Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a leghumánosabb gazdasá...

Melyik a leghumánosabb gazdasági szak?

Figyelt kérdés

2018. nov. 17. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi gazdálkodás, humán erőforrás
2018. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Egyértelműen a HR. Ennek ellenére a HR nagyon túltelített szakma, és mivel HR csak nagyobb cégeknél van, ezért nem könnyű vele karriert csinálni.


Második helyezettünk a marketing. Vannak olyan ágai (reklám, kampánytervezés, promóciók, eseménymarketing stb.) amelyek egyértelműen "humánosak", de a többi ága se matekos túlzottan.


Én kifejezetten humános voltam mindig (bölcsészdiplomákkal), de jól passzol melléjük a marketing.

2018. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

(HR meg marketing nem szakok nevei). Gondolom a kérdező gazdaságtudományi főiskolai/egyetemi szak neveit kérné!

Emberi erőforrás, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás.

2018. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

(Ha beírja hogy HR vagy marketing szak arra is ugyanúgy kihozza a felvi a szakokat!)

Turizmus habár humános arra ne menj, katasztrófa vele az elhelyezkedés. HR, kermar inkább megéri, vagy a nemzetközi gazdálkodás. Ez is elég humán szak gazdaságihoz képest, viszont elhelyezkedés szempontjából az egyik legjobb képzés.


Amúgy a pénzügy-számvitel, alkalmazott közgáz és az osztatlan gazdelemző amihez azért jobban kell a matek, ha nem ez a 3 szak közül választasz gazdaságihoz képest viszonylag humán szakra mész.

Vagy a gazdinfót és a műszaki menedzser szakot indítja még néhány egyetem gazdasági karon belül, de ezek meg már tényleg messze állnak a humántól.

2018. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!