Hogyan tanultok meg nagy mennyiségű anyagot?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, pl. van 150 tétel, mindegyik kb 2 oldal hosszúságú (a4).Az egyik fele érdekes , a másik viszont tömör, száraz, magolós. Hosszú távon szeretném megtanulni, hogy megmaradjon a fejemben. :D Hogyan érdemes tanulni? :D

2018. febr. 16. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" 60 tételem van az érettségire, de már a kidolgozásnál odafigyelek, így könnyebben megértem, amikor előveszem később. Az összefüggő szöveget fejezetekre bontom, így tudom, miről kell beszélnem egy-egy témán belül, a szövegből pedig kiemelem, a fontosabb gondolatokat, kulcsfogalmakat, évszámokat, személyeket stb. Így ezek a kiemelt részek adják a téma vázlatát, ennek mentén könnyebb felidézni. Nekem nem vált be a magolás, a magolást csak akkor alkalmazd, amikor tények vannak, amiket mindenképp pontosan kell tudnod, a többi részt gyakran olvasgasd, próbáld megérteni. 1-2 óránként hagyj szünetet, amikor úgy érzed, hogy egy-egy téma megvan, akkor kezdd el felmondani. Sokáig magamban mondtam fel, de ez csak olvasásnál vált be nekem, memorizálásnál sokkal jobb, ha hangosan kimondom a mondatokat, nekem jobban rögzül, könnyebben fel tudom eleveníteni. Nem tudom, hogy neked beválik-e, az biztos, hogy ősztől ugyanígy fogom csinálni az egyetemen is.
2018. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van mondjuk 2 heted rá, akkor en így tanulnám: 1 nap 15 tételt lenyomnék, így 10 nap alatt végigérnék az egészen. Közben minden egyes tétel után kiírnám a tétel vázlatpontjait (csak a kulcsszavakat). A 11-12-13.ik napokon, napi 50 tétel ismételnék. Igen ez rengeteg, de itt már csak a kulcsszavak alapján próbálnám visszamondani az egészet így gyorsabban lehet haladni. Az utolsó napon pedig már csak olvasgatnám a tételeket.

De persze ez attól is függ, hogy mit tanulsz és mennyi időd van. Amit én írtam az csak vizsgaidőszakban kivitelezhető. Ha több időd van, akkor 10 tétel után is ismételheted a korábbiakat, minnél többször mész rajta végig, annál jobban megmarad.

2018. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Sokat segítettetek! :)
2018. febr. 16. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!