Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakkal lehet jól keresni?

Milyen szakkal lehet jól keresni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem.

Milyen szakra menjek, ami jól keres?

NYF van a közelemben..

[link]



2018. aug. 23. 18:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
17%

"Semmi közöd hozzá, de leírtam már egyébként. Lényeg, hogy több, mint neked."


Ja, veszem észre. A válaszaid alapján - "vállalati szektorban ilyen niiincs" - annyira van fogalmad róla, mint Pán Péternek a repüléstechnikáról.


"Amit ebben a bekezdésben írsz nem csak hogy sok helyen megalapozatlan (HR-esek megkenése WTF), de teljesen irreleváns is."


A legkevésbé se irreleváns, ugyanis a munkáltatótól vonják a járulékot. Szerinted neki mindegy, hogy mennyit vonnak le tőle? Még a multinál is elkezd bugyborikálni a fejesek szája, amikor kötelezően bért kell emelni, majd pont egy magyar Jóskapista Bt. vállalkozója lesz olyan önzetlen jófej, hogy kifizeti a munkavállalóik után járó többletköltséget, csakhogy az embereinek jó legyen?

Te baromira összekevered a magyar munkáltatókat a svájci és osztrák munkáltatókkal.


"A multik profitmaximalizálnak, minél olcsóbb munkaerőt szeretnének találni. És? "


Ha nem ez lenne a mindennapos bevett gyakorlat, akkor semmi bajom nem lenne vele. Te figyuka, attól hogy nem tudsz valamit, nem azt jelenti, hogy nem is létezik. Te úgy viszonyulsz ehhez az általános munkáltatószférai jelenséghez, mint az egyszeri parasztbácsi a zsiráfhoz..."ilyen állat márpedig nincs!"


"Akadnak állások, amiket protekció segítségével szereznek meg."


Ha a meghirdetett állásra jelentkezettek között van protekciós, akkor őt 100% hogy fel fogják venni. Aztán ha van még "hely" úgymond, akkor jöhet az összes többi.


"Most te tulajdonképpen az egész munkaerőpiacot szeretnéd szidni? Mert akkor nem értem hogy jöttek ide a közgazdászok."


Ezt ítéld meg magad. Ha az általam felsorolt dolgok pozitívak, akkor dícsérem. Ha a felsorolt dolgok negatívak, akkor szidom. Arra akartam rávilágítani, hogy ez egy általános jelenség, és NEM csak az építőiparban, vagy csak egyes munkaköröknél. Ez ugyanúgy jellemző a közgazdász- pénzügy- stb. állásokra is.

Minél telítettebb egy terület, annál inkább jellemző.


"Amit ideböfögtél az említett bekezdésben annak semmi köze ahhoz, amit én írtam."


Most komolyan, vezessem le neked lassan folyamatában?

Figyelj, ha tényleg ennyire nem érted az alapvető összefüggéseket, azt miért rajtam akarod leverni? És miért teszel úgy, mintha nem léteznének?


"Még többnyire igaz is, amit mondasz, de ez nem változat azon, hogy a vállalatok a legjobb munkaerőt kutatják."


Ez igaz, viszont a kezdet kezdetén senkiről nem látni, ki lesz a "legjobb". Ez csak jóval utána fog kiderülni, nem viccből van próbaidő. Egyik HR-es se ezótévés Béla jósnő, hogy a kristálygömbjéből megmondja, majd a jelentkezők közül melyik fog 200% profitot termelni.


"Ha lettél volna valaha egy állásinterjún tudnád, hogy szakmai tapasztalat érdekli a HR-eseket, mit csináltál, milyen tehcnikai és soft skilleket szedtél össze, milyen nyelvtudással rendelkezel és mennyire tudod eladni magad."


Szerinted honnét szedtem a tapasztalataimat, ha nem voltam egy ilyenen se?

Ha a HR-esnek meg van mondva, hogy a Gipsz Jakabnál ne kérdezzen rá a soft skillekre vagy a technikára, akkor nem fog. Akkor se fog, ha a Gipsz Jakab a kínos kérdéseket vastag borítékkal válaszolja meg. Elhiszem hogy voltál sok állásinterjún, és hogy papírforma szerint ennek így kellene működnie, de a valóság teljesen más. A papírformából kimarad az emberi tényező, kimaradnak a lefizethető láncszemek, kimarad az is, hogy nem minden cégnek ugyanaz a prioritása, ahol nincs akkora bevétel, mint egy multinál, ott nagyon is sokat fog számítani, hogy Gipsz Jakab 20 ezerrel kevesebb pénzt vár el ugyanazért a melóért.


"Előbb még azt fejtegetted én mindenkit hülyének nézek. Szóval fejtsd már ki kérlek mit értesz ez alatt. Azért pontoz le téged mindenki, mert a "holdudvaromba" tartoznak?"


Rajtad kívül, ha jól emlékszem, egyvalaki volt aki úgymond neked adott igazat. Úgyhogy a "mindenki lepontoz téged" picit barokkos túlzás.


"Nem lehet esetleg azért húznak le, mert hülyeségeket írsz?"


Itt GYK-n azt is lepontozzák, aki igazat ír, csakhát az nagyon fáj egyeseknek, és azt képzelik, a piros kéztől majd hirtelen igazuk lesz :D


"Most jól értem, hogy szerinted téged igazol az, hogy járt már közgazdász munkaügyi hivatalban? És én már rég megcáfoltam az állításaid, a számok neked mondanak ellent. És ezt nem tudod sehogy sem megmagyarázni."


Mi az a "közgazdász munkaügyi hivatal"?

Tudtommal megyénként 1 munkaügyi hivatal van, többnyire a megyeszékhelyen. Oda mentem be, és ott érdeklődtem, sajna az ott kapott információk engem igazolnak. Azzal hogy a hasadra csaptál és közöltél egy rakás számadatot - nulla forrással, még egy zsindex-szintű viccoldalt se tudtál belinkelni - te nem cáfoltál meg semmit.

Úgyhogy nem kell semmit megmagyaráznom.


"3. Fizetni állásért: egyáltalán nem jelentős probléma, nagyvállalati környezetben szinte példátlan."


Nem jelentős probléma, hacsak nem előled happolják el az álláshelyet. Neked meg marad kézenállás, fejenállás, sorbanállás, terpeszállás magastartásban.

Ja, és zsiráf márpedig nem létezik!


"Hiába Ígér alád valaki, ha te jóval hasznosabb munkaerőt képviselsz. Hasznosság kérdése az egész"


A magyar piac erősen árérzékeny továbbra is. Ez hatványozottan igaz a munkaerőpiacra, mivel egyre kevesebb a munkahely. De ezt már megbeszéltük.


"Az ilyen megnyilvánulásaid miatt mondom, hogy vagy hülye vagy, vagy troll."


Szerintem meg te vagy troll.


"Kérdezz már meg egy szakmabelit, hogy egy 5 fős vagy egy többezer fős mintavétel a mérvadóbb, ha te ezt magadtól nem bírod megérteni. Ott van az 5 közgazdász ismerősöd, nekik is kellett ilyenekről tanulnia, ha más nem ők szépen elmagyarázzák neked miért röhejes amit írtál."


Nekem a munkaügyi hivatal információi a mérvadóak. Ezer bocs és tíz anyamedve, hogy első bemondásra nem fogok elhinni mindenféle légbőlkapott hülyeséget, akkor se, ha ötvenszer leírod egymás után. Pláne hogy még mazsolázgatsz is egy jót. SZVSZ egy kormányhivatal tényeken alapuló adata kicsit hitelesebb a te egyéni véleményednél.


"Küldtem már, tessék visszaolvasni. Munkaügyi hivatal statisztikája viszont érdekelne."


Egy darab hivatkozást nem láttam tőled, de biztos csak az én szemeim rosszak.

Ha érdekel a munkaügyi hivatal adatsora, teljesen nyilvános. Bemész, megkérdezed, elmondják szívesen.


"6 süteményt kell szétosztani nagyjából 10 ember között, nem 0-t. De ennyire kretén te se lehetsz."


Vannak bizony, amikor egyáltalán nincs rájuk kereslet. Az a 6 süti az jó lesz 3-nak is, szerencsés esetben. Nem tudom, tisztában vagy-e vele, hogy csökken a munkahelyek száma, nem nő. Tehát az eddigieknél még kevesebb álláshely maradt.

Személyeskedni pedig ha jól látom, itt egyedül neked sikerült, előbb foglalkozz a gerendával...


"Akik meg látszólag elhelyezkedtek azok mind színészek, nem?"


Hol írtam én olyat, hogy egyikük se tud elhelyezkedni?

Azt írtam, hogy a végzős közgazdászoknak a jelentős hányada nem tud elhelyezkedni. Ez az állítás pedig vastagon megáll.

2018. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:

"Ja, veszem észre. A válaszaid alapján - "vállalati szektorban ilyen niiincs" - annyira van fogalmad róla, mint Pán Péternek a repüléstechnikáról."


Én tényeket írtam, te vetítesz. És magad is elismerted közös sincsen a vállalati szektorhoz, de már az is egyértelmű, hogy interjún se jártál soha életedben.


"A legkevésbé se irreleváns, ugyanis a munkáltatótól vonják a járulékot."


A legkevésbé se irreleváns, mert a fű zöld. Ez kb. ezzel egyszintű érvelés volt. Amit leírtál ebben a bekezdésben továbbra sem indokolja meg, hogy jön ez, amiről beszélsz a közgazdászok elhelyezkedési arányának témájához.


"Te úgy viszonyulsz ehhez az általános munkáltatószférai jelenséghez, mint az egyszeri parasztbácsi a zsiráfhoz..."ilyen állat márpedig nincs!" "


Meguntam, hogy olyan türelmes vagyok veled, mint egy kisgyermekkel, és mindent sokszor sokféleképpen elmagyarázok. Az általad tőlem idézett mondatban mit tagadok, áruld már el. Pillanatra nem tagadtam...néha úgy érzem, ahogy vitázok veled, hogy teljesen random dolgokat írsz.


"Ha a meghirdetett állásra jelentkezettek között van protekciós, akkor őt 100% hogy fel fogják venni. Aztán ha van még "hely" úgymond, akkor jöhet az összes többi."


Így igaz, ez a protekció értelme! Hely pedig van még. Tehát relevancia ismét?


"ez egy általános jelenség"


Ez is igaz. Általános jelenség, mindenhol jelen van valamilyen szinten. Közszférában sokkal dominánsabban, mint a vállalati szektorban, de nálunk is nyilván akad rá példa. Mellettem érvelsz gyakorlatilag, én is pont ezt mondom. Mivel általános jelenség ez is teljesen irreleváns. Nem a munkaerőpiacról beszélünk, hanem a közgazdászok elhelyezkedési lehetőségeiről.


"Most komolyan, vezessem le neked lassan folyamatában?"


Kérlek. Mert eddig semmi értelme nem volt annak, amit írtál.


"Ez igaz, viszont a kezdet kezdetén senkiről nem látni, ki lesz a "legjobb" "


Biztosra valóban nem. Az a dolga a HR-esnek, hogy megtalálja azt a munkaerőt, aki potenciálisan a legjobb lehet. Ehhez pedig az általam említett tudással, tapasztalattal és skillekkel kell rendelkeznie a munkavállalónak (legyen az mérnök, közgazdász, bármi).


A következő bekezdésedben megint csak a protekció témát hozod fel, amit leírtam többször is miért nem tartozik ide. Jelen esetben attól, hogy van pár lezsírozott állásinterjú a túlnyomó többség esetében az általam leírt dolgokat vizsgálják.


De érdekelne egyébként, ha voltál már ilyen állásinterjún, akkor honnan tudod, hogy Gipsz Jakabtól semmit nem kérdeztek? Mit tapasztaltál tulajdonképpen? Mert ez így nagyon zavaros, és erősen kamuszaga van. Kezdem azt érezni, hogy te valami munkanélküli megkeseredett gazdasági szakot végzett diplomás vagy, aki próbál úgy kompenzálni a hiányosságaiért, hogy a munkaerőpiacra meg a protekcióra meg Isten tudja mire fogja azt, hogy senkinek nem kell.


"Itt GYK-n azt is lepontozzák, aki igazat ír, csakhát az nagyon fáj egyeseknek, és azt képzelik, a piros kéztől majd hirtelen igazuk lesz :D"


Pontosan. 2-3 kommenttel ezelőtt te magad is erre izgultál, hogy jól "bemínuszoztál". Magadat írod le ismét öcsisajt.


"Mi az a "közgazdász munkaügyi hivatal"?"


Fuss neki még egyszer a kérdésemnek, mert valamit félreértettél.


"Oda mentem be, és ott érdeklődtem, sajna az ott kapott információk engem igazolnak"


Várjuk az információkat továbbra is! Nem tudom észreveszed-e mennyire szánalmas vagy, de még csak arra se veszed a fáradtságot, hogy megpróbálj behazudni valamilyen számot, csak hajtogatod a kamu sztoridat, hogy téged igazolnak. Nem mintha bárki is elhinné, hogy egy GYK-s vita kedvéért ellátogattál a munkaügyi hivatalba, de várjuk továbbra is a kikért információkat, természetesen igazolással. Ahogy én is tettem korábban, és amire nem tudtál mit mondani.


Egyébként ez a zsindexezés is sokat elárul az életkorodról és az IQ szintedről, ezt csak így zárójelben.


"Nem jelentős probléma, hacsak nem előled happolják el az álláshelyet"


Egyénileg nyilván jelentős probléma, ha megtörténik, de én a munkaerőpiac egészéről beszélek. 1000-ből 1 (és akkor sokat mondok) nem számít jelentős problémának.


"A magyar piac erősen árérzékeny továbbra is. Ez hatványozottan igaz a munkaerőpiacra, mivel egyre kevesebb a munkahely. De ezt már megbeszéltük."


Ez nem változtat azon, amit írtam.



"Nekem a munkaügyi hivatal információi a mérvadóak. Ezer bocs és tíz anyamedve, hogy első bemondásra nem fogok elhinni mindenféle légbőlkapott hülyeséget, akkor se, ha ötvenszer leírod egymás után. Pláne hogy még mazsolázgatsz is egy jót. SZVSZ egy kormányhivatal tényeken alapuló adata kicsit hitelesebb a te egyéni véleményednél."


1. Én csakis tényekkel bizonyítottam eddig az igazam.

2. Eddig te hivatkoztál egyéni tapasztalatra, szóval nem tudom kit próbálsz átverni, amikor engem gyanúsítgatsz ilyenekkel. Aztán amikor elmondtam miért butaság erre hivatkozni hirtelen átugrottál a munkaügyibe.

3. Nekem a munkaügyi hivatal információi a mérvadóak. Ezer bocs és tíz anyamedve, hogy első bemondásra nem fogok elhinni mindenféle légbőlkapott hülyeséget, akkor se, ha ötvenszer leírod egymás után. Pláne hogy még mazsolázgatsz is egy jót. SZVSZ egy kormányhivatal tényeken alapuló adata kicsit hitelesebb a te egyéni véleményednél.

3. Várjuk a kinyert adatokat továbbra is!!:)


"Az a 6 süti az jó lesz 3-nak is, szerencsés esetben"


Lebutítva: alapszakkal nagyjából 10 süti 6 embernek, mesterrel akár 10 süti 10 embernek. Ezek a tények, ha el bírod fogadni, ha nem.


"Hol írtam én olyat, hogy egyikük se tud elhelyezkedni?"


Lásd 0 süti. Ami most hirtelen 3 lett.

2018. aug. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:

"Azt írtam, hogy a végzős közgazdászoknak a jelentős hányada nem tud elhelyezkedni"


Ezt nem is tagadtam egy pillanatra sem. Persze kinek mi a jelentős, de szerintem is viszonylag jelentős ez az arány. A probléma nem is ezzel van, hanem hogy orbitális túlzásokba bocsátkozol, és fals képet festesz a munkaerőpiacról.

2018. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
17%

"Én tényeket írtam, te vetítesz."


No John...YOU ARE the demonz!!!


"És magad is elismerted közös sincsen a vállalati szektorhoz, de már az is egyértelmű, hogy interjún se jártál soha életedben."


A kettőnek egészen pontosan NULLA köze van egymáshoz. Te se tudsz sajtos makarónit csinálni, de attól még érzed, ha szar az íze, nemde?


" Amit leírtál ebben a bekezdésben továbbra sem indokolja meg, hogy jön ez, amiről beszélsz a közgazdászok elhelyezkedési arányának témájához."


Jó,akkor mégegyszer, látom, nehéz a felfogásod.

- A cégek árérzékenyek, az a jó nekik, ha minél több profitot termelnek minél kevesebb veszteség árán.

- Ha egy álláskereső feleannyival is beéri mint egy másik álláskereső, az extraprofit a cégnek, tehát őt fogják alkalmazni.

Na, dereng már valami?


"Az általad tőlem idézett mondatban mit tagadok, áruld már el. Pillanatra nem tagadtam...néha úgy érzem, ahogy vitázok veled, hogy teljesen random dolgokat írsz."


Leírtam konkrétan, a mai munkaerőpiacon hogy megy az álláskeresés-találás, és hogy a cégek milyen szempontok alapján választanak a jelentkezők közül. Te leírtad, hogy szorgalom, tehetség, meg más ilyen avítt fogalmak náluk a legfontosabb. Én megcáfoltalak, hogy ez maximum a mesében van így, mert a befolyás, minimummal való beérés, protekció sokkal többet számít. Erre te nekiálltál hisztizni, hogy ez ki van csukva. Egyszeri parasztbácsi esete a zsiráffal.


"Hely pedig van még. Tehát relevancia ismét?"


Annyi nincs, mint ahány jelentkező lenne. Ez itt a probléma.


"Nem a munkaerőpiacról beszélünk, hanem a közgazdászok elhelyezkedési lehetőségeiről."


Aha. És szerinted a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz?


"Az a dolga a HR-esnek, hogy megtalálja azt a munkaerőt, aki potenciálisan a legjobb lehet. Ehhez pedig az általam említett tudással, tapasztalattal és skillekkel kell rendelkeznie a munkavállalónak (legyen az mérnök, közgazdász, bármi)."


Papíron ez a dolga, igen. Ha viszont azt az ukázt kapja, hogy olcsó munkaerőt találjon, akinek nem kell annyit fizetni, mint a jó munkaerőnek, akkor azt fogja fölvenni. A HR-es nem önhatalmúan dönt, ki van adva neki a parancs, kiféle-miféle munkaerőt kell alkalmazni.


"Jelen esetben attól, hogy van pár lezsírozott állásinterjú a túlnyomó többség esetében az általam leírt dolgokat vizsgálják."


Ha tényleg csak egy pár lenne, szerinted felhoztam volna ennyiszer ezt a témát? Amióta a korrupció az ország természetes állapota, gyakorlatilag ez lett a standard, hogyha valaki valakinek a valakije, a határ a csillagos ég.

Welcome to Mutyifölde!


"De érdekelne egyébként, ha voltál már ilyen állásinterjún, akkor honnan tudod, hogy Gipsz Jakabtól semmit nem kérdeztek?"


Ó, csak onnét, hogy például mikor nekem voltak gondjaim álláskereséssel, és megemlítettem ezt pár közeli havernak, az egyikük készséggel ajánlkozott, hogy majd ő lezsírozza XYZ-vel a dolgot. És cserébe csak egy sört kért.

De gondolom ezt is csak fantáziálom mint az 5 közgazdász ismerősömet.


"Kezdem azt érezni, hogy te valami munkanélküli megkeseredett gazdasági szakot végzett diplomás vagy, aki próbál úgy kompenzálni a hiányosságaiért, hogy a munkaerőpiacra meg a protekcióra meg Isten tudja mire fogja azt, hogy senkinek nem kell."


Nem nyert. Sokmindennel foglalkozom, mert manapság 1 kereset az éhenhaláshoz is kevés, egyetemre is járok mellette, viszont volt annyi eszem, hogy ne közgazdász-szakra menjek. A kilencvenes évek, amikor baromira hiány volt belőlük, már rég elmúltak, ennek ellenére még mindig csak termeli-termeli az egyetem a jövő munkanélkülijeit.


"Pontosan. 2-3 kommenttel ezelőtt te magad is erre izgultál, hogy jól "bemínuszoztál". Magadat írod le ismét öcsisajt."


Mintha azt írtam volna, hogy hülyeségre nem tudok zöld kezet adni. És valóban. Érvelési hibák tömegére meg aztán főleg nem.


"Várjuk az információkat továbbra is! Nem tudom észreveszed-e mennyire szánalmas vagy, de még csak arra se veszed a fáradtságot, hogy megpróbálj behazudni valamilyen számot, csak hajtogatod a kamu sztoridat, hogy téged igazolnak."


Aha, tehát amit nem látsz, az nem is létezik, az kamu :DDDDD "hiszem ha látom"...imádom ezt az outsider demagóg dumát :D

Persze te még véletlenül se fogsz érdeklődni náluk, nehogy kiderüljön, meztelen a császár, megelégszel a szerecsenmosdatással is. A számháborúzást speciel te kezdted el, és ugyanúgy zéró forrást hoztál rá, úgyhogy kb. kvittek vagyunk.


"Nem mintha bárki is elhinné, hogy egy GYK-s vita kedvéért ellátogattál a munkaügyi hivatalba"


Édes egy komám, már jóval korábban ellátogattam a munkaügyi hivatalba, nem a te kedvedért, nem vagy olyan fontos személy. Ha pedig már ott voltam, rákérdezhettem bármire.


"de várjuk továbbra is a kikért információkat, természetesen igazolással. Ahogy én is tettem korábban, és amire nem tudtál mit mondani."


Ez egyre szebb...


[link]


Sok ilyen lesz még? Egyre kevésbé tudlak komolyan venni...

De tudodmit? Jövő hónapban megint be kell mennem, megkérdezem csak a te kedvedért, aztán mosdathatod a szerecsent.


"Egyébként ez a zsindexezés is sokat elárul az életkorodról és az IQ szintedről, ezt csak így zárójelben."


Mit zavar az téged? Filoszemita-e vagy?

Rólad meg a nonstop személyeskedés és a sorozatos érvelési hibák árulnak el sokmindent. De az gondolom tökéletesen rendbe van.


"Egyénileg nyilván jelentős probléma, ha megtörténik, de én a munkaerőpiac egészéről beszélek. 1000-ből 1 (és akkor sokat mondok) nem számít jelentős problémának."


Hasonlítsd össze, hány végzős közgazdász van minden évben.

Most vedd hozzá a betölthető álláshelyek számát is.

Az eredmény magáért fog beszélni.


"Én csakis tényekkel bizonyítottam eddig az igazam."


Még mindig kemény nulla darab forrást mutattál.


"Eddig te hivatkoztál egyéni tapasztalatra, szóval nem tudom kit próbálsz átverni, amikor engem gyanúsítgatsz ilyenekkel."


Kicsit szenilis vagy. Már az elején megemlítettem a munkaügyi hivatalt...


"Lebutítva: alapszakkal nagyjából 10 süti 6 embernek, mesterrel akár 10 süti 10 embernek. Ezek a tények, ha el bírod fogadni, ha nem."


Forrás? Jahogyaznincs? Akkor Ezotéria kategóriában a helye.

2018. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:

"A kettőnek egészen pontosan NULLA köze van egymáshoz"


Mármint mi az a 2?


"Na, dereng már valami?"


Nem válaszoltad meg kérdésem. Hogy jön ez a közgazdászok elhelyezkedési arányához? A te eszmefuttatásod alapján, ha ez melletted szóló érv, akkor ez azt is igazolja, hogy a mérnökök és a programozók sem tudnak például elhelyezkedni.


"Annyi nincs, mint ahány jelentkező lenne."


Pillanatra nem tagadta senki, hogy jön ez ide?


"Ha viszont azt az ukázt kapja, hogy olcsó munkaerőt találjon, akinek nem kell annyit fizetni, mint a jó munkaerőnek, akkor azt fogja fölvenni."


Már mondtam, optimalizálás. Minél olcsón minél jobbat. De továbbra is relevancia?


"Ha tényleg csak egy pár lenne, szerinted felhoztam volna ennyiszer ezt a témát?"


Igen, felhoztad. Mivel feltűnően nem vagy jártas a vállalati világban, olyan, mintha a közszférát próbálnád leírni. Ha hozzám hasonló magas pozícióban dolgoznál és belelátnál egy vállalati működésébe, akkor te magad is belátnád, hogy milyen hülyeséget írsz.


"De gondolom ezt is csak fantáziálom mint az 5 közgazdász ismerősömet."


Még csak azt sem állítom, hogy hazugság, senki nem mondta, hogy példátlan. Van példa protekcióra. Létezik munkanélküli közgazdász. Ez a 2 személyes tapasztalatot ennyit és semmi többet nem igazol. És ezt én sem tagadtam, szóval mit akarsz ezekkel az "érvekkel" elérni valójában?


"viszont volt annyi eszem, hogy ne közgazdász-szakra menjek."


Nekem meg volt annyi eszem, hogy közgazdász szakra menjek. Ha nem oda megyek, most nem keresném magam zsírosra egy olyan munkával, amit még szeretek is. Embere válogatja.


"Mintha azt írtam volna, hogy hülyeségre nem tudok zöld kezet adni."


Pontosan. Mások is így gondolkodnak, ezért vagy ennyire lehúzva.


"már jóval korábban ellátogattam a munkaügyi hivatalba"


A 17-es kommentedben még szó se volt munkaügyi hivatalról. Érdekelne, hogy miért nem adatokkal kezdted az érvelésed, mint én, Miért csak azután jelent meg ez az érv, hogy rámutattam milyen hülyeség 5 ember alapján érvelni?


Én már megtettem a magamét, forrással együtt alátámasztottam adattal amiket állítólag. Nem hasraütésszerűen mondok számokat, ahogy azt korábban (azt hiszem a 17-es kommentben szintén) még te is elismerted saját magadról. Ha meg nem emlékszel a forrásaimra akkor vagy rossza rövidtávú memóriád; vagy emlékszel, csak megjátszod, hogy nem, hogy ne kelljen szembesülnöd a tényekkel. Mindenesetre te eddig pontosan zéró bizonyítékot tudtál felhozni az állításaid mellett.


"Ez egyre szebb..."


Szerintem is. Érdekelne hogyan jön ide a link, mert semmi köze ahhoz, amit idéztél tőlem. Amikor pedig valaki tényekkel támasztja alá a mondanivalóját 2 dolgot tehetsz. Elismered, hogy tévedtél; avagy keresel egy másik hiteles forrást, amivel megpróbálsz megcáfolni. Várom valamelyiket.


"megkérdezem csak a te kedvedért"


Mit kérdezel meg? Eddig arról volt szó, hogy már megkérdeztél mindent, tisztában vagy a helyzettel. Várjuk szeretettel az adatokat.:)


"Az eredmény magáért fog beszélni."


Igen, már el is mondtam, milyen arányok jönnek ki. Akkor miről beszélünk még?


Többi is amit írsz csak forrás megosztása gyakorlatilag, amit én már rég megtettem, veled ellentétben.

2018. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:

"viszont volt annyi eszem, hogy ne közgazdász-szakra menjek."


"Nekem meg volt annyi eszem, hogy közgazdász szakra menjek. Ha nem oda megyek, most nem keresném magam zsírosra egy olyan munkával, amit még szeretek is. Embere válogatja."


+1 az utolsónak. Én is marketingre jártam, nagyon szeretem a munkámat, és mérnököket eszem reggelire. :))

2018. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
17%

"Mármint mi az a 2?"


A vállalati szektor mibenléte, és az állásinterjúra való járkálás. Az egyik alma, a másik rinocérosz. Nincs semmi ok-okozati összefüggés közöttük.


"Hogy jön ez a közgazdászok elhelyezkedési arányához? A te eszmefuttatásod alapján, ha ez melletted szóló érv, akkor ez azt is igazolja, hogy a mérnökök és a programozók sem tudnak például elhelyezkedni."


Már mondtam. Mérnökből és informatikusból iszonyú hiány van. Nemcsak itt, hanem külföldön is. Közgazdászból viszont hatalmas a túlképzés. Tehát nagyon nem mindegy, hogy a sztárszakmára jelentkezel-e vagy sem.

Épp ma írtak erről egy napilapban (Észak-Magyarország), ha akarod, beszkenelhetem a cikket.


"Már mondtam, optimalizálás. Minél olcsón minél jobbat. De továbbra is relevancia?"


Azért releváns a bérigény, mert a munkáltatónak minden munkavállaló után vannak kiadásai, és ebből igyekszik lefaragni minél többet. Hiába lenne miből kigazdálkodni a magasabb bért, az átlagfelfogás az, hogy jóóóóóóóóóóóól megbsszák azt a 2 fillért is röptében, hogy nekik minél jobb legyen, a munkavállalónak meg minél rosszabb.

Igazából ehhez nem is a munkaerőpiacot kell ismerni, hanem a jó öreg emberi természetet. Ugye nem kell bemutatnom a magyar felfogást...


"Mivel feltűnően nem vagy jártas a vállalati világban, olyan, mintha a közszférát próbálnád leírni. Ha hozzám hasonló magas pozícióban dolgoznál és belelátnál egy vállalati működésébe, akkor te magad is belátnád, hogy milyen hülyeséget írsz."


Ez a jelenség NEM csak a közszférában van jelen, hanem mindenütt. Valamiért ezt nem vagy hajlandó elfogadni.

Magas pozícióban dolgozol, ez oké. És akkor már helyből ismered minden vállalatnak minden prioritását és felfogását? Nem hinném...


"Érdekelne, hogy miért nem adatokkal kezdted az érvelésed, mint én, Miért csak azután jelent meg ez az érv, hogy rámutattam milyen hülyeség 5 ember alapján érvelni?"


Ha úgyse adsz hitelt egyiknek se, akkor igazából nem mindegy?


"Ha meg nem emlékszel a forrásaimra akkor vagy rossza rövidtávú memóriád; vagy emlékszel, csak megjátszod, hogy nem, hogy ne kelljen szembesülnöd a tényekkel. Mindenesetre te eddig pontosan zéró bizonyítékot tudtál felhozni az állításaid mellett."


Semmi forrást nem hoztál fel, egy darab hivatkozást se. Semmit. Végigolvastam a kommenteket, nincs sehol egy darab link se. Szóval ott tartunk, hogy ugyanazt csinálod amit én, csak az előjel más.


"Érdekelne hogyan jön ide a link, mert semmi köze ahhoz, amit idéztél tőlem. Amikor pedig valaki tényekkel támasztja alá a mondanivalóját 2 dolgot tehetsz. Elismered, hogy tévedtél; avagy keresel egy másik hiteles forrást, amivel megpróbálsz megcáfolni. Várom valamelyiket."


Úgy jött ide, hogy te magad semmivel nem bizonyítod az állításodat, cserébe nagy garral elvárod a másik féltől, hogy ő bizonyítsa az állításod helytelenségét. Ez komoly érvelési hiba, és "bizonyítási kényszer áthárításának" nevezik.

Bizonyítsd, hogy nem tartozol nekem egymilliárd forinttal. Na?


"Mit kérdezel meg? Eddig arról volt szó, hogy már megkérdeztél mindent, tisztában vagy a helyzettel."


Bizonyítékot is akarok hozni az állításomra, és ehhez nyilván be kell mennem? Úgyse fogsz hitelt adni neki akkor se, de akkor legalább elmondhatom, hogy én legalább alátámasztottam az állításom.


"Igen, már el is mondtam, milyen arányok jönnek ki. Akkor miről beszélünk még?"


Semmi konkrét bizonyítékot nem közöltél. Se arról, évente kb. hány végzős közgazdász van, se arról, hogy hány betölthető közgazdász-álláshely van, amit meg is hirdetnek a nagyérdeműnek, nemcsak belsősök kapják meg. Ezzel azóta is adós vagy ám.


Én tényleg nagyon örülök, hogy ennyire jól kerestek a közgazdász-diplomátokkal, de nem tudom, miért hiszitek, hogy ez automatische igaz a közgazdászok nagy részére egy ilyen túltelített piacon.

2018. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:

"Én tényleg nagyon örülök, hogy ennyire jól kerestek a közgazdász-diplomátokkal, de nem tudom, miért hiszitek, hogy ez automatische igaz a közgazdászok nagy részére egy ilyen túltelített piacon."


Miért, az informatikusokra igaz?

2018. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
55%

Mivel a legóvatosabb becslések szerint is 10-15 ezer programozó és rendszergazda hiányzik a piacról, így nekik emiatt még nem kell aggódiuk. De ugyanez igaz a mérnökökre is, örömmel beszkenelem az idevágó újsághírt, pontosan erről van szó benne, mondhatni, végszóra jött.

Az is benne van, hogy egy átlag szakorvos odakint (átszámolva) 1 millió 900 forintot keres alaphangon. Most képzeld el, egy közgazdász ezek után mennyit kereshet.


Külföldön ráadásul még nincs is túltelítve a piac, és a munkáltatók viszonyulása a munkavállalóikhoz is sokkal korrektebb.

2018. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:

1/ Nem keres egy átlagorvos 1.9 milliót "alaphangon". Nem kellene megalapozatlan számokkal dobálóznod. Körülbelül 3000-3500 euró nettót keres egy háziorvos, ami olyan 1 millió forintnak felel meg. A valós számoknak itt tudsz utánanézni: [link]


2/ Pontosan tudom, mennyit keres egy közgazdász odakint, mivel közgazdász vagyok odakint. Sokat keresek, de nem keres mindenki annyit, mint én. Az átlag közgazdász ott is 3-3,5 ezer eurót keres, azaz annyit, mint egy orvos.


3/ Nem telített a piac Magyarországon, csak haldoklik a gazdaság. Az teljesen más. Még egyszer: minden, 5 főnél nagyobb cégbe kellene minimum egy pénzügyes meg egy marketinges. Még neves világmárka-disztribútort is ismerek, ahol nincs egy rendes pénzügyes közgazdász, csak valami OKJ-s asszonyság. Nincs ez a piac telítve.

2018. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!