Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetem melyik szakára...

Melyik egyetem melyik szakára lenne a legtanácsosabb mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, palyavalasztas elott allo hataron tuli magyar lany vagyok, az oktatas magyarul folyik nalunk, igy a nyelvvel nem lennenek problemaim, viszont eleg tanacstalan vagyok a pesti egyetemeket illetoen, hova lenne erdemes elmennem, melyik az a szak, ahol legnagyobb esellyel el tudok helyezkedni es jo fizetesem is lesz a jovoben (tudom, elore nehez megitelni) Budapesten szeretnek letelepedni es elkezdeni a karrierem, ezert is fordulok fokent ottaniakhoz, ok megiscsak jobban belelatnak ebben, mint itt hataron tul.

Mind a 4 szaknak latom az elonyet, hatranyat, es nagyjabol ugyan annyira eredekelnek is, igy mindegyikhez mas modon huz a szivem:

Corvinus / BME kommunikacio es mediatudomany

Mod’art International divatmenedzsment (tisztaban vagyok vele, hogy fizetos)

ELTE pszichologia

ELTE jogasz

Barmilyen velemenyt, segitseget nagyon - nagyon szivesen fogadok

Koszonom szepen elore is! :)



2018. máj. 26. 10:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%

corvinuson határontúli magyarként alanyi jogon kapsz kollégiumot (ha kérsz kapsz anyagiaktól független)


Ez csak egy gyakorlati tapasztalat :) Én anno nem csak azt néztem, hogy adott szakkal mire mész, hanem azt is hogy a szak mellett milyne lehetőségeid vannak.

Corvinuson másodévtől simán dolgozhatsz. Bár lemondásokkal jár de megéri. Míg egy jog mellett elképzelhetetlen. Tehát gazdasági szakon releváns gyakornoki tapasztalattal simán el lehet helyezkedni, főleg ha "bedolgozod" magad valahova.

Érdemes szakkolégiumhoz csatlakozni, mert plusz tudást ad és közösséget is. (tuti h egyetem honlapokon kint van valahol). Bár a többségébe csak elsősként tavasszal csatlakozhatsz.


Pszichológiához az alapszak édes kevés. Ide még jópár évnyi tanulás kell. Bár tény, hogy sokfelé mehetsz vele, de 3 év után még nem dolgozhatsz.


Gazdasádi alapszakokhoz is tanácsos egy mester :)


Jognál pedig mivel osztatlan igy az is bőven elég megterhelés.


Én még azt is nézném, hogy államira mennyi pontot tudnál összegyűjteni.

2018. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!

Természetesen a pontokis számítanak, de attól annyira nem tartok, színjeles vagyok végig, érettségire is erősen készülök + 3 nyelvvizsgám van

2018. máj. 27. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!