Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakkal lehet jól keresni?

Milyen szakkal lehet jól keresni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem.

Milyen szakra menjek, ami jól keres?

NYF van a közelemben..

[link]



2018. aug. 23. 18:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
12%

"Pontosan. Tény az, hogy én nap, mint nap benne vagyok ebben a világban, és átlátom, hogyan működik. Jobban mint te, akinek köze sincs hozzá, úgy próbál kioktatni másokat egy általa kitalált világról."


Az egész rendszert akkor se látod át, ha benne is vagy (amit egyébként kétlek, mert ilyen egyszerű közgazdaságtani fogalmakat el kellett magyaráznom, hogy kereslet-kínálat törvénye). Neked van állásod és jó kereseted. Oké. És szerinted ezt hány közgazdászként végzett mondhatja el magáról? 10 százalék? Annyi se?


"Mivel támasztod alá ezeket az állításaid? Bizonyíték hiányában ezek semmit nem érnek. Szerintem a nagyvállalatok unikornisokat alkalmaznak programozóként titokban, és ezt ténynek tekintem. Akkor ez már tény?"


Mondjuk a munkaügyi hivatal statisztikái alapján. Ahova te úgyse fogsz bemenni, mert még a végén kiderülne, meztelen a császár.


"Hogy érted? Mondtam nem példátlan, de messze nem olyan releváns. Ezt bárki alátámasztja neked, nézz utána."


Nem látom, hogy bárki is alátámasztaná, hogy a kivételezettek álláshelyhez juttatása elszigetelt jelenség lenne.

Jaaa mellesleg a kedvenceden, a felvi.hu-n betű szerint ezt írják: "Sajnos nem ritka ez a forgatókönyv sem, különösen a közszférában"

Tehát enyhe eufémizmussal leírva: közszférában gyakorlatilag ez a standard, de minden más szektorban is bőséggel akad rá példa. Azt is írja, hogy a kapcsolati tőke nagyon fontos lehet abban, hogy az ember találjon egy megfelelő munkát. Lefordítva: ha valakinek a valakije vagy, a határ a csillagos ég.


"Nem. Te egy tapasztalatot írtál le maximum, erre alapozva vonatkoztatsz egy egész rendszerre dolgokat. Többes számban tapasztalatokról az én estemben beszélhetünk, aki nem csak a hasamra ütök, és úgy mondok dolgokat."


Akkor te miért is csinálod ugyanezt?


"felvi.hu


Belinkelni most nem fogom egyesével, de google keresés *szak neve* felvi és meg tudsz nézni mindent."


Megnéztem az oldalt, főleg az "Álláskeresés" és a "Frissdiplomásoknak" menüpontot. Egy árva cikk nincs arról, hogy a közgazdászoknak fúdejó.

Rákerestem Google-val is, erre meg csak különböző szakokat és azoknak a leírását adja ki. Itt sincs egy betű sem arról, mekkora azoknak az aránya, akik sikerrel találtak is munkát.

Még folytatom a kutakodást, eddig mindenesetre semmi nem támasztja alá az állításaidat.


"Most már nem csak látatlanban átlátod a munkaerőpiaci helyzetet, de még jó is vagy? Jelenleg az eddigi felhozatalodról beszélünk, az pedig egy nagy 0."


Bagoly mondja verébnek...

Mondom, bemegyek szeptemberben, rákérdezek, aztán jöhet a szokásos szerecsenmosdatás. Fogadni mernék, hirtelen minden ott dolgozó hülye lesz, egyedül te leszel helikopter.


"Hogy lenne már monopolhelyzetben? Alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában kis barátom."


Úgy, édes egy komám, hogy egy programozó van ma olyan helyzetben, hogy feltételeket támasszon a munkáltatója felé. Ha ugyanis lelép, nincs helyette más.


"Ugyanerre van példa közgazdász esetében (konkrét esetekről tudok magam is), ez hogy jön ide?"


Úgy, hogy közgazdászból bazinagy túlképzés van, és a többségnek nem fognak könyörögni, hogy maradjon, nemhogy még fizut emelni. Neked személy szerint igen, na bumm, és akkor ez biztos maradéktalanul igaz a többiekre is?


[link]


Ahogy elnézem, nemsoká lefeded a teljes palettát érvelési hibákból. A következő legyen mondjuk a sorozatgyilkosok érvelése! Azt is nagyon szeretem!


"Közgazdászként se."


De igen.


"Ez a mondatod azt sejteti,hogy közgazdászok esetében az átlag feletti szakemberekre van csak igény (hülyeség, de ettől tekintsünk el). Ezek szerint mégis a munkaerő minősége ad lehetőséget jó állások megszerzésére vagy mi a szösz?"


Öööö ez az állításom arra vonatkozott, ha a programozó se nem csókos, se nem olcsójános, se nem kenőpénzes. Nem te sulykolod itt már mióta, hogy ezektől tekintsünk el?


"Igen, ezt már elején megállapítottuk bölcsen, hogy minden egyes munkavállalóra igaz."


Kiváló. Informatikusra van igény, közgazdászra nincs, tehát akár le is zárhatjuk a vitát.

2018. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:

"Az egész rendszert akkor se látod át, ha benne is vagy"


Az egész rendszert tökéletesen nem. De még mindig jobban, mint egy olyan, aki nincs benne, ebben talán megegyezhetünk.


"10 százalék?"


Mondtam már, változó. 50-100%, szakfüggő. Átlag alapszakkal 50-60% fele mozog.


"Mondjuk a munkaügyi hivatal statisztikái alapján."


Forrást.


"ha valakinek a valakije vagy, a határ a csillagos ég."


Amiket felsoroltál ugyanazokat mondom én is. Attól, hogy akad rá példa viszont még nem ez lesz a meghatározó. Ahogy azt te is belátod már. És továbbra is hülyeség a magyar munkaerőpiaci helyzet miatt a közgazdászok lehetőségeit szidni.


"Akkor te miért is csinálod ugyanezt?"


Mit?


"Még folytatom a kutakodást,"


Na ha már kifogott rajtad ez a bonyolult feladat akkor segítek. A szakok leírásánal vannak erről is adatok, bal oldalt vannak azt hiszem ilyenek, hogy átlagfizetés, szakmatérkép.


"Mondom, bemegyek szeptemberben,"


Hallottuk már eleget, Polgár Jenő. Majd szóljál.


"Úgy, édes egy komám, hogy egy programozó van ma olyan helyzetbe..."


Akkor lenne monopol helyzetben, ha egy Java programozó operálna például csak a magyar piacon. Egyrészt. Másrészt egy közgazdász is tud feltételeket támasztani a munkaadónak.


"Ahogy elnézem, nemsoká lefeded a teljes palettát érvelési hibákból."


Ezt vedd úgy, hogy én mondtam öcsisajt. Az általad linkelt érvelési hibát te követted el számtalanszor a vitánk során (lásd 5 haverom van), és most is te hoztad be ezt a hibát is. Én pont erre reflektáltam, hogy nincs értelme az érvelésednek. Ha ezt nem látod súlyos problémák vannak veled, ha meg igen, mit akarsz átverni?...


"Öööö ez az állításom arra vonatkozott, ha a programozó se nem csókos, se nem olcsójános, se nem kenőpénzes"


Nettó hülyeség. Ugyanúgy akad a programozók között is ilyen személy, ugyanolyan arányban, mint közgazdászok esetében.


"Informatikusra van igény, közgazdászra nincs"


Csak visszatértünk ide, Ferikém! A sikeres közgazdászok mind színészek!!!

2018. aug. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
17%

"Az egész rendszert tökéletesen nem. De még mindig jobban, mint egy olyan, aki nincs benne, ebben talán megegyezhetünk."


Hacsak nem vagy egy Bernard Madoff-féle nagyágyú, vagy esetleg valami profi okleveles könyvvizsgáló, jó esetben 2-3 cégnek a működését látod át. Felületesen persze, mert mindent nem fognak az orrodra kötni.

És akkor ebből a minimális tapasztalatodból általánosítasz egy jót. Whew! Tényleg két vállra fektettél...


"Mondtam már, változó. 50-100%, szakfüggő. Átlag alapszakkal 50-60% fele mozog."


A felvi.hu-n azóta sincsenek meg ezek a számadatok, pedig keresem. Eléggé hasracsapás-szaga van.


"Forrást."


Jövő hónap.


"Attól, hogy akad rá példa viszont még nem ez lesz a meghatározó. Ahogy azt te is belátod már. És továbbra is hülyeség a magyar munkaerőpiaci helyzet miatt a közgazdászok lehetőségeit szidni."


Szerinted nem ez a meghatározó. Szerintem meg igen.

Hogy kettőnk közül ki ismeri jobban a munkaerőpiaci viszonyokat, ne nagyon firtassuk.

Mivel a munkaerőpiac és a kereslet-kínálat határozza meg a közgazdászok lehetőségeit, nem az Érmelléki Kuglófembert fogom szidni miatta.


"Mit?"


Egy fél százalék alapján ráhúzol egy állítást a bő 95%-ra.


"Na ha már kifogott rajtad ez a bonyolult feladat akkor segítek. A szakok leírásánal vannak erről is adatok, bal oldalt vannak azt hiszem ilyenek, hogy átlagfizetés, szakmatérkép."


Ja hát biztos a Google kereső a hülye, mert egy kulcsszót nem adtál meg, csak "keressed ki".

Lássuk csak...2016-os adatsor, nembaj, jó lesz az. 61% dolgozik, és ennek a 61-nek a 74%-a végez diplomás munkát.

Eléggé szerény arány ahhoz képest, hogy szerinted mekkora a kereslet rájuk, és mennyien dolgoznak a szakmájukban.

Én azért még bebattyogok a munkaügyi hivatalba is érdeklődni, hogy ne csak a kormánypropagandaoldalt halljuk, oké?


"Hallottuk már eleget, Polgár Jenő. Majd szóljál."


Meglesz. Kíváncsi leszek, mit fogsz kitalálni majd...


"Akkor lenne monopol helyzetben, ha egy Java programozó operálna például csak a magyar piacon. Egyrészt. Másrészt egy közgazdász is tud feltételeket támasztani a munkaadónak."


Ha nincs elég Java programozó, akkor az a kevés is ugyanúgy szabhat feltételeket a munkáltató felé.

Persze, tud ilyet egy közgazdász is, az 1%-uk nagyjából...


"Ezt vedd úgy, hogy én mondtam öcsisajt. Az általad linkelt érvelési hibát te követted el számtalanszor a vitánk során (lásd 5 haverom van), és most is te hoztad be ezt a hibát is. Én pont erre reflektáltam, hogy nincs értelme az érvelésednek. Ha ezt nem látod súlyos problémák vannak veled, ha meg igen, mit akarsz átverni?..."


Meglehet, hogy először csak az 5 haveromat hoztam fel, utána viszont hivatkoztam a munkaügyi hivatal állítására is, és a DPR-tábla se téged támaszt alá finoman szólva. Ezzel szemben te szentül állítod, hogy minden úgy van, ahogy te állítod, mert 1-2 céget "ismersz" nagyon felületesen, a többi ilyen állításodra pedig még ennyi bizonyítékot se hoztál fel. Ennyit arról, ki is bukott meg érvelésben szerintem.


"Nettó hülyeség. Ugyanúgy akad a programozók között is ilyen személy, ugyanolyan arányban, mint közgazdászok esetében."


Mondtam ilyet, hogy nem akad? Igenis akad. Viszont ettől még a nemcsókosoknak, nemkenőpénzeseknek ugyanúgy jut hely, mert hiány van. Nem fogják őket kitúrni.


"Csak visszatértünk ide, Ferikém! A sikeres közgazdászok mind színészek!!!"


A sikeres közgazdászok természetesen mind az elmúlt pár esztendőben végeztek, nettó 300 feletti bérigényük volt, egyikük se volt csókos és kenőpénzes, és csettintésre találtak munkát - természetesen csak és kizárólag a szorgalmuk és a tehetségük alapján!

Mesélj még, kérlek!

2018. aug. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:

61. "Informatikusra van igény, közgazdászra nincs"


Ez a sommás megállapítás a munkaerőpiac mély ismeretéről árulkodik. Kérlek, mesélj még!


(Közben meg látogass már el egy állásportálra, és keress rá olyanokra, hogy "marketing" stb.)

2018. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:

"És akkor ebből a minimális tapasztalatodból általánosítasz egy jót"


Nem minimális tapasztalat, nem is csak egyéni tapasztalat, mivel rengeteg kollégám van hasonló cipőben, akiktől sok információt megtud az ember. De ha minimális tapasztalatnak is hívjuk: minimális tapasztalat talán még mindig több, mint 0, nem?...tehát ez az érvelésed is magad ellen szól.


"A felvi.hu-n azóta sincsenek meg ezek a számadatok, pedig keresem."


[link]


Tessék, itt van egy, összeset nem fogom neked belinkelni. Elég gyenge képességeid vannak, ha leírás után sem találtad meg.


"Eléggé hasracsapás-szaga van."


Ezzel kit akarsz meggyőzni, hogy át próbálod vetíteni az érvelési hibáid másra? Te magad ismerted el még az elején, hogy hasraütésszerűen mondasz számokat kis barátom. Akkor hogy is van ez?


"Jövő hónap."


Várjuk, mert addig semmit nem érnek a hasraütésszrűen mondott számaid.:)


"Szerinted nem ez a meghatározó. Szerintem meg igen."


Nekem van tapasztalatom azzal kapcsolatban, amiről beszélek, neked zéró.


"Mivel a munkaerőpiac és a kereslet-kínálat határozza meg a közgazdászok lehetőségeit, nem az Érmelléki Kuglófembert fogom szidni miatta."


A kereslet-kínálat határozza meg a takarítók lehetőségeit is. Relevancia?


"Egy fél százalék alapján ráhúzol egy állítást a bő 95%-ra."


Több nagyválallatra való rálátás alapján mondom ezt. Te vagy az, aki egy személyes tapasztalatra alapozva általánosít.


"Eléggé szerény arány ahhoz képest, hogy szerinted mekkora a kereslet rájuk, és mennyien dolgoznak a szakmájukban."


Hogy szerény arány-e vagy sem, az relatív. Ugyanez az arány programozóknál 72 százalék azt hiszem, az se sokkal jobb.


És felszólítalak ne forgasd ki a szavaim állandóan. Végig ezekről a számokról beszéltem az elejétől fogva, tehát nem értem mi az az ahhoz képest.


"Ha nincs elég Java programozó, akkor az a kevés is ugyanúgy szabhat feltételeket a munkáltató felé."


Attól még nem monopolhelyzetről beszélünk. Ne használj olyan idegen kifejezéseket, amiket nem ismersz, mert lejáratod magad.


"Persze, tud ilyet egy közgazdász is, az 1%-uk nagyjából..."


Forrás?


"viszont hivatkoztam a munkaügyi hivatal állítására is"


Ezzel kapcsolatban nem, és bizonyíték hiányában semmit nem ér eddig az érvelésed, szóval egyelőre fel is hagyhatsz az erre való hivatkozásra.


"DPR-tábla se téged támaszt alá finoman szólva"


Még egyszer mondom, de. Ha tudsz olvasni akkor ez egyértelmű.


"Ezzel szemben te szentül állítod, hogy minden úgy van, ahogy te állítod, mert 1-2 céget "ismersz" nagyon felületesen, a többi ilyen állításodra pedig még ennyi bizonyítékot se hoztál fel. Ennyit arról, ki is bukott meg érvelésben szerintem."


Szerinted. Viszont attól, hogy a másikra tereled a sajkát hibáid még nagyon szembetűnő amit csinálsz. Elhelyezkeséssel kapcsolatban amit mondtam statisztikák alapján mondtam, amit meg a munkaerőpiacról mondtam, azt számos tapasztalat alapján mondom. Te vagy az, aki eddig 1 épkézláb érvet sem tudott felhozni. Te eddig annyit bizonyítottál, hogy léteznek munkanélküli közgazdászok és léteznek lezsírozott álláshelyek.:D


"Viszont ettől még a nemcsókosoknak, nemkenőpénzeseknek ugyanúgy jut hely, mert hiány van."


Közgazdászok esetében is jut, ugyanolyan arányban, mint programozóknál.


"A sikeres közgazdászok természetesen mind az elmúlt pár esztendőben végeztek, nettó 300 feletti bérigényük volt, egyikük se volt csókos és kenőpénzes, és csettintésre találtak munkát - természetesen csak és kizárólag a szorgalmuk és a tehetségük alapján!"


Nem értem a célját ennek a szarkazmusnak, mikor senki nem állított ilyeneket? Magaddal veszekszel ember. Attól, hogy szarkazmussal leplezi az ember a hülyeségét, attól még hülye marad. Ezek szerint te magad is tudod, hogy van igény közgazdászokra, szóval korrigáld magad!

2018. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:

"Ez a sommás megállapítás a munkaerőpiac mély ismeretéről árulkodik. Kérlek, mesélj még!"


Ott van a felvi.hu oldalán, kispajtás, te is megnézheted. Azt is, egy közgazdászhoz képest mennyit keres egy programozó.

Megnéztem az állásportálokat is, kb. mindenütt mérnököt, informatikust, vagy szakmunkást keresnek. Marketingest kemény 2 darab hirdetést láttam. Mérnökből 57-et, szakmunkásból 81-et, informatikusból 93-mat.

Bocsesz, kispajtás, a munkaerőpiac nem a te oldaladon áll, úgy tűnik. Nem volt rossz próbálkozás - komolyan nem - deeeeee annyira jó se volt.


"Nem minimális tapasztalat, nem is csak egyéni tapasztalat, mivel rengeteg kollégám van hasonló cipőben, akiktől sok információt megtud az ember."


Magyarán szólva te is egy szűk mintából alkotsz mindenre kiterjedő véleményt. Ugyanazt csinálod, csak az előjel más.


"minimális tapasztalat talán még mindig több, mint 0, nem?...tehát ez az érvelésed is magad ellen szól."


És mégis mivel ér többet a te tapasztalatod, mint másé? Csak mert szerintem semmivel.


"Tessék, itt van egy, összeset nem fogom neked belinkelni. Elég gyenge képességeid vannak, ha leírás után sem találtad meg."


Számolgassunk egy kicsit, okés? Vegyünk 10000 közgazdászt mondjuk.

10000-nek a 61%-a 6100. Ennyien dolgoznak.

A 6100-nak a 74%-a 4514. Ennyien dolgoznak a szakmájukban.

Ebből vonjuk le a csókosokat, a kenőpénzeseket, és az olcsójánosokat. Ezek száma egy nagyon óvatos becslés után 2000. Marad 2514 közgazdász, aki tisztán jutott munkahelyhez. Tízezerből 2514.

De te ezek után is harsogod nagy paripa arccal, hogy rájuk mekkora igény van...

Most vagy te vagy nagyon hülye, vagy minket nézel annak.


"Ezzel kit akarsz meggyőzni, hogy át próbálod vetíteni az érvelési hibáid másra?"


Hol követtem el érvelési hibákat, észvitéz? Emeld ki, kérlek, eddig ilyet csak tőled láttam, de jó sokat.


"Te magad ismerted el még az elején, hogy hasraütésszerűen mondasz számokat kis barátom. Akkor hogy is van ez?"


Kiszámoltam neked korrektül, hogy a 10000 közgazdászból mennyit vesznek fel tisztán. Ha nem bírja a gyomrod, az a te bajod.


"Várjuk, mert addig semmit nem érnek a hasraütésszrűen mondott számaid.:)"


Az általad linkelt statisztika is engem támaszt alá, kis komám. Ebben a vitában csúnyán elvéreztél, nem tudom, mit vergődsz még mindig.


"Nekem van tapasztalatom azzal kapcsolatban, amiről beszélek, neked zéró."


Az lópikula, ami neked van. Vettél egy igen szűk mintát, és az alapján általánosítottál. Vagy ismersz személyesen minden közgazdászt? Szerintem nem. Ennyit a fenenagy tapasztalatodról.


"A kereslet-kínálat határozza meg a takarítók lehetőségeit is. Relevancia?"


Csak annyira releváns, hogyha nem kell ennyi közgazdász, akkor nem fognak ennyit alkalmazni. Kicsit nehéz a felfogásod, hogy erre idáig magadtól nem jöttél rá, de ez is mutatja, mennyire "tájékozott" vagy a témában.


"Több nagyválallatra való rálátás alapján mondom ezt."


Aha, ki is nézem, hogy ekkora belelátásod van részvénytársaságok belső működésébe :D

Jó esetben ismerhetsz felületesen 1 nagyobb céget, ennél többet aligha, hacsak nem valami übercsúcs bizniszmen van a felső tízezerből, amit erősen kétlek.


"Hogy szerény arány-e vagy sem, az relatív. Ugyanez az arány programozóknál 72 százalék azt hiszem, az se sokkal jobb."


Kis komám, 17 ezer programozó hiányzik a munkaerőpiacról! Még ha igaz is lenne a 72 százalék, mint ahogy nem az, akkor is fényévekkel több az elhelyezkedett közgazdászokhoz képest. Programozóéknál mellesleg nincs szükség protekcióra meg kenőpénzre se.


"És felszólítalak ne forgasd ki a szavaim állandóan. Végig ezekről a számokról beszéltem az elejétől fogva, tehát nem értem mi az az ahhoz képest."


Mit ne forgassak ki rajtuk? Tettél egy rakás fals állítást, és fel vagy háborodva, ha valaki ezt közli veled. A hülyeséghez nem fogok asszisztálni, bocs.


"Attól még nem monopolhelyzetről beszélünk. Ne használj olyan idegen kifejezéseket, amiket nem ismersz, mert lejáratod magad."


De, ez vastagon monopolhelyzet. A definíciója pedig pontosan megtalálható az ötnyelvű gazdasági szótáromban. Amit nem fognak megváltoztatni csak azért, mert nem bírja a gyomrod.


"Ezzel kapcsolatban nem, és bizonyíték hiányában semmit nem ér eddig az érvelésed, szóval egyelőre fel is hagyhatsz az erre való hivatkozásra."


A te érvelésed - jobban mondva érvelési hibáid tömkelege - még ennyit se ér, kis komám, ugyanis végig csúsztatásokból, félremagyarázásokból és ferdítésekből áll, a legsúlyosabb vádakat meg egyszerűen letagadod.


"Még egyszer mondom, de. Ha tudsz olvasni akkor ez egyértelmű."


Nem, sajna nem támaszt alá téged, ez megint csak a te vágyvezérelt elképzelésed.


"Viszont attól, hogy a másikra tereled a sajkát hibáid még nagyon szembetűnő amit csinálsz. "


Nem kell terelgetnem semmit, zsinórban valótlan állításokat közölsz.


"Elhelyezkeséssel kapcsolatban amit mondtam statisztikák alapján mondtam"


Egyetlen statisztikát mutattál, egyetlen egyet, amit meg is cáfoltam hamarjában. Hol az a sok többi, amire szeretnél hivatkozni?


"amit meg a munkaerőpiacról mondtam, azt számos tapasztalat alapján mondom. "


Nem fogod elhinni, én is! Sőt, az az 5 ismerősöm is. Az ő tapasztalatuk semmivel sem alábbvaló, mint a tiéd, és homlokegyenest ellentmond az állításaidnak. Magyarán hazudsz. Nekem is, és saját magadnak is.


"Te vagy az, aki eddig 1 épkézláb érvet sem tudott felhozni."


Jópárat felhoztam, azóta se tudtad megcáfolni őket, csak mosdatod a szerecsent.


"Te eddig annyit bizonyítottál, hogy léteznek munkanélküli közgazdászok és léteznek lezsírozott álláshelyek."


Így van. Amivel nem vagy hajlandó szembenézni, mert csúnyán pofáraesnél, az ezeknek a száma. Ami jó nagy.


"Közgazdászok esetében is jut, ugyanolyan arányban, mint programozóknál."


Nem jut, kis komám, sajnos nem jut. A vágyaid nem befolyásolják a tényeket. A programozókhoz képest a közgazdászok a fasorban nincsenek - se jövedelem, se pozícióelőny, se szabad munkahely tekintetében.


"Nem értem a célját ennek a szarkazmusnak, mikor senki nem állított ilyeneket?"


Te folyamatosan ezt próbálod valóságnak beállítani, holott a valóság ettől messzebb már nem is lehetne.


"Attól, hogy szarkazmussal leplezi az ember a hülyeségét, attól még hülye marad."


Aki elhallgatja és letagadja az igazságot, mert túlságosan fáj neki, az a hülye. Ráadásul sunyi hazudozó is.


"Ezek szerint te magad is tudod, hogy van igény közgazdászokra, szóval korrigáld magad!"


Idehaza nincs, főleg nem ennyire, amennyit kitermelnek az egyetemek. Mantrázhatod még ötven oldalon keresztül, hogy mekkora királyság közgazdásznak menni, milyen sok az álláslehetőség, és mennyit keresnek, az sem fogja igazzá tenni.

2019. szept. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:

ha sok penzt akarsz keresni es gyorsan munkat akarsz talalni, mindenkeppen az IT-szektort javaslom

rendszergazdakra, programozokra hatalmas a kereslet es meg gyakornokkent is megkeresel havi felmilliot

senior programozokent meg akar a haromszorosat is


es ahogy irtak: a kozgazdasz, jogasz meg hasonlo bufeszakokat keruld el messzire, ha nemvagy protekcios, eleve munkat se fogsz kapni, annyira tul van telitve beloluk a piac


kozgazdasznak ma ketfele ember megy: a menthetetlenul naiv es a menthetetlenul ostoba

2021. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!