Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakkal lehet jól keresni?

Milyen szakkal lehet jól keresni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem.

Milyen szakra menjek, ami jól keres?

NYF van a közelemben..

[link]



2018. aug. 23. 18:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
32%

Kicsit terjengősre sikeredett, de várom mindenre a válaszod ezúttal, ha már vitázunk akkor helyesen csináld, ne térj ki.


Kérdező: "Minden szakmára igaz, hogy akkor lesz jó fizetésed, meg állásod, ha kapsz munkát"

Tulajdonképpen nagyrészt igen, ezen vitatkozunk. Ezt a 60%-os valamiért nem akarja megérteni.:D

2018. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 A kérdező kommentje:

A 60%-ost nem mondanám még 10%-osnak sem IQ szinten.

Szerintem diszes.

2018. aug. 24. 10:14
 23/67 anonim ***** válasza:
11%

"Bocs, hogy belekotyogok a szájkaratéba, de 65%-nak van igaza. Aki tehetséges, tanul rendesen, és akar dolgozni, az érvényesül közgazdászként."


Persze. Ha viszont a beszélgetésig nem jut el állásinterjún, mégis honnan fogja tudni az adott cég, hogy akar dolgozni, érvényesül meg tehetséges?

Szerinted mindegyik álláskereső bejut beszélgetésre? Fenét. Akinek nem tetszik a pofája a HR-esnek, már landol is a CV a kukában.


"hogy mi az az "MLM-átverés"??"


Legalizált Ponzi-séma. Árulj valami vacak kamu terméket alibiből, közben szervezz be magad alá embereket akiknek az eladásaiból szintén kapsz jutalékot, és így tovább, és így tovább. Ilyen kiválóságok voltak a szakmában, mint Bernard Madoff, vagy Tribuszerné, a legnagyobb magyar (csaló). Manapság ráadásul már nem csak túlárazott szart próbálnak az emberekre tukmálni, hanem pl. pénzügyi tanácsadási, meg befektetési MLM-átverés is van bőven, és mindig találnak kreténeket, akik azt hiszik, ebből 1-2 éven belül csiliomosok lesznek, ezért releváns a téma.


"Egy állítólagos személyes tapasztalat (5 ember alapján) meg mint te magad is írod, hasraütések alapján érvelsz. Mivel nem is írsz semmi konkrétumot, csak előveszel számokat a levegőből "


Ha szerinted a tapasztalat smafu, akkor mégis mi a mérvadó?

Ha akarod, össze is hozlak velük, megtapogathatod őket, nem-e hologramok.


"Azt az állításod mire alapozod, hogy nevetség tárgyává lettek a közgazdász szakok? Ha rengetegen munkát találnak ilyen végzettséggel miért lenne nevetség tárgya?"


Arra alapozom, hogy NEM találnak rengetegen munkát idehaza ilyen végzettséggel. Jártál már a munkaügyi hivatalba? Gyakorlatilag futószallagon sorjáznak be a jogász- közgazdász-diplomások. Menj be egyszer, és kérdezd meg az ügyintézőt, milyen végzettségűek jönnek be hozzájuk általában. Lesz ám szájtátás rendesen...


"És az is érdekelne, hogy hol van ebben az egészben az, hogy szerinted pénzügyesnek megéri elmenni."


Bankárokra továbbra is van kereslet, attól, hogy makroökonómusokra nincs. Attól, hogy fagylaltárusból telített a piac egy városban, lángosost még nyithatsz, ha abból egy sincs...érted a párhuzamot?


"Az pedig látszik, hogy sosem dolgoztál még vállalati szektorban. Nyilván akadnak itt is csókosok, de aki tehetséges, az könnyedén el fog helyezkedni protekció nélkül is."


Nem dolgoztam, ez valóban így van. A munkáltatói hozzáállás és prioritások nem attól függenek, hogy milyen szektorban helyezkedik el az illető. Protekciósok, kenőpénzesek mindenhol vannak - szolgáltatószférában, építőiparban, de még a honvédelemnél is. Szerinted egy csókos meg egy tehetséges valaki közül melyiket fogják fölvenni hamarabb?

Nem kell rá válaszolnod, költői volt a kérdés.


"és megnyugtathatlak, hogy még sosem találkoztam lezsírozott pályázattal."


Én se úsztam még egy medencében rozmárokkal, mégse tagadom a létüket.


"Mindegy milyen arányban tudnak elhelyezkedni az emberek, potenciálisan ugyanakkora százalék rendelkezhet protekcióval a programozók közül, mint a közgazdászok közül."


Ez teljesen így van. Azt nem veszed figyelembe, hogy programátorból bazinagy hiány van, közgazdászból pedig bazinagy túltermelés. Egy programátornak nem kell aggódnia amiatt, ha csókosokat és kenőpénzeseket is fölvesznek, mert jut is, marad is.


"A 60%-ost nem mondanám még 10%-osnak sem IQ szinten."


Te figyuka, ha ennyire nyomulsz agyban, és aki nem veled ért egyet, az szerinted hülye, minek írtad ki a kérdést egyáltalán? Hogy legyen kivel kötekedned egy jóízűt?

Személyeskedés helyett talán tájékozódhatnál cseppet a magyar munkaerőpiacon, barátom, csak mert messze nem úgy működik, ahogy azt te vágyvezérelten elképzeled.

2018. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 A kérdező kommentje:

1.Szerintem meg Te akarsz itt kötekedni, ne kend másra.

2.A 60%-os meg képtelen felfogni dolgokat, ez tény,és való, mert ki nem tudja, hogy akkor lesz állásod, ha felvesznek.


Na.

De eddig a veszekedésen kívül nem kaptam egy értelmes, normális választ.

De hagyjuk itt az egészet, mert veletek nem lehet zöld ágra vergődni.

Na fogok jelentkezni majd először a kereskedelem és marketing alapszakra , Nyíregyházán a Főiskolán, majd pedig jelentkezem a Debreceni Egyetem pénzügy-számvitel mesterképző szakára.


Na veszekedésen kívül nem kaptam semmit.

Na rekesszük be ezt az értelmetlen ide-oda veszekedést.

Na mindenkinek további jó veszekedést.

Na sziasztok!

2018. aug. 24. 15:25
 25/67 anonim ***** válasza:
7%

"Szerintem meg Te akarsz itt kötekedni, ne kend másra."


Azzal hogy konkrét tényt közöltem? Hát sajnálom, ha nem veszi be a gyomrod, a tény attól még tény marad.

Felőlem oda jelentkezel, ahova akarsz, krumplisütőkre a Börger Kingbe és biorobotokra a Jewbilba mindig lesz kereslet, de akár még Ponzi-sémába is beszállhatsz majd a szaktudásoddal, valamiből a Tribuszernéknek is meg kell élni.

2018. aug. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
45%

Abban igaza van 60%-osnak, hogy igenis figyelembe kell venni azt, hogy egy adott szakról mennyi konkurenciát termelnek ki évente és ennek milyen a minősége, mekkora igény van olyan szakemberekre.

Nyílván "minden szakmára igaz, hogy akkor lesz jó fizetésed, meg állásod, ha kapsz munkát", de minden szakmánál, minden diploma birtokában erre más százalékos esélyek vannak.

És még magas "túlnépesedés" mellett is lehet egy területen jó munkát találni, ha igazán tehetséges az ember, de ehhez vagy hatalmas szerencse szükséges, vagy valamiben nagyon kimagasló, egyedi tudás/képesség.

Ha több "szakember" van mint betölthető állás, akkor lesznek emberek akiknek el kell menniük mást csinálni vagy munka nélkül maradnak.

Ez egyszerű matek. Ezzel nem lehet vitatkozni.

Pl. gazdálkodási és menedzsmentről évi 3000 ember jön ki diplomával, míg a három informatikai alapképzési területről együtt összesen 2200-an.

Ezt amellett, hogy utóbbira egyértelműen több állást hírdetnek mint előbbire.


De speciel én a valós közgazdász szakokat jelenleg még nem látom olyan rossz helyzetben mint pl. az említett jogászt.

2018. aug. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:

"Szerinted mindegyik álláskereső bejut beszélgetésre?"


Nem. A tehetséges, szorgalmas, sok tapasztalatot összeszedő álláskeresők jutnak be. Erről beszélünk mi is.


"Ha szerinted a tapasztalat smafu, akkor mégis mi a mérvadó?"


5 ember alapján készült "felmérés" nem mérvadó. Egy országos Felvi statisztika, na az már mérvadó. Egy multi toborzási szokásainak ismerete, az is elég mérvadó, hiszen hasonló állapotok uralkodnak többinél is nyilván. Ha bármi közöd lenne a közgazdaságtanhoz sírva röhögnél magadon, hogy mérvadónek nevezel egy 5 emberes mintából kinyert adatot. Megbocsáss, de vagy nagyon hülye vagy vagy egy hatalmas troll.


"Arra alapozom, hogy NEM találnak rengetegen munkát idehaza ilyen végzettséggel."


De rengetegen találnak. Még ha minden szar egyetemet beleveszünk akkor is a legdivatabb szakokkal is 50-60% elhelyezkedik, már ez is a többség. Mesterrel meg sokkal jobb a helyzet. Ezek tények, tehát nem értem miért hazudozol.


"Bankárokra továbbra is van kereslet, attól, hogy makroökonómusokra nincs. Attól, hogy fagylaltárusból telített a piac egy városban, lángosost még nyithatsz, ha abból egy sincs...érted a párhuzamot?"


Itt nem erről van szó. A te példádat használva, hátha így megérted. Te an block szidod a fagylaltokat, hogy úgysincs rájuk semmi kereslet, holott magad is tisztában vagy vele, hogy (többek között) a csokoládés fagylaltot nagyon is veszik.


"Nem dolgoztam, ez valóban így van"


Innentől kezdve nincs miről beszélni. Úgy szólsz hozzá a témához, hogy közöd sincs hozzá. Tőled idéznék egyik kommentedből, ha megengeded: "Személyeskedés helyett talán tájékozódhatnál cseppet a magyar munkaerőpiacon".


"Én se úsztam még egy medencében rozmárokkal, mégse tagadom a létüket."


Ismét az ostoba hasonlatod sémáját használva. Én úgy nem láttam rozmárokat, hogy egy olyan helyen vagyok, ahol állítólag hemzsegnek. Te még soha még csak nem is jártál erre, lent élsz a trópusokon, és onnan okoskodsz és hazudozol nekünk szegény rozmárokról.


"Egy programátornak nem kell aggódnia amiatt, ha csókosokat és kenőpénzeseket is fölvesznek, mert jut is, marad is."


Egy közgazdásznak sem kell aggódnia, mert neki is marad. Ezért nem értem miért releváns egyáltalán a csókosok jelenléte. Ami eleve csak a közszférában van jelen dominánsan.


"Azzal hogy konkrét tényt közöltem?"


Egy gramm tényt nem közöltél eddig, ez a baj. A levegőbe beszélsz és fals infókkal próbálod etetni a kérdezőt.

2018. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
5%
26-os: Nyilván túlkínálat van közgazdászokból, ezt egy pillanatra nem tagadta senki. A most már 50 valahányszázalékos troll viszont olyan állapotokat próbál lefestenie, amik nem igazak, hatalmas túlzásokba esik. Az is butaság, hogy a szerencsén múlna, ha valaki el tud helyezkedni. Nyilván kell az is, de 50-60% simán talál munkát rögtön alapszak után a "rosszabb" szakokkal is. Ehhez nem szerencse kell, hanem nyelvtudás, szakmai tapasztalat és szorgalom, na meg talpraesettség.
2018. aug. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Én az 50-60%-ot egyáltalán nem találom pozitív aránynak, ennyi ember esetén főleg nem, de ez én vagyok...

Hiszen a maradék 40% is 1000-1200 ember évente, ez nagyon sok.

És ilyen százalékos arányoknál nagyon kell küzdeni a helyekért, szerintem.

Nekem ez speciel elrettentő tényező és inkább megyek olyan szakra ahol kisebb a konkurencia, több a betölthető hely.

Azért a reálos szakok közül vannak bőven olyan melyekkel 85-90% el tud helyezkedni.


De nincs vita.

Azt is elfogadom amit Te mondasz, meg eleve nem is vitatom... De egy kis túlzással azt is mondhatnánk, hogy azon bölcsészettudományi szakokkal is simán lehet találni jó munkát, amikkel a statisztikák szerint olyan 30% tud csak elhelyezkedni, csupán talpraesettnek kell lenni.

2018. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
Én értem mit mondasz 63%-os, csak akkor hol húzzuk meg a határt? Mert egy programtervező informatikus szaknál is ez az arány 72%. Minden szakon akad olyan, aki nem tud elhelyezkedni szakmába illő pozícióban. Persze sokkal jobb esélyekkel indul egy informatikus, mint egy közgazdász, és sokkal jobb esélyekkel indul egy közgazdász, mint egy bölcsész. Ezt nem is tagadja senki. Akkor van a probléma, amikor az ember hatalmas túlzásokba esik, mint az 50 valahányszázalékos, és úgy állítja be, mintha semmi lehetőség nem lenne a közgazdász szakokban, holott azért a "leggyengébb" gazdasági szakokat is közepesen erősnek nevezhetjük az összes egyetemi szakot vizsgálva. A komolyabb matekos közgazdasági szakok pedig (pláne ha mestereket is nézzük) simán ott vannak a szakok krémje között.
2018. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!