Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek programtervező...

Szerintetek programtervező informatikus nappalis szak mellé valamelyik levelezőn is induló gazdaságtudományi szak, vagy szociológia a nyerőbb választás?

Figyelt kérdés

Jobb lett volna inkább gazdinfóra mennem, az érdeklődési köröm alapján...

Megcsinálhattam volna mellette a szociológiát, s még a BSc után eldönthettem volna, hogy gazdasági vagy informatikaki MSc-re megyek (vagy akár mehettem volna mindkettőre). Rengeteg időt spórolhattam volna, többet tanulhattam volna rövidebb idő alatt.

Nyílván nem szeretnék 12 éveket egyetemen tölteni, mindkettő területen fontosabb annál a gyakorlati tudás, hogy ezt megtehessem.

Így már nem megyek át gazdinfóra, s valósítom meg ezt a receptet, hanem maradok proginfón.

A kérdés, hogy milyen szempontok alapján döntsem el, hogy jövőre szociológia vagy valamelyik gazdasági szak levelező képzésébe kezdjek?


2018. okt. 3. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Annak ellenére, hogy én társadalomtudomány-mániákus vagyok, azt gondolom, hogy egy gazdasági szak (pénzügy vagy marketing) jobb a programtervező informatikus mellé. Szociológiát (ahogyan bölcsészetet is) érdeklődésből tanul az ember, de egy meglévő nappali szak mellé már nem kezdeném el. Ugorj neki egy kereskedelem és marketing szaknak, abban is van elég emberismeret (piackutatás stb.).
2018. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!