Hogyan boldogultatok az egyetemi tandíjakkal?

Figyelt kérdés

Szóval, egy ideje már eldöntöttem hogy folytatni szeretném a tanulmányaimat. A nyár folyamán nézelődtem az egyetemek között ,ki is szemeltem magamnak egyet ami a legtesthezállóbbnak tűnik. Egy a probléma vele, hogy a tandíj hatalmas, és nem vagyok biztos benne, hogy én vagy a családnom állni tudná .

Nem egyedi a problémám, ezért érdekelne, hogy mások hogyan boldogultak ezzel a problémával.



2018. szept. 3. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Diákhitel, rengeteg munka (suli rovására), passzív félévek végigdolgozva. Ezek kb. az opciók.
2018. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Államira mentek
2018. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Államilag támogatott képzés nincsen?

(Nem lehet hogy a pótfelvételi ponthatárokat nézted?)

2018. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Vannak államilag támogatott helyek, gondolom a középsulis eredményeim alapján kaphatom meg, de nem igen találom az egyetem oldalán hogyan lehet megkapni azokat a helyeket.
2018. szept. 3. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy államira jelentkezel és eléred a ponthatárt.

Nincs benne semmi extra az önköltségeshez képest, ugyanazok a követelmények.


Milyen szakról van szó? Felvin találsz infókat arról, hogy mennyi szokott lenni a ponthatár, és, hogy miből kell érettségit tenned.

2018. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
MKE, festőművész szak
2018. szept. 3. 21:59
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyet diákhitelből fizettem, a másikat meg hitelből és családi kölcsönből. De mind a kettő visszahozta az árát. Olyan képzést, amely nem hozza vissza az árát, nem fizetnék hitelből.
2018. szept. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Speciel a művészet képzési terület szakjain, mint amilyen a festőművész is, nem veszik számításba a középiskolai eredményeidet. Egy gyakorlati vizsga van, ahol maximum 200 pontot lehet elérni, és ezt megduplázva jön ki a végleges felvételi pontszám. Magáról a vizsgáról itt olvashatsz: [link]

Az állami helyeket meg pontosan ugyanúgy lehet megszerezni, mint mindenhol máshol: amikor a felvi.hu-n keresztül leadod a jelentkezésedet, akkor a finanszírozási formánál azt választod ki, hogy állami ösztöndíjas. Az elmúlt évek felvételi statisztikáit böngészve elmondható, hogy ezen a szakon szinte mindenkit állami képzésre vettek fel. Szóval én a helyedben egyelőre nem aggódnék a tandíj miatt.

2018. szept. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Államilag támogatottra mentem, az apróbb kiadásaimra meg első félévben felvettem egy nagyobb összeg diákhitelt, ami kitartott 3 félévig. Majd úgy is visszafizetem, jobb most ez nekem ilyen kamattal, mint elcseszni a tanulmányaimat melóval vagy a szüleimből kipréselni a plusz kiadásokat.
2018. szept. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

én költségtérítéses képzésre mentem, szerencsére a szüleim tudtak támogatni. Hátrány ez egy erős kötelék lesz te és az egyetem között.


pl. elsőben rögtön bebuktam egy szakmai tárgyat alap 1 év csúszás így az 5 év már 6 év lett addig elsőben már elment 500 ezer tandíjra + könyvek..stb.


nem baj majd megtáltosodok!


Másodévben abszolváltam elsőben elbukott szakmai tárgyam és innentől versenyfutás az idővel, de így meg más tárgyakból borultam be.....7év


harmadéven ráébredsz hogy minimum 8 év lesz az 5 de már kicsengettél 1 milliót-1,5 milliót össze-vissza ha otthagyod bukó a pénzt és a befektetett energia, így folytatod, meg tkp más nem is érdekel :-)


amikor már 7 éve jársz egyetemre és még van 10 tárgyad akkor meg már csak azért is..........


összesen 2.5-3 milliónál jársz abszolutóriumnál és 8-9 évnél de nekimész az államvizsgáknak :-)


Lediplomázol és örülsz!


Kitartásból: jeles

Álom megvalósítása: jeles


3-4 millió meg nem pénz egy doktori címért ami életed végéig elkísér, vehetem volna belőle kocsit is, de közel egy évtized alatt most hogy nézne ki? viszont a DR az DR :-)


Hát én személy szerint így oldottam meg!


Ha otthagyom bukó pár milla.....bukó 50-80-100 kollokvium, államira sehova nem vettek volna fel és soha nem lettem volna doktor.


veszélyes üzem a költségtérítés....persze akik feladták azoknak 50 év múlva sem lesz meg a diplomájuk!

2018. szept. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!