Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozás nőknek? Hogyan...

Programozás nőknek? Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Tizenegyedikes lány vagyok, arra lennék kíváncsi, hogy mennyire elfogadott egy nő programtervezőként? Egyetemen vannak infós szakokon lányok? Illetve hogy kezdjek neki a programozás-tanulásnak teljesen kezdőként?
2018. ápr. 29. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadott. Proginfón és mérnökinfón nincsenek sokan, de azért vannak. Viszont a gazdinfósoknak kb a harmada lány tippre. De sok óra úgyis közösen van főleg az elején úgyhogy azért nem lennél egyedül lány.

Teljesen kezdőként nem tudom hogyan állj neki, én gimiben kezdtem el tanári segítséggel úgyhogy nincs tapasztalatom önállóan hogy kéne elindulni. Ezt más valószínűleg jobban meg tudja válaszolni.

2018. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Úgy kezdj neki, mintha nem lennél nő, semmi köze nincs hozzá a nemednek.
2018. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

"hogy kezdjek neki a programozás-tanulásnak teljesen kezdőként?"


Egy kicsit késésben vagy, igyekezned kell, ha már jövőre érettségizel. Szóval ha két év múlva már programozónak akarsz tanulni, nem most kellene kezdeni. Jóból mondom.


De ha mégis belevágsz, olvass arról, mi az algoritmus, hogyan kell megírni. Kezd evvel.


Utána javaslom, keress neten alapszintű programozási feladatokat, valamint telepítsd valamelyik, jelenleg elterjedt basic nyelvet a gépedre, és írj meg azon egyszerű feladatokat.


Ha ez meg, akkor néhány hónap múlva javaslom egy olyan prg nyelvre váltanod, mely valahol félúton van az emberközeli, valamint a gépközeli nyelvek között, pl

Pascal, C++, és old meg egy picit komplikáltabb prg-ozási feadatokat.

2018. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Elfogadott, sőt, sok cég ösztönzi is a nőket erre a pályára, mivel máshogy gondolkodnak sok esetben mint a férfiak. A heterogenitás csak jót tesz egy probléma megoldásánál. Egyetemeken nagyon kevés lány van az infós szakokon. Szerintem kb. 5-10% max.


Honnan tanulj programozni?


Találd ki mi érdekelne. Mivel szeretnél kezdetben foglalkozni? Webfejlesztés, játék fejlesztés, vagy mondjuk simán csak érdekel a programozás?


Első lépés hogy tudj angolul. Enélkül ma már nem megy.

Neten rengeteg anyagot találsz, könyvek, videók, komplett tanfolyamok (Udemy kurzusok pl. kiválóak)

2018. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

#3


Egyáltalán nincs elkésve, az érettségi feladatok szintjére pl. fél év azatt eljuthatsz, 1 év pedig bőven sok is rá.


Kezdőket én nem riogatnék C++ al, mert akkor szegény delikvens lehet hogy valami más szakmát választ :D


Tanulj mondjuk pythont kezdésként (ez kifejezetten jó kezdésként), és érettségin is használhatod. Esetleg Javát. (Én azzal kezdtem)

2018. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%

5!

Az érettségi szintű informatika tudással esélye sem lesz az egyetemen, annál sokkal több kell.

Kérdező!

Szerintem kérdezd meg a tanárod, hogy tudna-e segíteni, esetleg megérné az onszorgalom mellett tanárhoz is eljárni, egyetemen ezerszer könnyebb dolgod lesz, ha most az alapom rögzülnek benned, ott már senki nem fog pátyolgatni, ha nem tudod követni azt a tempót, akkor sajnos véged.

2018. ápr. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Az egyetemen abszolúte semmilyen előzetes infós tudásra nem lesz szüksége azon túl, hogy be tud lépni a neptunba. Matek kell.
2018. ápr. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Igazatok van, főleg matek kell még ha gazdinfóra is mész. De pl. prog infón meg főleg. Ettől függetlenül első lépésként jó az ha felkészülsz az érettségis feladatokból.
2018. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy bárki más. Kiválasztasz egy számodra szimpi nyelvet (c# vagy java tökéletes kezdésnek, de ne ijedj meg a c++-tól se, ha nemsoká készen állsz jobban beleásni magad a működésébe), felütsz egy számodra szimpi tutoriált, megismerkedsz az alapokkal, csinálsz feladatokat, még ismerkedsz egy kicsit, még bonyolultabb, összetettebb feladatokat oldasz meg, és így tovább.
2018. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%

7!

Nem tudom te milyen egyetemre jársz, de ahova én ott akiknek nincs előzetes programozási ismeretük, általában kihullanak, de ha nem akkor is nagyon sokat szenvednek.

Abban viszont igazatok van, hogy a matek is nagyon fontos és nehéz ezeken a szakokon.

2018. ápr. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!