Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol folytassam a tanulmányaimat?

Hol folytassam a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nyáron elballagtam a régi iskolámból és most megyek új iskolába.

Nagyon bizonytalan voltam az iskolaválasztás szempontjából és nem tudtam hogy mi akarok lenni és hova akarok menni,ezért sajnos addig húztam a dolgot,míg a szüleim választottak helyettem.

Az első hely,amit megjelöltünk egy nagyon jó gimi,ami nagyon jó helyen is van,de sajnos a nagyon stressz és magánéleti gond miatt rontottam kicsit az átlagomon és ezért nem vettek fel.

Második helyre egy másik gimit jelöltünk,ahova fel is vettek engem. Pár nap múlva iskola,tudom,hogy kik lesznek az osztálytársaim meg ilyenek,de mégis van pár gond az új sulival.

Elsőként kezdjük azzal,hogy az új suliból csak pár embert ismerek,de azokat az embereket meg nem nagyon kedvelem.

De ezzel nem is lenne baj,elvégre most még egy csomó idegen,de aztán majd megismerem őket.

Aztán jön a másik probléma: az utazás

Azért hogy eljuthassak a gimibe először el kell sétáljak minden reggel egyedül egy temető és egy ravatalozó mellett,aztán sokáig kell sétálnom,mikor köztudott dolog rólam,hogy ájulós típus vagyok,aztán még jegyet is kell venni,ami szintén ijesztő,aztán fel kell szállnom egy vonatra,úgy hogy kicsikorom óta félek a vonatoktól. Tegyük fel sikeresen odaérek a vasútállomásra és valahogy a koszos aluljárón keresztül bejutok a városba,még mindig sétálnom kell egy darabig a koszos utcákon,száguldó kocsik mellett elhaladva,az orromat befogva,az őrült bicikliseket kikerülve,a gonosz embereket,akik bántani akarnak elkerülve nagy nehezen sikerül eljutnom az iskoláig.

És ez csak egy nap.


Sokszor azon gondolkozom,hogy mi lenne,ha abba suliba mentem volna,amit megjelöltem,de anyukám a tanárnő kérésére kihúzatott a listáról.

Abba az iskolába sok ismerősöm megy,busszal mehetnék,ami letenne az iskolánál,a kedvenc városomba tanulhatnék és a közelben van egy csomó bolt is így mindennap ott vehetnék magamnak kaját pár lépésnyire az iskolától...

Az egyetlen hátránya ennek a másik iskolának az,hogy az csak egy középiskola,ahol szakmát tanulhatnék és nem csak egyszerű gimi,mint az a másik,ahol semmit nem fogok csinálni.


Szerintetek mit kellene tennem? Mi lenne a helyes út? Hol kéne folytassam a tanulmányaimat?


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 28. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt nem a tanulással van probléma, hanem az irracionális félelmeidet kellene kezeltetni pszichológussal/pszichiáterrel, lásd "a gonosz embereket, akik bántani akarnak". Mégis miért akarna bántani bárki? Úgy írod le az iskolába való eljutást, mintha a saját kivégzésedre mennél.

Ettől függetlenül a szüleidnek van igaza, hogy gimnáziumba írattak, nem egy szakmunkásképzőbe (nem ismerem az új megnevezéseket).

Azt tudom tanácsolni, hogy minél előbb ülj le a szüleiddel, és mondd el nekik, mennyire szorongsz. A könnyebb út az lenne, hogy elmész a neked tetsző iskolába, viszont előbb utóbb meg kell tanulnod megbirkózni új helyzetekkel, és inkább előbb lenne jó, amíg nincs nagy tétje. Ha később ugyanilyen okok miatt nem tudnál eljutni a munkahelyedre, elég nagy bajban lennél.

2018. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos szociális fóbiában szenvedek és ez nehezít meg mindent. A szüleimmel meg sajnos nem tudok megbeszélni semmit,mert egyiket se nagyon érdeklem.
2018. aug. 28. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!