Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakkal lehet jól keresni?

Milyen szakkal lehet jól keresni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem.

Milyen szakra menjek, ami jól keres?

NYF van a közelemben..

[link]



2018. aug. 23. 18:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
0%
Nem látom be, hogy egy informatikus jobb esélyekkel indulna a munkaerő-piacon, mint egy közgazdász. Programozói fórumokon folyamatosan nyavalyognak az informatikusok, hogy alulfizetettek stb. Ott is csak a krémje keres jól, és végez izgalmas munkát. Ahogyan a közgazdászokra is ugyanez az igaz. De pénzügyesre, marketingesre minden KKV-nak szüksége van. Teljesen jó szakmák ezek.
2018. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
Én egy tanácsot adnék inkább a kérdezőnek a nagy közgazdász-vita közben. Tanulj nyelveket, felsőfokon többet is, de ne csak társalgási szinten, hanem tárgyalási, szaknyelv. Tegyük fel 20 jelentkezőből (mondjuk sokkalta több van, nyilván, ez csak egy példa) egyedül te beszélnél folyékonyan 3 nyelven, egyértelműen téged választanának. Próbálj a végzettségedhez valami hasznos pluszt adni, mert tényleg rohadt sok a gazdaságis, osztályomból 20-ból 14 ilyen irányba ment, még az is, aki nem volt jó matekból. Sajnos ez valóban így van, először ismertségi kör, rokonság, kihalásos alap és csak utána szemezgetnek a megmaradt álláskeresők közül, nyilván profizmus és szimpátia alapján. De ez egyébként mindenhol így van, ha az adott szakma nem hiányszakma.
2018. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
9%

31-es: Ezt mondom én is, hogy akkor se arany az élet feltétlenül, ha programozó az ember, akkor se garantált a zsíros állás. De azért elég megnézni a számokat, potenciálisan mindenképpen jobb eséllyel indul egy programozó, mint egy közgazdász. Egyszerűen kereslet-kínálat kérdése.


32-es: Te miről beszélsz? Gazdasági állások esetében kihalásos alapon? Láttál már valaha egy vállalatot belülről? Nagyon el vagy tévedve. A csókosok preferálása meg csak a közszférában domináns probléma, ahogy írtam korábban is.

2018. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
24%

baromságot, és ki a troll...


"Ehhez nem szerencse kell, hanem nyelvtudás, szakmai tapasztalat és szorgalom, na meg talpraesettség."


Megint ez az MLM-zombi szöveg. Komolyan, mintha valami motivációs tréning-könyvből olvasnád.

Mindegy, neked tök fölösleges magyarázni bármit is, szemmel láthatóan itt szerinted mindenki hülye: én is,a közeli ismerőseim, a munkaügyis, a #32 válaszadó, egyedül te vagy helikopter.

A mínuszokat természetesen kaptad.


Az informatikus azért indul jobb esélyekkel a munkaerő-piacon, mert 10-15 ezer programozó hiányzik a cégektől, és ugyanennyi rendszergazda (ezek is munkaügyis forrásokból vannak). Nyilván nem fognak ők se csiliókat keresni, viszont az átlagmelósnál igenis jobban keresnek, és mivel hiány van belőlük, megtehetik, hogy a munkahelyen ők szabják meg a feltételeket itt-ott, velük nem görénykedhetnek szabadon a munkáltatók, mert ha felmond, nem lesz, aki elvégezze helyette a munkát.

2018. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:

"Ehhez nem szerencse kell, hanem nyelvtudás, szakmai tapasztalat és szorgalom, na meg talpraesettség."


Ha nem ezek alapján választ egy vállalat munkaerőt akkor szerinted mi alapján mégis? És akkor itt a foglalkozások egészét nézzük tulajdonképpen. Ha nem a munkavállaló tudása határozza meg az értékét a munkaerőpiacon (beleértve programozót, mérnököt, közgazdászt, mindenkit) akkor mi? Őszintén érdekel a véleményed.


"A mínuszokat természetesen kaptad."


Mínuszokat inkább te kaptál itt, ha visszaolvasol. Lehet nem véletlenül, nem gondolod? És én senkit nem tartok hülyének, még téged se feltétlenül. Simán lehetsz egy ügyes troll is akár. De ha valóban komolyan beszélsz belegondolhatnál nem csak én gondolom úgy, hogy nagyon el vagy tévedve, az értékeléseid alapján. Ha már behoztad ezt is a vitába.



Tessék, bemásoltam neked az előző kommentem tartalmát ismét, mivel egyik érvemre sem tudtál válaszolni. Feltételezem csak elfelejtetted, úgyhogy segítek, hogy még csak vissza se kelljen olvasnod. Itt az ideje, hogy személyeskedés helyett megpróbálj értelmes ember módjára vitázni is.:)


"

"Szerinted mindegyik álláskereső bejut beszélgetésre?"



Nem. A tehetséges, szorgalmas, sok tapasztalatot összeszedő álláskeresők jutnak be. Erről beszélünk mi is.



"Ha szerinted a tapasztalat smafu, akkor mégis mi a mérvadó?"



5 ember alapján készült "felmérés" nem mérvadó. Egy országos Felvi statisztika, na az már mérvadó. Egy multi toborzási szokásainak ismerete, az is elég mérvadó, hiszen hasonló állapotok uralkodnak többinél is nyilván. Ha bármi közöd lenne a közgazdaságtanhoz sírva röhögnél magadon, hogy mérvadónek nevezel egy 5 emberes mintából kinyert adatot. Megbocsáss, de vagy nagyon hülye vagy vagy egy hatalmas troll.



"Arra alapozom, hogy NEM találnak rengetegen munkát idehaza ilyen végzettséggel."



De rengetegen találnak. Még ha minden szar egyetemet beleveszünk akkor is a legdivatabb szakokkal is 50-60% elhelyezkedik, már ez is a többség. Mesterrel meg sokkal jobb a helyzet. Ezek tények, tehát nem értem miért hazudozol.



"Bankárokra továbbra is van kereslet, attól, hogy makroökonómusokra nincs. Attól, hogy fagylaltárusból telített a piac egy városban, lángosost még nyithatsz, ha abból egy sincs...érted a párhuzamot?"



Itt nem erről van szó. A te példádat használva, hátha így megérted. Te an block szidod a fagylaltokat, hogy úgysincs rájuk semmi kereslet, holott magad is tisztában vagy vele, hogy (többek között) a csokoládés fagylaltot nagyon is veszik.



"Nem dolgoztam, ez valóban így van"



Innentől kezdve nincs miről beszélni. Úgy szólsz hozzá a témához, hogy közöd sincs hozzá. Tőled idéznék egyik kommentedből, ha megengeded: "Személyeskedés helyett talán tájékozódhatnál cseppet a magyar munkaerőpiacon".



"Én se úsztam még egy medencében rozmárokkal, mégse tagadom a létüket."



Ismét az ostoba hasonlatod sémáját használva. Én úgy nem láttam rozmárokat, hogy egy olyan helyen vagyok, ahol állítólag hemzsegnek. Te még soha még csak nem is jártál erre, lent élsz a trópusokon, és onnan okoskodsz és hazudozol nekünk szegény rozmárokról.



"Egy programátornak nem kell aggódnia amiatt, ha csókosokat és kenőpénzeseket is fölvesznek, mert jut is, marad is."



Egy közgazdásznak sem kell aggódnia, mert neki is marad. Ezért nem értem miért releváns egyáltalán a csókosok jelenléte. Ami eleve csak a közszférában van jelen dominánsan.



"Azzal hogy konkrét tényt közöltem?"



Egy gramm tényt nem közöltél eddig, ez a baj. A levegőbe beszélsz és fals infókkal próbálod etetni a kérdezőt."

2018. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
24%

"Ha nem ezek alapján választ egy vállalat munkaerőt akkor szerinted mi alapján mégis?"


Szabad tudnom, konkrétan mennyi tapasztalatod is van a munkaerőpiaccal kapcsolatban? Csak mert nagyon nem sok, amennyit én látok.

A vállalat mi alapján választ munkaerőt? Nos, a bérigény például az első helyen szerepel. Főleg magyar vállalatoknál, fontosabb, mint a kvalitás. Ha Gipsz Jakab ugyanazt a melót el tudja végezni, amit te, csak épp 20 ezerrel kevesebbet ér, kettőtök közül szerinted kit fognak felvenni?

Említettem a csókosokat is. Ha egy cégnél Gipsz Jakab apukája meg a vezérigazgató együtt bratyiztak óvoda kiscsoportban, szerinted kit fognak inkább fölvenni?

Aztán ott vannak a kenőpénzesek is. Ha adott 10 jelentkező, és ebből 1 megkeni a HR-est, így övé az egyetlen CV amit nem vágnak ki a kukába széles mozdulattal, szerinted kit fognak felvenni?

Nem kell válaszolnod, költői a kérdés. És ez a munkaerőpiac bő 90%-ánál így van, egyszerűen csak mert a magyar piac árérzékeny, a multi meg aztán főleg. Nem azért jöttek Magyarországra, hogy nyugati fizetést osztogassanak és megbecsüljék a munkásokat. Lószart. Dolgozzon csak a büdös magyar rabszolga gombokért.


Közgazdászként tudod mi a profitmaximalizálás elve? Én tudom, és nem vagyok közgazdász.

Csak azért kérdezem, mert ha tudod, akkor nem tudom, miért csinálsz úgy, mintha nem létezne.


"Mínuszokat inkább te kaptál itt, ha visszaolvasol. Lehet nem véletlenül, nem gondolod? "


Maximum tőled, meg a holdudvarodtól. Bocsika, aki szándékosan ténytagad meg vágyvezérelt hülyeségeket állít be tényként, arra nem tudok zöld kezet adni. Ez nem az Ezotéria topic, ahol első bemondásra minden baromságot elhisznek.


"Simán lehetsz egy ügyes troll is akár."


Imádom ezt a démonizálós taktikát...aki nincs velem, az ellenem van, az troll és kész. Szerintem meg te vagy troll. Na, trolling iz fun?


"De ha valóban komolyan beszélsz belegondolhatnál nem csak én gondolom úgy, hogy nagyon el vagy tévedve, az értékeléseid alapján. Ha már behoztad ezt is a vitába."


Miért, szerinted ezt én egyedül gondolom így? Menj el egyszer a munkaügyi hivatalba, és kérdezd meg az ügyintézőket arról, diplomás munkakeresők milyen végzettséggel jelentkeztek náluk. Én ezt már megtettem, onnan az infó. Most rajtad a sor hogy megcáfold.

Igen hamar kiderül, ki az aki fals infókat meg ostoba hasonlatokat ír...nagyon hamar.

2018. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
0%

Várom továbbra is válaszod, ennek hiányában a vitát természetesen lezártnak tekintem. Egy vita úgy nem működik, hogy én minden állításod megcáfolom, de te még arra sem veszed a fáradtságot, hogy megpróbálj habogni valamit.



"Szerinted mindegyik álláskereső bejut beszélgetésre?"



Nem. A tehetséges, szorgalmas, sok tapasztalatot összeszedő álláskeresők jutnak be. Erről beszélünk mi is.



"Ha szerinted a tapasztalat smafu, akkor mégis mi a mérvadó?"



5 ember alapján készült "felmérés" nem mérvadó. Egy országos Felvi statisztika, na az már mérvadó. Egy multi toborzási szokásainak ismerete, az is elég mérvadó, hiszen hasonló állapotok uralkodnak többinél is nyilván. Ha bármi közöd lenne a közgazdaságtanhoz sírva röhögnél magadon, hogy mérvadónek nevezel egy 5 emberes mintából kinyert adatot. Megbocsáss, de vagy nagyon hülye vagy vagy egy hatalmas troll.



"Arra alapozom, hogy NEM találnak rengetegen munkát idehaza ilyen végzettséggel."



De rengetegen találnak. Még ha minden szar egyetemet beleveszünk akkor is a legdivatabb szakokkal is 50-60% elhelyezkedik, már ez is a többség. Mesterrel meg sokkal jobb a helyzet. Ezek tények, tehát nem értem miért hazudozol.



"Bankárokra továbbra is van kereslet, attól, hogy makroökonómusokra nincs. Attól, hogy fagylaltárusból telített a piac egy városban, lángosost még nyithatsz, ha abból egy sincs...érted a párhuzamot?"



Itt nem erről van szó. A te példádat használva, hátha így megérted. Te an block szidod a fagylaltokat, hogy úgysincs rájuk semmi kereslet, holott magad is tisztában vagy vele, hogy (többek között) a csokoládés fagylaltot nagyon is veszik.



"Nem dolgoztam, ez valóban így van"



Innentől kezdve nincs miről beszélni. Úgy szólsz hozzá a témához, hogy közöd sincs hozzá. Tőled idéznék egyik kommentedből, ha megengeded: "Személyeskedés helyett talán tájékozódhatnál cseppet a magyar munkaerőpiacon".



"Én se úsztam még egy medencében rozmárokkal, mégse tagadom a létüket."



Ismét az ostoba hasonlatod sémáját használva. Én úgy nem láttam rozmárokat, hogy egy olyan helyen vagyok, ahol állítólag hemzsegnek. Te még soha még csak nem is jártál erre, lent élsz a trópusokon, és onnan okoskodsz és hazudozol nekünk szegény rozmárokról.



"Egy programátornak nem kell aggódnia amiatt, ha csókosokat és kenőpénzeseket is fölvesznek, mert jut is, marad is."



Egy közgazdásznak sem kell aggódnia, mert neki is marad. Ezért nem értem miért releváns egyáltalán a csókosok jelenléte. Ami eleve csak a közszférában van jelen dominánsan.



"Azzal hogy konkrét tényt közöltem?"



Egy gramm tényt nem közöltél eddig, ez a baj. A levegőbe beszélsz és fals infókkal próbálod etetni a kérdezőt.

2018. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:

Amúgy a felvi statisztikái teljesen komolyan vehetetlenek, ha valaki kicsit is jártas szociológiában, az tudja...


De józan paraszti ésszel is felfogható, észrevehető, hogy ez itt rossz (random): [link]

2018. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
24%

Egyszer már megcáfoltam volna, csak a nyavalyás böngésző eltüntette a szöveg felét. De nem bánom.


"Nem. A tehetséges, szorgalmas, sok tapasztalatot összeszedő álláskeresők jutnak be."


Fentebb taglalva. Ha az illető nem tehetséges, nem szorgalmas és tapasztalatan, de éppen protekciós, fizet az állásért, vagy egyszerűen csak aládígér, akkor őt fogják fölvenni.

A magyar munkaerőpiac így működik, tetszik-nemtetszik. Vadkapitalizmus van, pénz beszél.


"5 ember alapján készült "felmérés" nem mérvadó. Egy országos Felvi statisztika, na az már mérvadó. Egy multi toborzási szokásainak ismerete, az is elég mérvadó"


Jaham, szóval szerinted így kell vitát nyerni, hogy azt veszed figyelembe, ami téged igazol.


[link]


"Ha bármi közöd lenne a közgazdaságtanhoz sírva röhögnél magadon, hogy mérvadónek nevezel egy 5 emberes mintából kinyert adatot."


A statisztikában szerinted szerepel, hogy kit vettek fel azért, mert ráígért másra, protekciója van, vagy épp lefizette a HR-est? Jaaahogyaznincsbenne? Ó de kár :'((((( de sajnálom!

Na a munkaerőpiacról is ennyi fogalmad van, mint a statisztikákról.


"Megbocsáss, de vagy nagyon hülye vagy vagy egy hatalmas troll."


Már kitárgyaltuk. Nekem meg a te véleményed nem tetszik, tehát szerintem meg te vagy troll. Ketten is játszhatjuk ezt a játékot...


"De rengetegen találnak. Még ha minden szar egyetemet beleveszünk akkor is a legdivatabb szakokkal is 50-60% elhelyezkedik, már ez is a többség."


Forrás?

Csak azért kérdezem, mert a munkaügyi hivatal statisztikája a legkevésbé se támasztja alá az állításod.


" Te an block szidod a fagylaltokat, hogy úgysincs rájuk semmi kereslet, holott magad is tisztában vagy vele, hogy (többek között) a csokoládés fagylaltot nagyon is veszik."


Attól hogy van minimális átfedés a közgazdaságtan ágazatai között, messze nem egy és ugyanaz a kettő. Az állításod azért mutasd meg majd egy egyetemi közgázprofesszornak, és mellékeld a válaszát is kérlek, ne csak az egyik felet halljuk mindig.


"Innentől kezdve nincs miről beszélni. Úgy szólsz hozzá a témához, hogy közöd sincs hozzá. "


Mindenesetre nekem sikerült megtennem azt, amit te sose fogsz: elmentem a munkaügyi hivatalba és kikértem az erre vonatkozó infót. Sajna-bajna itt se lett igazad.


"Ismét az ostoba hasonlatod sémáját használva. Én úgy nem láttam rozmárokat, hogy egy olyan helyen vagyok, ahol állítólag hemzsegnek. Te még soha még csak nem is jártál erre, lent élsz a trópusokon, és onnan okoskodsz és hazudozol nekünk szegény rozmárokról."


Gratulálok, ilyen szintű vegytiszta csúsztatást eddig csak MLM-zombiktól láttam. Véletlen nincs érdekeltséged a témában?

Mindketten tudjuk, ki az aki kettőnk közül nem mond igazat, csak neked nagyon nem esik jól beismerni.


"Egy közgazdásznak sem kell aggódnia, mert neki is marad."


Aha, biztos. Ossz szét 0 süteményt 10 ember között. Sok sikert!


"Ezért nem értem miért releváns egyáltalán a csókosok jelenléte. Ami eleve csak a közszférában van jelen dominánsan."


Ha majd kikerülsz a nagybetűs Életbe a munkaerőpiacra, megtudod. Mert eddig a közelébe se szaglásztál,az tisztán látszik.


"Egy gramm tényt nem közöltél eddig, ez a baj. A levegőbe beszélsz és fals infókkal próbálod etetni a kérdezőt."


No John...YOU ARE the demonz!!!


Ja, és te eddig megcáfoltál bármit is?

2018. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:

"Szabad tudnom, konkrétan mennyi tapasztalatod is van a munkaerőpiaccal kapcsolatban?"


Semmi közöd hozzá, de leírtam már egyébként. Lényeg, hogy több, mint neked.


"A vállalat mi alapján választ munkaerőt?"


Amit ebben a bekezdésben írsz nem csak hogy sok helyen megalapozatlan (HR-esek megkenése WTF), de teljesen irreleváns is. A multik profitmaximalizálnak, minél olcsóbb munkaerőt szeretnének találni. És? Akadnak állások, amiket protekció segítségével szereznek meg. És? Most te tulajdonképpen az egész munkaerőpiacot szeretnéd szidni? Mert akkor nem értem hogy jöttek ide a közgazdászok.


Amit ideböfögtél az említett bekezdésben annak semmi köze ahhoz, amit én írtam. Még többnyire igaz is, amit mondasz, de ez nem változat azon, hogy a vállalatok a legjobb munkaerőt kutatják. Ha lettél volna valaha egy állásinterjún tudnád, hogy szakmai tapasztalat érdekli a HR-eseket, mit csináltál, milyen tehcnikai és soft skilleket szedtél össze, milyen nyelvtudással rendelkezel és mennyire tudod eladni magad. Aki járt már valaha interjún az tudja jól, hogy igazam van.


"Maximum tőled, meg a holdudvarodtól."


Miféle holdudvaromtól? Előbb még azt fejtegetted én mindenkit hülyének nézek. Szóval fejtsd már ki kérlek mit értesz ez alatt. Azért pontoz le téged mindenki, mert a "holdudvaromba" tartoznak? Hogy kerülhet valaki a holdudvaromba? Nem lehet esetleg azért húznak le, mert hülyeségeket írsz?


"Menj el egyszer a munkaügyi hivatalba, és kérdezd meg az ügyintézőket arról, diplomás munkakeresők milyen végzettséggel jelentkeztek náluk."


Most jól értem, hogy szerinted téged igazol az, hogy járt már közgazdász munkaügyi hivatalban? És én már rég megcáfoltam az állításaid, a számok neked mondanak ellent. És ezt nem tudod sehogy sem megmagyarázni.


"Fentebb taglalva. Ha az illető nem tehetséges, nem szorgalmas és tapasztalatan, de éppen protekciós, fizet az állásért, vagy egyszerűen csak aládígér, akkor őt fogják fölvenni."


1. Fentebb taglalva részemről is.

2. Röviden: protekció valóban mindenhol van, hogy jön ez közgazdászokhoz?

3. Fizetni állásért: egyáltalán nem jelentős probléma, nagyvállalati környezetben szinte példátlan.

4. Hiába Ígér alád valaki, ha te jóval hasznosabb munkaerőt képviselsz. Hasznosság kérdése az egész, De ez is szintén az egész munkaerőpiacról szól, szóval érdekelne miről beszélsz tulajdonképpen.


"Jaham, szóval szerinted így kell vitát nyerni, hogy azt veszed figyelembe, ami téged igazol."


Az ilyen megnyilvánulásaid miatt mondom, hogy vagy hülye vagy, vagy troll. Kérdezz már meg egy szakmabelit, hogy egy 5 fős vagy egy többezer fős mintavétel a mérvadóbb, ha te ezt magadtól nem bírod megérteni. Ott van az 5 közgazdász ismerősöd, nekik is kellett ilyenekről tanulnia, ha más nem ők szépen elmagyarázzák neked miért röhejes amit írtál.


"A statisztikában szerinted szerepel, hogy kit vettek fel azért, mert ráígért másra, protekciója van, vagy épp lefizette a HR-est?"


Továbbra is relevancia? Ugyanolyan arányban rontják nagyjából az ilyen esetek az összes szak esetében az elhelyezkedési arányokat. És akkor mi van?


"Forrás?"


Küldtem már, tessék visszaolvasni. Munkaügyi hivatal statisztikája viszont érdekelne.


"Attól hogy van minimális átfedés a közgazdaságtan ágazatai között, messze nem egy és ugyanaz a kettő. Az állításod azért mutasd meg majd egy egyetemi közgázprofesszornak, és mellékeld a válaszát is kérlek, ne csak az egyik felet halljuk mindig."


Milyen 2? Te miről beszélsz mégis? Ezzel a rém egyszerű példával se sikerült megértened, amit mondani akarok. Ha te a közgazdászokat szidod, akkor a pénzügyeseket is szidod. Amikor felsorolod az 5-6 (nem emlékszem pontosan) legjobb terület között a pénzügyeseket akkor önmagadnak mondasz ellent. Tegyél rendet fejben először.


"Mindenesetre nekem sikerült megtennem azt, amit te sose fogsz: elmentem a munkaügyi hivatalba és kikértem az erre vonatkozó infót. Sajna-bajna itt se lett igazad."


Várjuk!!!:)


"Aha, biztos. Ossz szét 0 süteményt 10 ember között. Sok sikert!"


6 süteményt kell szétosztani nagyjából 10 ember között, nem 0-t. De ennyire kretén te se lehetsz. Akkor tulajdonképpen egy közgazdász sem tud elhelyezkedni? Akik meg látszólag elhelyezkedtek azok mind színészek, nem? Hujber Feri visszatér.


A személyeskedésekre meg a szóterelésekre nem reagáltam, azokra úgy sincsen semmi értelme.

2018. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!