Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik pályát...

Szerintetek melyik pályát válasszam? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok,idén érettségiztem,eddig az orvosi volt a cél.A bioszt megcsináltam ötösre,a kémia viszont nagyon rosszul sikerült,még a 25%-ot sem értem el az írásbelin.Na és itt a bibi.Végzősként nem voltam faktos,magánórákra jártam egy másik városba.Az ottani tanárom állandóan ledorgált,akármennyire jól tanultam meg az anyagot,így a motivációm is lassacskán alábbhagyott.Aztán decemberben átmentem másik tanárhoz,aki biztatott rengeteget,de nagyon kevés volt az idő májusig,hogy rendesen felkészüljünk.Az írásbeli után voltam pszichológusnál(nem,nem vagyok elmebeteg) mert nem éreztem azt,hogy képes lennék valaha is bekerülni és végigvinni az orvosi egyetemet.Ő rengeteget segített,öntött belém lelket.Viszont május óta mióta itthon vagyok,rengeteget gondolkodom ezen,és kezdem meglátni az orvosi pálya árnyoldalait.Rengeteg idő,mire szakosodik az ember,utána meg jön az hogy ja,gyereket kéne szülni,és nem tudsz kiteljesedni,plusz amit az orvos ismerőseimtől hallottam,leköpködik,lehülyézik az orvost,stb. Köszönöm,én ebből nem kérek. Így biztos olyan orvos lennék,aki inkább a kutatás felé szakosodik.Gondoltam még a fogorvosira is,mivel hamarabb boldogul az ember,4-5.évben már dolgoznak stb.

És jön a másik irány: nemzetközi gazdálkodás.

Mindig imádtam nyelvet tanulni,az átlaghoz képest könnyebben is megy(ezt az angol magántanárom mondta anno) érdekel a gazdaság.A matekkal nem volt gondom,igaz nem tettem bele túl sok energiát,minden időmet elvitte a biosz-kémia,de még így is megírtam egy stabil 4-re az érettségit.Úgy érzem,hogy ha rátanulnék,sokkal jobban menne.Ez a szak nyilván vegyes,humán-reál egyben,mégis közel érzem magamhoz.

Beszéltem anyával is,ő azt mondta,támogat mindenben,csak ne legyen az,hogy felvetetem magam egy egyetemre,amit nem is szeretek annyira,bukdácsolok össze-vissza stb(Van ilyen ismerősünk,aki másodjára került be ÉPPEN az orvosira,lassan végeznie kellene,23 éves és passziváltatta magát már többször.)

Nagyon szeretném,ha valaki hasznos tanáccsal látna el.Aki elolvasta,annak nagyon köszönöm!



2018. jún. 25. 08:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem,hogy a nemzetközi gazdálkodáson közép-,és felsővezetőket képeznek,utánanéztem, nem egy ,,büfészak"
2018. jún. 25. 08:59
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

nemzetközi gazdálkodáson mindenbe beletúrnak adj magadnak egy hetet hogy átgondold és amelyik irányba elindulsz arra kezdj el tanulni és érettségizz újra

ui: lehet 30 éves leszel orvosin mire dolgozni fogsz, de gondolj bele úgyis fogsz még 35 évet dolgozni.

2018. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen,ebben igazat adok,de gondolom te is hallod ezeket a történeteket orvosoktól,hogy mennyi stresszel jár,ügyelet stb. Édesanyám háziorvosának évekig nem volt se karácsonya,se szilvesztere(nem túlzok,esküszöm) mert ügyelt.Egyébként igen,mindenképp újraérettségizem,csak már régóta ezen gondolkodom,hiába adok/adtam magamnak időt. :( Egyébkéntmit értesz azalatt,hogy ,,beletúrnak"?
2018. jún. 25. 09:37
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Az egyik szakma másik hivatás ennyire egyszerű, túlterheltek igen de nekik is van szabadnapjuk hidd el, úgy értem hogy: [link] ha megnézed össze vissza tanulnak mindent.
2018. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jún. 25. 10:00
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem akarsz orvos lenni, ne legyél az!

Azt tanuld, amit szeretnél, ennyire egyszerű...

2018. jún. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván ennyi alapján, nem lehet megismerni egy ember gondolkodását, de szeretnék valahogy segíteni, az alapján amit én gondolok erről. Ahogy olvastam, nekem eléggé az jött le, hogy bár érdekel az orvosi, de inkább ilyen plátói szinten, mert úgy érzed, hogy valami másba több energiát tudnál fektetni, és az, hogy látod az árnyoldalait, tök jó, mert így reálisabb képet kapsz, mintha csak úgy lennél vele, hogy hát hú orvosi, az tök jó. Most nem tudom, hogy állsz, de ha mindenképpen újra kellene már érettségizned, akkor még úgy is van viszonylag több időd tájékozódni, én mindenképp próbálnék olyantól kérdezősködni, aki arra a szakra jár, mert úgy lehet a legtöbb valódi infót kapni, sajnos én azt a szakot nem ismerem, de lehet fognak még írni ide :) Egyébként most jártam le a felét az orvosinak, és ide azért szerintem eléggé vasakarat kell. Tudom, hogy valakinek viszonylag könnyebben megy, de számomra csak úgy, hogy tényleg a szívemet és a lelkemet beleteszem. Lehet, hogy neked másba kellene tenni a lelked, ezzel nincs gond, szerintem jó, hogy elgondolkodtál jobban. Hajrá és sok sikert a döntéshez!
2018. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon szívesen. Hát ezek alapján, amiket leírtál én azt mondom messze kerüld el az orvosit. Nem neked való.

Olyan meg nincs, hogy vkit felsővezetőnek képeznek. Ahhoz végig kell járni a szamárlétrát, vagy jó csókosok kellenek. És hidd el azért lehet, hogy nem menne szorgalom nélkül, de hogy a "nehéz" szakok közé számítana az kizárt (ell. orvosi).

Én azt tanácsolom, hogy próbáld ki azt NG-t, és ha tetszik csináld végog, ha nem akkor meg menj jól férjhez, és szüljél unokákat. :)

2018. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Utolsónál a pont! Ha decembertől májusig nem tudsz felkészülni egy érettségire, valamint zavar hogy ügyelni kell éjszaka, akkor az orvosit felejtsd el!

Utánanéztél...nem büfé szak... Hidd el az orvosihoz képest az. Amúgy a gazdasági képzések 90%-a nagy kamu. És nem leszel rögtön "vezető", ha NG-t végzel. Gyakorlatilag mindegy is a legtöbb helyen, hogy konkrétan milyen papírod van. A g-i képzések eléggé átfednek. Nyelvtudás számít, meg a kapcsolatok.

És abban is egyetértek, hogy kellenek az unokák Magyarországra. Különben ki szavazná meg Viktorékat?

2018. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Orvosiról írok. :) Szerintem orvosnak csak az menjen, akiben megvan az elkötelezettség és hivatástudat. Mert nagyon nehéz tud lenni, vannak mélypontok, amikből azt hiszi az ember, hogy nem tud kijönni és sokan nem is tudnak. Nekem az segít előre haladnom, hogy ez a célom, az álmom már általános iskolás korom óta, ha ez a hajtóerő nem lenne meg, akkor valószínűleg nem bírnám. Gondold át, hogy téged mi motivál, mi az amitől teljesnek éreznéd magad és az alapján dönts. :) Egy biztos: csak szorgalom és kemény munka árán adnak diplomát, bárhova is mész. Egyik másik szak lehet, hogy könyebb vagy nehezebb, de mindenhol tanulni kell. A fogorvosi egyébként lehet, hogy tetszene, gyerekvállalás szempontjából is nyugisabb, de persze ettől még ugyanúgy el kell végezni egy nehéz szakot.
2018. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!