Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szép estét! Közép szintű...

Szép estét! Közép szintű kettes érettségivel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Tegnap óta van meg az alap érettségim, de nem tudom ez mire és mihez elég. Sajnos nehéz körülmények között élek ... apám más világra örökre el ment :(, anyum beteg, tesóim nincsenek, rokonaim egy nullák. Én vagyok a családban az egyedül akinek az érettségit sikerült megcsinálni, de épp hogy 27 % - OST és egy 38%-OST, ami ugyan úgy kettes még. Kérnék szépen normális válaszokat, milyen OKJ-s tanfolyamot végezzek, amivel el lehet helyezkedni és ingyenes!? 19 éves fiú vagyok.


Válaszukat előre is köszönöm.


2018. jún. 21. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Építőipari OKJ-k: burkoló, kőműves, villanyszerelő.

Gépipari OKJ-k: ehhez nem értek, nézd meg a közelben milyen gyárak vannak és ott milyen szakembereket keresnek, esetleg adnak-e beiskolázást is.

Autókarosszéria-lakatos.

2018. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi érdekel?

Én elektrotechnikusi OKJ-vel kezdtem, majd ezen a területen dolgoztam 2 évet. Nem volt rossz, 180 ezer körül kaptam kézhez úgy, hogy meg sem kellett szakadnom munka közben. Ezt a területet tudom ajánlani, ha érdekel a téma és ha olyan helyen laksz ahol a környéken el tudnál vele helyezkedni.

2018. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1/ A villanyszerelői OKJ-s képzés ingyenes, illetve ha igen hol?

Köszönöm, de én gyárban nem szeretnék el menni...

Még a lakatos munka is jobb számomra csak azt nem tudom, hogy hol találok OKJ-s képzést ingyen már vagy 30 oldalt át néztem az interneten, de semmi mindegyik fizetős nekem meg nincs felesleg 150000ft.



2/Igazság szerint ilyen egészségügyi, rendészeti vagy akár szerelői munka belügyi rendészeti ismeretekból tettem választott érettségi vizsgát és az lett 38%-os.

Érdekel ez a téma is, de ez ingyenes, illetve helyileg merre van?

2018. jún. 21. 23:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton mindegyik OKJ-s tanfolyam fizetős, de x éves korig állja helyetted az állam (legjobb tudomásom szerint 25 év, de ennek nézz majd utána), tehát olyan képzést nem fogsz találni, amit úgy hirdetnek, hogy egy forintba nem kerül. Azonban lehet, hogy az életkor ellenére nem ingyenes, ennek több oka lehet, ennek mindenképp utána kell érdeklődni (felhívod őket telefonon).

Arra viszont számíts, hogy maga a képzés hiába ingyenes, egyéb jogcímeken behajthatnak pénzt (jelentkezéskor regisztrációs díj, a tanfolyam végén vizsgadíj, stb.), ezeket nem állja az állam.

2018. jún. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3/ Igen 25 éves kor a határ a nappalin, de estin az mindegy és 2 tanfolyam ingyenes már utána néztem. Igen azt tudom, hogy nem teljes mértékben ingyenes, de azért nem mindegy hogy 150000ft fizetek vagy csak 30000ft és sajnos ezeket nem találom, illetve vannak de ilyen hegesztő meg ács munkák ...
2018. jún. 22. 08:30
 6/7 anonim ***** válasza:
8%

Két dolgot tudok javasolni:

1.) Írni, fogalmazni tanulj meg rendesen

2.) Ne legyél életképtelen

2018. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4/ miért kellene írnom és fogalmazni megtanulnom, mi a baj vele?


Rendes vagy oké.

2018. jún. 22. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!