Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki megjelölt...

Van itt olyan, aki megjelölt önköltséges orvosi képzést első helyen? Ha igen, akkor milyen sorrendben írtátok be az egyetemeket?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát is szívesen várom, aki nem elsőként jelölték meg a fizetős formát, de esetleg már most tudják, hogy államira nem lesz elég a pontjuk.

2018. júl. 24. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem hiszem, hogy sok ilyen ember lenne. Legalábbis nehezen tudom elképzelni, hogy valaki inkább fizeti a félévenkénti közel 1 milliót, minthogy várjon egy évet és újra érettségizzen. Az nyilván más, ha valakinek nincs több támogatott féléve.
2018. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nincs sok. Én arra a kevésre is kíváncsi lennék, ezért írtam ki a kérdést.Nekem sincs több támogatott félévem, ezért jelöltem meg ezt a formát.

Esetleg, ha van olyan, aki a kérdésre tudna válaszolni, nagyon örülök neki továbbra is!:)

2018. júl. 24. 22:58
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Szia, mesélnél egy kicsit, hogy miért alakult úgy, hogy nincs már féléved, de orvosira akarasz járni?
2018. júl. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szia! Már elvégeztem az állatorvosit (csúsztam is) és most úgy érzem, hogy mégsem ez az én világom. Illetve ez így nem jó megfogalmazás, mert szeretem, de talán emberekkel mégis szívesebben foglalkoznék. Úgy érzem, hogy valami kimaradt az életemből és muszáj megpróbálnom..:)
2018. júl. 24. 23:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Így hiába van 478 pontom, csak önköltséges formát jelölhettem meg. Ezzel nincs is semmi gond, számoltam vele, ki tudom fizetni. Csak kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki, aki hasonlóan ilyen “extrém” helyzetben van, mint én..:)
2018. júl. 25. 00:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hidd el, elég sokan vannak így, nekem is van egy ismerősöm, akinek már van egy diplomája, de el akarja kezdeni a fogorvosit, így már neki is kb 1-2 féléve van államilag, de így a fizetost jelölte. Meg hát elég sokan kezdik el az orvosit akar 30 évesen is, és ok is 90%ban fizetősön vannak
2018. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, van már egy mester diplomám (jog), de az orvosi jobban érdekel. De elég körülményes lenne elkezdeni, újra kellene érettségizni, majd 12-14 félévet kellene kifizetni. Félévente 1,3 millió az közel 16 millió forint, amit zsebből sosem fizetek ki, marad a diákhitel, de ekkora összeget hitelből is sok fizetni. És ez csak a tandíj, mellette meg is kellene élni valamiből, de dolgozni meg nem lehetne.


A szakot meg elvégezném mondjuk 35 éves koromra, és akkor nekikezdeni egy teljesen új pályának, figyelembe véve a magyar rendszert, háááát. Emiatt inkább felhagyok a dologgal, túl sok a hátráltató tényező.

2018. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, megértem. Én is nagyon sokat agyaltam rajta. Hálisten nekem nem kell diákhitelhez folyamodnom, mert külföldön direkt erre a célra spóroltam meg a pénzt. Nem mondom, hogy nem fáj belegondolni, hogy ez egy lakás ára itthon, dehát na...😀
2018. júl. 25. 15:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosként dolgoztál külföldön? Ha meg nem sértelek, akkor ha ennyit sikerült félretenni, nem kerestél rosszul, sőt. :D Én lehet folytattam volna a helyedben. Vagy ennyire nem szereted az állatorvoslást?


Jó lenne orvosként dolgozni, elég ha belegondolok, hogy a világ bármelyik országában tárt karokkal fogadnának, bárhová elemehetnék dolgozni, és gondolom könnyen vissza tudnám fizetni a képzés költségeit.


Viszont engem nagyon érdekelnének 30-as orvostan hallgatók, hogy ők hogyan csinálják, hogyan oldják meg a dolgot, lehet én vagyok túl borúlátó.


Állatorvosiról el tudsz fogadtatni tárgyakat az ÁOK-on?

2018. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akit én ismerek az azt mondta, hogy diákhitel, aztán majd a magán praxisbol szépen lassan vissza fizeti...
2018. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!