Mi ez a BME mánia?

Figyelt kérdés

Folyton tolja mindenki, hogy BME így meg úgy ha infó-mérnöki szakra mész, ahhoz képest szerintem meg egy ritka nagy szar. Ott kezdődik, hogy tömegnyomor van minden szakon, a tanárokkal egyetem végére sincs egy normális tanár-diák kapcsolat emiatt. Ezenkívül a tananyagot tömören, túlbonyolítva leadják csak aztán kész. Tiszta szívás diáknak lenni ott. Ezen kívül koli alig van a "top" 10%-nak, a többi pedig keressen albérletet ami 100k-val kezdődik. Város is teljesen túlzsúfolt kocsival akinek gyenge idegrendszere meg se próbáljon közlekedni. Ezzel szemben pl egy Veszprém, Pécs ahol szintén tanultam kellemes légkör, megfelelő létszám, tanárokkal "szoros" kapcsolat, gyakran iskolaidőn kívül is foglalkoznak a diákkal, jól el lehet velük beszélgetni, Veszprémbe még több kolihely is van, mint hallgató, Pécsett is több lehetőség és a város is sokkal kellemesebb. A 3 hely közül gondolkodás nélkül azt mondanám, hogy Pesten szenvedtem, szívtam legjobban, mégis ott tanultam a legkevesebbet. (Nem buktam ki, hanem költözködtünk folyton.)

Egyszerűen nem értem mire a BME-nek a nagy istenítése, ha pedig országos rangsort nézzük akkor is 6-10. helyen ugrál..

Nem mondom hogy elvégezhetetlen, mert nem az, aki kitartó és van hozzá esze az elvégzi, de egyszerűen az egész egy értelmetlen szenvedés. Munkakeresésnél holtra nem érdekelt senkit, hogy hol végeztem az egyetemet, egy Forintal nem keresett többet az aki BME-s diplomával jött.



2018. júl. 8. 18:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
38%

Tehát a BME azért rossz, mert a megfelelő időtartamú, megfelelő távolságon belüli élet anyagi vonzata nagyobb, mint Somogypankászon.

Volt az a vicc, hogy a kávé nem a cukortól édes, hanem a keveréstől, a cukor csak azt jelzi, hogy meddig kell keverni.

2018. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!