Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik, hogy fizetős...

Hogyan működik, hogy fizetős vagy államira vesznek fel az egyetemen?

Figyelt kérdés

Két szakot jelöltem meg és mindkettőnél megjelöltem az ANAt és ANKt. Mindkét esetben az elsőnek raktam az ANAt.


BME mérnökinformatika ANA

BME mérnökinformatika ANK

ELTE proginfó ANA

ELTE proginfó ANK


Ilyenkor alapból a legelsőre vesznek fel azaz az ANAra vagy mivel nem számít külön szaknak (onnan gondolom, hogy három szakot lehetett megjelölni és a külömböző változatok nem számítottak) ezért majd megkérdezik, hogy milyen finanszírozásra szeretnék menni?


Van valami hátránya az ANAnak?

Lehet mellette dolgozni? Lehet külföldön munkát vállalni? (monjuk a nyáron egy gyakornoki pozíciót külföldön) Mi történik ha rögtön ki megyek külföldre dolgozni miután vége a képzésnek?



2018. júl. 20. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A sorrend szàmít nem kérdeznek semmit. Tehát ha megvan a pontod az első helyre vagyis ebben az esetben az ANA-ra oda vesznek fel, ha oda nincs elég akkor a következőre és így tovàbb. Mintha 4 külön szakot jelöltél volna. A munkàt hogy érted jogilag vagy időben?
2018. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha eléred a ponthatárt, automatikusan államira vesznek fel.

Diákmunkát végezhetsz mellette.

Nyáron külföldön dolgozhatsz.

Kimehetsz rögtön utána külföldre, de 20 éven belül Magyarországon is le kell dolgozni bizonyos időt, különben vissza kell fizetni a képzés árát.

2018. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Más a ponthatár fizetősön és az államin. Ha eléred a ponthatárt az elsőnek jelölt helyre, akkor oda vesznek fel.

A te sorrendednél előfordulhat, hogy a 2.ra felvesznek és a 3.ra is van elég pontod, de mivel előbb van a sorrendben, így csak fizetősre mehetsz.


Mindkét finanszírozási formánál lehet külföldön gyakorlatozni .

2018. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Oda vesznek fel, ahol elerted a ponthatart...nem kerdeznek semmit.:D
2018. júl. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kb 50 pontal több van a kelleténél szóval felvesznek az elsőre.


Akkor alapból ANAra kerülök és mondjuk félállásban az az olyan 20 orában elvileg dolgozhatok mellette?

2018. júl. 20. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
BME-VIK mellett te a délutánjaid vagy tanulással töltöd vagy megbuksz. Ne is reménykedj, hogy napi 4 órád lesz mellette dolgozni. (Hogy lehet valakinek annyi esze, hogy azt se tudja jelentkezés után x héttel, hogy hogyan van a felvételi, és a költségtérítés?..)
2018. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nyílván nem első évben gondoltam, meg emelt szinten megy a fizika matek és programozás is szóval minden alapom meg van a kezdéshez.


Mért kommentelsz ha csak kötekedni akarsz?

2018. júl. 20. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem #6-os nem kötekedik, csak tisztában van a helyzettel...


BME mellett nem igazán fogsz tudni melózni, legalábbis nem az első két-három évben, hacsak nem szeretnél éveket csúszni, de akkor lassan meg is ismerkedhetsz az ANK-val.

2018. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!