Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar? Sos!

Bipoláris zavar? Sos!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Paromnak aki 32/L marciusban diagnosztizalt bipolaris depresszioja van. Van amikor napokig jol van, utana napokig a melyben. Amikor a melyben van lent akkor olyanokat kiabal ram, hogy en menjek el, o azert nem gyogyul mert en itt vagyok, amugy 7 eve egyutt vagyunk tehat nem most kerultunk ossze. Eddig az tartott mellette, hofy szerettem es rajtam kivul nincs senkije es most is szeretem de felek mikor fogok besokallni ettol. Esetleg valami tanacs van a bipolaritassal kuzdo szemelyek csaladtagjainak?

2018. júl. 8. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanács: Nagyon jó orvos, jól beállított gyógyszerek, és azok rendszeres szedése, türelem, szeretet. Gyermeket ne szüljön, mert egyrészt attól romlani fog az állapota, másrészt a gyerek örökölheti a betegséget, ami lássuk be, elég nagy kib@(szá)s lenne vele.
2018. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

jaj.. ez nehéz lesz... Nem lesz jobb sajnos, gyógyszerekkel valahogy normalizálják egy ideig, de időről-időre ez lesz.

"hogy en menjek el, o azert nem gyogyul mert en itt vagyok, " - én elmennék. Messzire. Mert téged érez akadálynak a gyógyulásban - ez nem fog változni. Remélem nincs gyerek.

2018. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De masnap meg mintha mi sem tortent volna normalis, szeretjuk egymast semmi baja nincs. :( Nem ertem.
2018. júl. 8. 14:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem nincs gyerek, nem is nagyon szeretnenk
2018. júl. 8. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
"mi sem tortent volna" - persze, nem érdekeli, hogy neked ezt mit jelent... És megpróbálod megbeszélni vele, hogy ez számodra milyen fájó, és elviselhetetlen?
2018. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen persze. Es millioszor elmondja a depressziv epizod utan, hogy bocsanat es nem tehet rola. Tudom, hogy nem tehet rola. Szed egy szakajto gyogyszert de egyik se hasznal igazan. Jovohet utan van idopontja egy maganklinikara egy direkt bipolaris zavarra szakosodott pszichiaterhez ami ugyan 50 ezer ft lesz de hatha segit, mert a mostani katasztrofa.
2018. júl. 8. 14:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A dolog sokkal komplexebb.Találkoztam már hasonló esettel.Neki se vált be semmilyen gyógyszer.Privátban tudok tanácsot adni
2018. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt a videot feltétlen nézd meg! Bipoláris zavar " más" megközelítésben.

https://www.youtube.com/watch?v=rDTOMDqP0P4

2018. júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod...nem is biztos, hogy Ő a párod. Szerintem ha ő akar gyógyulni, csak akkor próbálj meg neki segíteni, különben rámész egészségileg. én biztos nem hallgatnám ítéletnapig, hogy valaki minden másnap elküld a francba.
2018. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Párom bipoláris. Fél éve vagyunk együtt, ezalatt az idő alatt háromszor szakított velem, mert "nem értem őt meg". Utána nagyon nagyon bánja a amiket mondott, tudom, hogy ez a betegsége. De így is nehéz. Mindkét időszak.

A gyógyszer beállítás nagyon nehéz, rengeteg idő. Mindenkinek más válik be, illetve a betegség súlyosságától is függ.

A gyerek kérdésben meg inkább szakártővel kell beszélni, mert nem minden esetben öröklődik. Sőt. Párom családjában nem fordult elő. Egyik ágon sem.

Ha kérdésed van írj nyugodtan.

2018. júl. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!