Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tovább érettségi után? 18/L

Merre tovább érettségi után? 18/L

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem szociális szakon. Azutáni évben pedig kisgyermek gondozó leszek (bölcsis nevelő). Legalábbis eddig ez volt a terv. Azonban rájöttem hogy ez nem az én asztalom. Szeretnék váltani de nem tudom merre. A barátnőm egészségügyis ami hasonlít is a szociális szférához. Szeretne átcsábítani oda de engem taszit a kaksi/pisi/hányás...stb. Más területekre viszont egyáltalán nincs rálátásom.


Kezdetben a szeretetükért akartam gyerekekkel foglalkozni. Kellett a megbecsültség és mivel kreatív vagyok gondoltam a bölcsiben kiélhetem magam. De türelmem nincs a kicsikhez...

Szeretnék egy olyan szakmát ahol szintén kell kreativitás és szeretek tartozni egy csapatba. Szóval ha csapatban kell dolgozni az sem gond. A jegyeimmel sincs probléma. Viszonylag sok minden érdekel. A filmekben sokszor látni nagy cégeket amikben egyes nőcskék egy számítógép mellett pötyögnek és ügyeket intéznek. Vagy olyan eseményeket amikor körbe ülnek egy asztalt és megbeszélik egy cég sorsát, új ötleteket találnak ki, vagy hibákat akarnak javítani. De nem tudom hogy ezeknek a szakmáknak mi a nevük. Tudtok segíteni? Vagy más szakmákat ajánlani?



2018. aug. 10. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Menj marketing, reklámirányba. Csak egy tipp. Pl. csinálhatsz kreatív reklámokat, reklámötleteket.
2018. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Talán akkor a merketing felé kellene menned. Keresgélj a felsőoktatási szakok között, olvasd el, melyik, mit takar pontosan.
2018. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

A marketingről itt írtam egy keveset, nézd meg, érdekel-e ebből valami: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Nekem még a pszichológia jutott eszembe a sztoridról, az nem érdekel?

2018. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Egészségügy, informatika - ezekből lehet karriert csinálni.
2018. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te a mítingekről beszélsz a végén, annál unalmasabb dolog nincs is a munkahelyeken, mint minden kis xart "megvitatni" órákon keresztül.

Ha kreatív vagy ott a lakberendezés, építészet, belsőépítészet, fafaragás, vagy nyiss kézművesboltot!

2018. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat ^^
2018. aug. 18. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!