Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem, ha szegény...

Orvosi egyetem, ha szegény vagyok?

Figyelt kérdés

Valszeg felvesznek, legalábbis több a pontom mint amennyi tavaly kellett... De félek, hiszen Budapesten minden fiatal valahonnan gazdag...

Legalábbis hozzám képest, bár szerintem az iphone 120 tulajdonosok, meg az 50 ezres nike cipőket hordó emberek amúgy is vagyonosnak mondhatóak. Sosem találkoztam olyan fővárosi, még valamilyen oktatási képzésben résztvevő fiatallal aki nem divatosan/drágán öltözködött. Engem ez természetesen nem zavarna, de az utolsó gimis évemet is Budapesten töltöttem és nagyon sokat szekáltak a kortársaim az anyagi helyzetem miatt. Meg sajnos egy fogszabályozás is rám férne, de elég speciális a helyzetem, szeretném majd egyszer a legjobb módszerrel, magán úton megcsináltatni, de az elég költséges.

De emiatt is szekáltak, kialakúltak kisebb komplexusaim.

Olvastam, hogy egyetemen már más, nem foglalkozunk annyira egymással, de mennyire igaz ez?


2018. júl. 11. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Valószínűleg ott az lesz hogy annyi tanulni való lesz, hogy örülök hogy luk van a seggeteken. Nem hogy még egymást szekaljatok. Felsőoktatásba már inkább az értelmesebbje megy és nem az lesz a legnagyobb gond hogy nem ifos telefonod és Nike cipőd van.
2018. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%

Ha szegény vagy azzal nem foglalkozik senki.

Akkor van qva nagy gáz, ha annyira szegény vagy, hogy nem tudod megvenni a tankönyveket, dolgoznál a tanulás mellett, de nincs rá időd.

Ha csak annyi a dolgod, hogy tanulj, és a szüleid mindent állnak, de épp nincs 300 ezres telód, akkor sehonnan nem néznek ki.

2018. júl. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A szüleim nem nagyon állnak semmit, de már tettem félre, remélhetőleg elég lesz.

Meg meg próválok majd megcélozni valamilyen ösztöndíja, vagy ha minden kötél szakad, akkor diákhitel.

2018. júl. 11. 16:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyenek komplexusaid. Tényleg nem ettől függ semmi. Nem szégyen szegénynek lenni. Tanulj sokat, hogy a te gyerekeidnek jobb sorsuk legyen.
2018. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Amíg annyi pénzed van, hogy mindent megvegyél ami a tanulmányaidhoz kell addig nem leeht túl nagy gond.
2018. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk középsuliban se volt téma, hogy ki gazdag és ki nem. Szegény családtól kőgazdagig minden volt, de senkit nem érdekelt.
2018. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pénz lesz a legnagyobb probléma, hanem egészen más.


Hasonló helyzetben voltam: vidéki faluból származom, majd bekerültem egy "elit szakra és egyetemre". A pénz hiánya hátrány volt, és nem azért mert nem volt iphone-om, hanem azért mert nagyon sok mindenről le kellett mondanom a pénz miatt, így kapcsolatokat teremteni elég nehéz volt. Valamint tele volt az évfolyam a felső osztály gyerekeivel, akik egészen mások voltak.


A fő probléma az önbizalom meg a normális családi háttér hiánya. Ha ezektől el tudsz vonatkoztatni és nem ezt nézed, akkor könnyebb lesz valamivel.


Én nem azt tapasztaltam, hogy az egyetem egészen más lenne. Meglepődtem gólyatáborban, hogy mennyire gyerekesek voltak az évfolyamtársaim...

2018. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem ne aggódj, ez már nem a középiskola hogy ilyenek miatt szekálják egymást az emberek (főleg az orvosi, ahol azért valljuk be az értelmesebbje gyűlik össze)

Tankönyvekről meg annyit tudok mondani, hogy csatlakozz a facebookos "használt orvosi könyvek" csoporthoz, ott egész olcsón be tudod szerezni a könyveket (néha elég rongyosan meg ki van jelölve, de a semminél mindenképpen jobb) illetve egyetemek környékén szokott lenni fénymásoló, ahol lefénymásolják és lefűzik neked a könyveket, ez is olcsóbb megoldás.

2018. júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

19 éves lány vagyok, elvileg egyáltalán nem lenne rossz az anyagi helyzetünk, de apám felesége kb kiforgatott a vagyonunkból, apu pedig hagyta neki egészen máig (válnak), és februárban azon ment a vita hogy nem is mehetek egyetemre, 5 évnyi kitűnő tanulás után.

Így hát elhatároztam, nem engedem hogy keresztbe tegyenek nekem, és mindenáron orvos leszek.

Itt a diákhitel, ami kedvező kamatozású, és igen, lehet vitatkozni hogy ez mégiscsak hitel, de ha rá van szorulva az ember akkor ez van, munkába állás után hidd el, hogy vissza tudod majd fizetni. Az orvos pont egy olyan szakma amire megéri felvenni.

A könyveket sem kell újonnan beszerezned, használtan, fénymásoltan is tökéletes, az eredeti ár töredékéért. Én pl most vettem 7 ezerért szövettant, kiváló állapotú (az új 16 ezer).

Nem ciki, hogy nem vagy gazdag. Nem csak tehetősek lesznek orvosok. Csináld ami az álmod, hidd el, mindent meg lehet oldani.

2018. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!