Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljunk magolás nélkül?

Hogyan tanuljunk magolás nélkül?

Figyelt kérdés

Csak magolni tudok:(

Nem tudom h hogyan kell normálisan tanulni.

Megkéne tanulnom tanulni:D

Matekból pl. Soha nem tudtam megoldani a szöveges példákat. És a matek megértése is a nehezemre esik sokszor... (Tudom xar vagyok)

Ti hogyan sajátítjátok el a tananyagot?

8.oszt.



2018. máj. 7. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű; meg kell értened azt, amit megtanulsz, máris nem magoltad.

Ugyanaz az elv, mint amikor könyvet olvasol; ha valaki megkérdezi, miről szól, ott sem kezded el szóról-szóra elmondani a könyvet, hanem elmondod, miről szól, mondasz belőle izgisebb részeket (persze ügyelve a spoilerre), tehát a lényeget.

A matekfeladatoknál sem más a történet, mint megérted magukat a feladatokat. Ha ez sikerült, akkor meg is tudod oldani.

2018. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a meg kell érteni amit tanulsz nagy igazság viszont! amit megértesz azt el is kell tudni mondani!


Ha nem találod a szavakat nehéz lesz!


pl az egyik fél által elkövetett szerződésszegés akkor alapvető, ha a másik félnek olyan hátrányt okoz ami jelentősen megfosztja őt attól amit a szerződés alapján jogosult volt elvárni kivéve ha a szerződésszegő fél nem látta előre és egy ésszerűen gondolkodó hasonló személy azonos körülmények között sem látta volna előre ezt a következményt!


gondolom érthető..nem kell magolni :-)


volt két ember kötöttek egy papiron egy dologról valamit és aláirták és az egyik ember nem csinálta amit csinálni kellett volna így a másik embernek olyan negatívságot csinált ami elvette másik embertől lehetőséget annak hogy ő várt volna valamit papír alapján és ez rossz de nem baj ha aki ember rosszat csinált a ezt nem látta előre és egy másik ember aki a nem ...........


érthető az értem és a rendes fogalmazás közötti különbség? :-)

2018. máj. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!