Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha minden álmod az orvosi...

Ha minden álmod az orvosi egyetem lenne, de már harmadik alkalommal csúsznál le, viszont lenne "fölös" 12 milliód, akkor beadnád a jelentkezésed pótfelvételikor költségtérítéses képzésre?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 23:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
49%
Ha van csak úgy 12 millád, amit erre tudsz szánni, ami fölös, nem kell idézőjelbe tenned, mert úgyis elúszik eredmény nélkül, akkor nehogymár azt mondd, hogy nem éltél luxus körülmények közül. Hogy semmitsem tettek a segged alá. Ennyi intelligánciával szerintem a felvételi lapot sem tudod kitölteni. Másrészt ha ennyiszer próbálkoztál és egyszersem tettél javító érettségit... hát akkor még a kertet sem ásatnám fel veled, nemhogy a rád bíznám az életem... És egyébként is, ha van fölös 12 millád, akkor idd már el basszus! Legyen eszed!
2010. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Ja egyébként meg, kb 21 éves vagy, vagy idősebb. Lehetne már annyi eszed, hogy ne abban gondolkozz, hogy mi lett volna, ha, hanem racionális döntéseket hozhatnál már.
2010. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Harmadjára jelentkeztem, tehát 20 éves vagyok - bonyolult kiszámolni...

Nem tudom, hogy honnan veszed, hogy nem teszek javító érettségiket. Mit gondolsz, ülök itthon 2 éve és vakarom a valagom miközben várom, hogy majd valami csoda folytán hátha lejjebb mennek a ponthatárok? Képzeld, nem, 3x tettem javító érettségit. Szinte az összes biosz és kémiakönyvet kívülről fújom már, esküszöm, néhány könyvből szó szerint tudnék idézni, ha mondanátok egy oldalszámot, de valahogy mégsem jön össze a felvételi.

Nem tudom, hogy te melyik egyetemre járhatsz, de ha Magyarország akármelyik orvosi egyetemét is csöves helynek nevezed, az téged minősít. Mellesleg megnyugodhatsz, még ha teljesülne is az álmom, jó eséllyel akkor sem fog az életed rajtam múlni, mert szemész szeretnék lenni.

Pénz pedig sok helyről lehet, nem feltételen maffiózó az apám. Arra nem gondoltál, hogy örökölni is lehet esetleg, mi? Hogy apám egyedüli gyerek volt és én is egyedüli gyerek vagyok? Képzeld, jobban örülnék neki én is, ha a nagyszüleimmel együtt ebédelhetnék vasárnaponként, és nem lenne meg a pénz. De sajnos nem ez a helyzet, változtatni rajta pedig már nem lehet.

De kérdésem szempontjából ezek mind lényegtelen dolgok. Az volt a kérdésem, hogy ki mit tenne, nem pedig az, hogy ki szerint mekkora lúzer vagyok.

Rajtad kívül, szinte mindenki felfogta a kérdést (elkezdené/nem kezdené/vállalkozna), de neked úgy tűnik, hogy nem sikerült. Mindenesetre, ha örömöt okoz az, hogy engem ócsárolsz, hát tessék, szabad a terep.

2010. jún. 21. 00:34
 24/34 A kérdező kommentje:
És nyilván 2 félév alatt látni fogom, hogy bírom-e folytatni, vagy nem, tehát ha elúszik a pénz, akkor max. 1.700.000 úszik el. Ez meg manapság akárhogy elúszhat, karambol, baleset, tropára törik a kocsi, vagy jön a víz, elmossa a házat, vagy a jég elveri a kukoricát, búzát, gyümölcsöst.
2010. jún. 21. 00:44
 25/34 anonim válasza:

Szia kedves kérdező!


Semmiképpen se add fel! Ha ez minden álmod, és úgy érzed, ebben a szakmában boldog lennél, akkor tegyél meg érte mindent! Ha kell, fizess, érettségizz újra. Ha nekem lenne ennyi pénzem, a fejem se fájna...:)

(Ne vedd személyeskedésnek, de megkérdezhetem, milyen tanuló voltál középiskolában? Természetesen nem kell válaszolnod, ha nem akarsz. Csak azért érdekelne, mert a nekem is hasonló ambícióim vannak.)

2010. jún. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak tanácsot akartam adni. Abba belegondoltál, hogy ha 3 év alatt nem jött össze az érettségi, ami lényegesen egyszerűbb a legegyszerűbb egyetemi vizsgáknál, akkor mégis mi lesz veled egyetemen? Mellékesen jó hasonlat volt azt a két félévedet egy balesethez, illetve katasztrófához hasonlítani:)
2010. jún. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem voltam éltanuló vagy kitűnő. Amit szerettem abból ötös/dicséretes ötös voltam, de pl. töriből vagy angolból csak hármas.

Ha ötös lettem volna ezekből is, akkor már rég bent lennék, mert tavaly 90%-os közép kémiát írtam és 82%-os emelt bioszt. De mivel duplázok, így ez kevés. Próbáltam a másik párosítást is, hogy emelt kémia, közép biosz, úgy a bioszom 98% lett, de a kémiám az katasztrófa, csak 62.

2010. jún. 21. 08:52
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az álmod, akkor vágj bele szerintem mert az évek csak mennek és az orvosi képzés amúgy is hosszadalmas. Ha jók lesznek a jegyeid és lelkiismeretesen tanulsz, akkor át lehet kerülni államilag finanszírozott képzésre is.


Viszont a helyedben elgondolkoznék azon, hogy biztosan ezt akarom-e, hogy meg tudom-e csinálni. Ha nem adtál bele mindent a felvételikbe az elmúlt 3 évben, akkor azért, ha pedig mindent megtettél a bejutás érdekében, de mégsem sikerült, akkor azért.


Ha ugyanis a legjobb igyekezeted ellenére sem tudtad összeszedni a kellő pontszámot az elmúlt 3 évben, akkor biztosan nem tudod elvégezni az orvosit.

Ha úgy érzed, hogy nem tettél meg mindent a cél érdekében, akkor meg azért gondolkoznék el, hogy biztos ezt akarom-e. Mivel a bejutáshoz megtanulandó anyag sokszorosa lesz félévenként a tanulnivaló és ha nem tudod összekapni magad és lényegesen több szorgalommal bírni, akkor szintén nem fogod tudni elvégezni.

2010. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

Beadnám, egyértelmű!

Ne foglalkozz másokkal! Ha te tudod, hogy tényleg csak pár ponttal maradtál alul, akkor ne ijesszen vissza az, hogy itt 1-2 ember miket írkál. Ha felvesznek és tényleg ez életed vágya és lelkiismeretesen csinálod, akkor nem lehet gond! Szerintem bizonyíts magadnak és ezáltal mindenkinek, aki kételkedik benned, hogy igenis jó vagy! Én azt mondom: Hajrá!:)

2010. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kedves kérdező? Egyébként nekem volt ilyen ember a környezetemben, aki csak költségtérítésesen tanulhatott tovább orvosin, ha gondolod írj nekem privátba egy msn címet, én szívesen beszélgetek veled a tapasztalataimról. Drukkolok Neked!
2010. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!