Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozás, és matematika?

Programozás, és matematika?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem ha egyetemre szeretnék menni programozói irányba akkor boldogulni fogok?

Hisz középiskolás vagyok még és a matek nem az erősségem (3 as vagyok). Viszont nagyon szeretem az informatikát, így ha fel is vesznek akkor bírni fogom a matekot?

Még van 1 évem középsuliban, és nem az ELTE a cél.



2018. aug. 25. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Nos, a programozókra nagyon nagy a kereslet, legóvatosabb becslések szerint is úgy 15 ezer hiányzik a piacról. Tehát nemcsakhogy munkád lesz, de baromi jól meg is fizetnek.

Ehhez persze magas szinten kell érteni a programozáshoz, tehát arra nem fog csiliókat fizetni senki, hogy turbó-paszkálban összedobsz egy tetriszt. Mindenképpen fejlesztened kellene a matematikai készséged, ugyanis programozás nincs emelt-szintű matek nélkül. Deriválást-integrálást úgy kell vágnod, mint az egyszeregyet!

Ezenkívül olyan programozói nyelvet kell kitanulnod, amire nagy a kereslet. Ez lehet a C valamelyik variánsa, lehet a Delphy, de a javascriptre is van igény. Mindenképp érdemes beszélned egy tapasztalt programátorral.

2018. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Ez attól függ, hogy miért 3-as az a matek. Ha érted és szereted, akkor a szorgalmodon kell csiszolni (egyetemen jóval nagyobb tempóban adják le az anyagot és közel sem akkora részletességgel, mint középiskolában - így ott rá kell venned magad, hogy hétről hétre több órát belerakj a dologba).

Ha abszolút nem szereted, akkor az már cinkesebb. Hiszen úgy még nehezebb a szorgalmat belerakni.

2018. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Előszöt próbáld meg azt a 3-ast felhozni 5-re! Ha már az sem megy, én nem erőltetném az egyetemi szintet!
2018. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is rosszul ment a matek középiskolában, érettségim épphogy meglett, a mai rendszerben már fel se vennének BSc-re az érettségimmel. Amikor egyetemre kerültem (mérnök infóra) és elkezdtem jobban programozni, akkor ébredtem rá, hogy milyen hasznos a matek és onnantól sokkal jobban ment az egyetemi matek nekem. Igaz, az első félévben megbuktam matek1-ből, de utána már négyes ötös szinten hoztam az összeset. Azóta már több mérnöki diploma van a hátam mögött és jelenleg a doktorimat csinálom. Mindezzel csak azt akartam bemutatni, hogy pusztán a középiskolás eredmények miatt ne add fel az egészet.
2018. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%

Van egy könnyebb út. Nem feltétlenül kell tudnod profi szintre a matematikát, ha programozó szeretnél lenni. Idén indították el először az "üzemmérnök-imformatikus" képzést, amelyben gyakorlatilag minimálisra van csökkentve a matek száma: 2-3 matekos tárgy van az egész képzés alatt, nagyon nagyon lebutítva, amelyek nem is épülnek egymásra, és jóval kevesebb kreditet érnek, mint az infós tárgyak. Több helyen is indítják: BME, Óbudai, Pannon egyetem. Nézd meg a tanterveket. Programozni ugyanúgy megtanítanak, mint a többi szakon, SŐT már a képzés utolsó évében nem az egyetemen kell elvégezni a szakmai tárgyakat, hanem kötelező jelleggel benyomnak egy céghez, amely ha meg van elégedve a munkáddal, akkor ott is maradhatsz végzés után. De ha bem akasz ottmaradni, akkor is kiváló szakmai fejlődési lehetőség.


Szóval javaslom olvass utána, mert ez nagy könnyítés. Nyilván, akik elvégeztém a gyakorlatilag matek szaknak tekinthető programtervező informatikát, azok nem örülnek annak, hogy jóval könnyebb szakot elvégezve kollégák lehettek.


[link]


[link]

2018. aug. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!