Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser vagy gazdasá...

Műszaki menedzser vagy gazdasági szak?

Figyelt kérdés
Melyik a piacképesebb, illetve melyikkel lehet jobban keresni?
2018. aug. 28. 18:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
34%

A felvi.hu fizetéssel kapcsolatos statisztikái valóban gyengék, főleg az olyan szakok esetében, ahol nagy különbségek lehetnek fizetés és fizetés között.

A MG meg a PSZ is ilyen pl. mert ki tudja mennyi ember fizetését átlagolják, de egyenként lehet ebben olyan is aki 180 bruttót keres és olyan is aki 1 milliót.


De ez nagyjából igaz a fizetesek.hu-ra is.

Legalábbis semmi olyan infó nincs a birtokomban ami alapján megbizhatóbbnak nevezhetném.


A diplomások számát illetően viszont, mint már írtam is, a felvi.hu 100%-ig megbízható!


De úgylátom a legutóbbi válaszomra nem tudsz érdemben reagálni.

2018. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%
Mindenre tudok érdemben reagálni, csak -- mint fentebb írtam --, mindenki elmondta, amit szeretett volna. Szerintem megbeszéltük a témát, és a Kérdezőnek segítettünk egy kicsit képbe kerülni. Inkább megyek és eszem valami finomat. Nektek is jó étvágyat!
2018. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
5%
Mindenre tudsz reagálni, csak hülyeséget.:D Teljesen megbízhatók a felvi adatai az elhelyezkedési arányokkal kapcsolatban, ez alapján pedig a műmen egy jobb választás. Átlagfizetés meg egy nem túl sokat mondó adat, de ez alapján is veri az általam említett gazdasági szakokat, ezen vitatkozni sincsen semmi értelme. És ennyit állítottam, mással hitegetni meg kár lenne a kérdezőt.
2018. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
61%

"Átlagfizetés meg egy nem túl sokat mondó adat, de ez alapján is veri az általam említett gazdasági szakokat,"


Nincs értelme veled tovább vitatkozni, hiszen még két szám összahasonlítása is gondot okoz neked. Még egyszer az átlagfizetések:


Pénzügyi menedzser: 642,470.- forint átlagfizetés

Marketing menedzser: 506,807.- forint átlagfizetés

Műszaki menedzser: 378,400.- forint átlagfizetés

Forrás: fizetesek.hu


Befejeztem veled a vitatkozást, nincs értelme rád időt pazarolni.

2018. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem sem megbizható annyira a felvi.hu statisztika a fizetésekkel kapcsolatban, az elhelyezkedésekkel kapcsolatban meg nem tudom.

Lehet tudni, hogy hány ember alapján végzik a felméréseket?

Vagy minden diplomás alapján?


De MD a fizetesek.hu-s statisztikákhoz pont ugyanolyan hülyeség ragaszkodnod, nevetséges hogy komolyan be tudod írni ide azt, hogy "a pénzügy menedzsereknek 650 000 az átlag fizetésük" ezt Te sem gondolhatod komolyan.

Ezt az átlag számítást bizony felnyomja 1-2 olyan ember, aki kimagasló, akár több tíz milliós fizetést visz haza/hó.

A többi maximum 2-3000 amim alapján készítették ezt az átlagot, ilyen 300 000 bruttót keres mondjuk.

De nyílván most csak a hasamra csaptam, de az a lényeg, hogy teljesen lényegtelen hogy mi az átlag. Nem tudjuk, hogy mi van mögötte.

2018. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!