Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? Továbbtanulási mizéria.

Figyelt kérdés

Három szakot jelöltem meg, amiből lényegében egyedül a pszichológia érdekel. A másik kettő molekuláris bionika és műszaki menedzser. Tudom, hogy elég nagy a szórás, ennek az az oka, hogy második harmadik helyen csak olyat jelöltem meg, ahova csont nélkül felvesznek a biosz emeltemmel, akármilyen lesz is. És ez is okozza a problémát lényegében, mert pszichológiára elég magas lesz a pontszám, központilag meghatározva min 435, amit valószínűleg nem fogok elérni, mert ehhez legalább 78%os biosz emelt kellene, és nagyon úgy néz ki hogy csak 70% körül lesz.

A kérdésem az lenne, hogy ezek után megéri-e vajon elmennem valamelyik tiszta reál szakra, ami igazából nem vonz, vagy próbálkozzak még a pszichológiával. Persze, tudom érdemes olyat tanulni ami érdekel, de nagy a nyomás a szüleim részéről, hogy felvegyenek egyetemre, az kb nem is számít melyikre. Ezért vagyok nehéz helyzetben, és esik nehezemre döntést hozni.



2018. máj. 17. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem pocsékolnám az állami éveimet olyan szakra, ami nem érdekel, akkor sem, ha apuciék morcosak lesznek. A te életed, a te döntésed. Hozz értelmes döntéseket!
2018. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor iratkozz be másik szakra, ha el is fogod végezni.
2018. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Én is hasonló helyzetben vagyok. Csak engem pszichológiára felvesznek, de máshova mennék. Én sem tudom, mit csináljak, gondolkodtam, hogy max egy évet megcsinálok pszichológián, aztán közben újraérettségizem és egyetemet váltok. Egy év szerintem elfér így.
2018. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
És arra nem gondolsz, hogy valaki olyan elől veszed el a helyet aki el is akarja végezni azt a szakot, nem pedig csak túl akar élni, hogy a szülei ne b/sztassák, amíg felveszik máshova?
2018. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

Ja csak arra is gondolj, hogy pszichológuaból dunát lehetne rekeszteni, és nem egyszerű melót találnod... beszéltem pár pszichológussal, vagy olyan melót kéne végezni ami egy kalap szar vagy fillérekért melózni.


Ha az emberi agy érdekel, többet ér a bionika pl. Azzal egyértelműen igazi agykutatóvá válhatsz utána, méghozzá jó fizetéssel, mert tudsz programozni... ma már ez kell a kutatáshoz elsősorban. Műszaki diploma.


Szerintem sokkal többet megtudhatsz az agyról, ha elvégzed azt. A többit meg könyvből megtanulod. Van sok MIT online pszicho course ami keresztbe alázza azt amit itt tanulhatsz.

Autodidakta módon simán elsajátíthatod a pszicho részét, csak azt ami igazán érdekel. A kutatáshoz szükséges műszaki és matematikai tudást viszont már nem tudod utólag bepótolni.

2018. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Pl van ilyen kombináció is ismerősömnél,


BSc Bionika

MSc Kognitív idgtudományok

PhD Sote Neurobio


Ez a karrier ezerszer többet ér szerintem a pszichonál... anyagilag és tudományos szempontból is, de te tudod :)

2018. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazából nem azért szeretnék pszichológiára menni, mert az emberi agy érdekel, hanem mert a társadalom, emberek, társas kapcsolatok, és az személyiség alakulása érdekel. Nem is vagyok biztos abban, hogy ez a legjobb szak számomra, de eddig ez tetszik a leginkább.
2018. máj. 17. 14:18
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Idén nem sikerül? Nagy kaland. Dolgozol 1 évig, közben tanulsz, újra megpróbálod. Ha ekkor sem sikerül, akkor addigra jobb ha találsz egy B opciót, azaz egy másik szakot, ami még érdekelhet.
2018. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb ismerősöm minimum 2-3 évvel csúszik ezekkel a dolgokkal.


Van aki 4-5 évet is, aztán másoddiplomázik, szakmát végez stb.


1 év csúszda belefér.


Ahogy leírtad, neked nem való a bionika. Össze fogod szarni magad a matektól...

2018. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem pocsékolnám éveim a pszichóra munkát úgyse kapsz majd vele. A másik kettő elhelyezkedés szempontjából ezerszer többet ér, főleg a bionika.
2018. máj. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!