Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha értéketlen szakot választok...

Ha értéketlen szakot választok, az is jobb mintha nem lenne diplomám?

Figyelt kérdés

Jelenleg van munkám, fizikai (illetve valamilyen szinten művészeti) és többet keresek vele mint itthon a legtöbb orvos (sajnos)...

De nagyon fárasztó és nem nagyon lehet benne előre lépni, legalábbis amit én csinálok most, azt mondjuk vállalkozóként is ugyanúgy nekem kellene, nem hiszem, hogy még 50 évig ezt szeretném/tudnám csinálni.

Szeretnék egyetemre menni, de leginkább egy olyan szak érdekel ami állitólag nem jó semmire, de engem érdekel és szerintem emberileg is hozzám adna valamit...

Szinte csak ennél érzem úgy, hogy napi 10 óra munka mellett el is tudnám végezni levelezőn, mert annyira foglalkoztat.


Ismerősöktől hallom, hogy az üzletvezető, stb. poziciókban dolgozó főnökeiknek is egy csomószor ilyen magyar, meg szabadb bölcsész diplomájuk van...

Hogy ilyen területeken, ha dolgozik az ember és fejleszti magát, akkor bármilyen diplomával el lehet helyezkedni. Csak az a lényeg, hogy valamilyen legyen.

Szóval ez mennyire igaz?


2018. szept. 12. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Hát..

Olyan szakra iratkozz be,ami ténylegesen érdekel.

Téged a bölcsészet érdekel? Akkor iratkozz be arra!

Ha az andragógia érdekel? Akkor arra!

Az a lényeg, hogy azt válaszd ami szeretnél lenni!


Én a gépészmérnökit javaslom, mert az jól is keres.

DE.

Haszontalan diplomáért NE tanulj, mert felesleges!!

2018. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül felesleges. Ha andragogiát tanul pl( már mesterszakon lehet ) sok álláshirdetésben benne van hogy legyen szociális vagy egügyi vagy közösségszervező diplomád. ( Pl a projektvezető állásoknál)
2018. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit szeretnél? Olyan téren van igazság, hogy egy tök utolsó büfészakos diploma is ér valamit ha az adott álláshoz elég és ott majd úgyis kiképeznek. De vannak speciális állások is, amiket csak úgy bármilyen diplomával nem tölthetsz be.
2018. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem olyat érdemes tanulni, ami érdekel. Én inkább keresek kevesebbet olyan munkával, amit szeretek, mint hogy magasabb fizetésért olyat csináljak, amit utálok.


Elhelyezkedés szempontjából meg jobb, ha egy számomra érdekes szakmával a zsebemben valami tök más jellegű munkát vállalok el, ha a szakmámban épp nem tudok elhelyezkedni. Mert úgy később, ha adódik lehetőség, tudok majd váltani arra a munkára, amit szeretek. De ha olyan szakmát szerzek, ami nem is érdekel, akkor csak rossz meg rossz munkahely közül lehet válogatni.

2018. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Tegyünk azért különbséget értéktelen, és az egyesek szerint értéktelen diploma között!!


A büfé-ruhatár szakok (sport-rekreáció, közösségszervezés stb.) trivialitásokat tanítanak, amelyeket anélkül is me lehet tanulni munkahelyen.


A vegyessaláta szakok (műszaki menedzser, nemzetközi kapcsolatok stb.) végén nem lesz szakma, amihez konkrétan értenél (nem leszel sem mérnök, sem jogász, sem közgazdász); miközben semmivel sem tudsz többet mint ezek a szakmák. Ezeket azért nem érdemes alapszakként tanulni (csak max kiegészítő specializációként); mert a valódi szakemberek lemosnak a pályáról.


A sok tudást adó, de gyenge piaci keresletű szakok (régészet, szociológia, egyiptológia stb.) meg nem értéktelenek, csak a piac közvetlenül nem fizeti meg őket. (Persze érdemes a szupersztár írók CV-jébe belekukkantani; Stephen King, Stephanie Meyer, Kathleen Rowling etc. etc. mind egy szálig bölcsészek, és multimilliárdosok...) Ettől ezek a szakok még értékesek.


Szerintem ez utóbbiakat érdemes tanulni akkor is, ha a piac nem fizeti meg őket (és kell szerezni mellettük bármilyen szakmát); az előzőeket teljesen felesleges tanulni, inkább választanék ezek helyett egy jó OKJ-t, többet ér.

2018. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!