Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Mit tanácsoltok? ( Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom rövidre fogni, hogy ne kelljen regényt olvasnotok.

Szóval, idén kezdtem el egy szakot a Pázmányon, viszont teljesen úgy érzem, hogy nem nekem való az egész. A suli sem szimpatikus, a tárgyaktól meg nem érzem magam előrébb. Lehet azért, mert alapozó, de én úgy érzem hogy egy bővített emelt szintű töri anyagot adnak le, amely már nem érdekel. Mármint érdekel, szeretem a történelmet, de valahogy 13 év közoktatás után valami másra vágyok, ami előrébb is visz.

Röviden rólam annyit, hogy a nyelvekkel nekem semmi problémám nincsen. Felsőfokúm van oroszból, folyékonyan megy a német és tudok angolul meg lengyelül. Ezek azok a nyelvek, amelyeket gördülékenyen tudok használni. Diákmunkát is vállaltam, többször is, és multinál vagyok ügyfélszolgálatos és külföldieknek kell segítenem telefonon keresztül, így aktívan használom a nyelvtudásomat.

Arra gondoltam, hogy keresztfélévesen elkezdek egy gazdasági szakot. Érdekel a politika, a társadalom meg maga a gazdaság. Igazából szerintem ez a három összefügg, s mindig sajnáltam, hogy töriből a gazdasági részeket normálisan senki sem magyarázta el, pedig akkor jobban át lehetett volna látni dolgokat. Így beadtam a jelentkezésemet kereskedelem és marketing Bsc-re.

Viszont nagyon nem vagyok magamban biztos, mármint a képességeimben.

Olyan vagyok, hogy ha elhatározok valamit, azt megtanulom. ( Az érettségim sem lett rossz, 442 pontom van összesen, a legrosszabb a matekom lett, ami négyes lett (70%) ). S nem tudom, hogy végig tudnám-e csinálni.

Sokáig nézegettem a Professionon, hogy munkáltatók milyen végzettséget várnak el olyan területeken, ahol fontos a nyelvtudás. A Call Centereknél bármilyen diploma elég vagy középfokú végzettség, ami motiváló, mert mindegy mit végzek el, lenne állásom. Viszont hogy így benne vagyok ebben az egészben, háát, diploma után nem szívesen ülnék vissza a telefon mögé, mert egyszerűen ez a munka kikészíti az embert.

Nem azt mondom, hogy más helyen nem lennék ideges, viszont számomra ez a folyamatos kiszolgáltatottság érzés szörnyű. Hogy nekem semmi jogom nincsen, hanem minden szart ( bocsánat ) viseljek el.

Szerintetek jól döntök ha elkezdek egy gazdasági képzést? Mi a véleményetek erről?

Köszönöm!


20/F



2018. okt. 30. 00:52
 1/1 Qubi válasza:

Szerintem azt csináld, amit szeretnél. A leírtak szerint érdekel a történelem, a gazdaság, jó vagy a nyelvekben. Élj ezekkel az előnyökkel.


Biztos nem lesz egyszerű, sok időt el fog venni, de legalább olyan dolgokat tanulhatsz, amik érdekelnek.


Igenis legyél biztos magadban, győzd le a kétségeket, és vágj bele, mert ha nem teszed, lehet, hogy később megbánod.

Ne pocsékold el az életedet egy olyan szakmára amit nem élveznél, és nem kötne le.



17/L

2018. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!