Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után, hogyan tovább?

Érettségi után, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó, (Tényleg nem rólam, de ne ezen akadjunk fent. :'D) Arról beszélgettünk, milyen irányba lenne érdemes továbbtanulnia, ha kizárólag középfokban gondolkodunk, miután az utolsó pillanatban kiderült, hogy az a szakképzés nem indul, amire eredetileg ment volna. Én fővárosi vagyok, egész mások a lehetőségeim, nem akarok neki hülyeséget mondani. Mint a kérdésben is szerepel, érettségije van már, és egy szakmája is, viszont nem szívesen dolgozna benne. A lakhelyéhez közel nincs sok lehetőség, az elköltözés pedig jelen helyzetében nem kivitelezhető. Három képzés közül tudna választani. Eladó, óvodai dajka, vagy turisztika. Az előbbi kettő különösen érdekli. A dajkával az a probléma, hogy a tanfolyam fizetős, a családja nem teheti meg, hogy besegít. Ha tegyük fel, dolgozna annyit, hogy ki tudja fizetni (próbaidőben ha jól tudom, bármikor eljöhet), be tudna csatlakozni 1-2 hónap kieséssel a tanfolyamra? A másik két szakma miben lenne jobb választás, illetve rosszabb? Mivel tudna könnyebben elhelyezkedni, és viszonylag normális fizetést szerezni?

Van még egy probléma, a családja szóvá tette, hogy el kéne mennie dolgozni, mert nem állnak jól. Csak szerintem kellene pont azért tanulnia, hogy neki jobb jövője lehessen? Eléggé frusztrálja a dolog.



2018. aug. 27. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Eladónak képzés nélkül is el tud menni. Nem kérnek mindenhol képzettséget hozzá. Penny/Tesco/Lidl/Aldi stb...ezekbe fel szoktak olyanokat is venni akinek nincs papírja (nem véletlenül vannak tele ezek a helyek nyáron diákokkal).

Milyen szakmája van amúgy?

2018. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez a "gond" az eladóval, nem biztos, hogy megéri évekig tanulni... Rendszergizda, akarom mondani rendszergazda. Ezzel jól lehetne keresni egy rendes cégnél, de nem szereti, és állítólag nem is ment jól neki.
2018. aug. 28. 00:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Ovodai dajka képzés csak pár hónapos.

Elado manapsag nem biztos, hogy megeri annyit tanulni.

Turisztika mi? Mert ilyen okj nincs!


Ha a dajka érdekli legjobban, akkor szerintem azt lenne érdemes.

2018. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha érettségizett akkor ne gondolkozzon okj-ben, mert ez csak rövidtávú megoldás lehet, előbb-utóbb munkanélküli lesz.


Ha a turizmus érdekli akkor a turizmus-vendéglátás BSc jó lenne neki. Ezt rengeteg főiskola indítja és nem nagy szellemi megterhelés elvégezni, de utána mégis diplomás ember lesz aki jobban megállja majd a helyét bármi jön is.

2018. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Turizmus-vendéglás egy gazdasági szak.

Tehát csak akkor érdemes elvégezni, ha közgazdaság iránt is érdeklődik, nem pedig csak a turizmus után!

Pont azért mert gazdasági képzés államira nagyon magas a pontszám. Önköltségesen pedig valahogy ki is kell fizetni.

S várni kellene jövő évig.


Személy szerint a dajka képzést ajánlom...

2018. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!