018. jún. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus
2018. jún. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! :)
2018. jún. 22. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!