Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Hogyan mehetek...

Mit tegyek? Hogyan mehetek egyetemre/ főiskolára így?

Figyelt kérdés

Most lettem 26 éves októberben- és szeretnék egyetemre - vagy főiskolára menni. De elég sok a kérdés bennem, amiknek folyamatosan igyekszem utána járni.

Mindössze 208 pontot számoltam ki, ami már talán 10 éve sem volt elég semmire sem... 2011-ben érettségiztem.

4, 3, 2, 2, 2 - történelem, magyar, matek, földrajz(majdnem 3-as), német - ezek az érettségi eredményeim.

Nem vagyok buta - csak mint sok tizenéves - sajnos én sem vettem komolyan a középiskolát, nem gondoltam a jövőmre, csak a szórakozás meg a többi nem túl hasznos dolgok érdekeltek, és hogy elvégezzem valahogy - tehát lusta voltam...

Igen, ezt az eltelt 7 év alatt nagyon megbántam, hiszen már bőven elvégeztem volna egy egyetemet is ez idő alatt. De mentségemre legyen, hogy azért is akartam minél előbb dolgozni, mert a nővérem meg a nagymamám az akkori igen szerény jövedelmükből tartotta fenn a 4 fős családot, plusz a jószágokat, és mielőbb segíteni szerettem volna őket.

De mostanra benőtt a fejem, és eldöntöttem, hogy tovább akarok tanulni - és diplomát szeretnék. Igaz, munka mellett, levelezőn akarok egyetemre - vagy főiskolára menni, mert nappal muszáj dolgoznom. De, ezzel nem vagyok egyedül, hiszen sokan járnak levelezőre, és tudom, hogy nem lesz könnyű, de valamit valamiért. A raktár vezetőnk is 2 diplomát szerzett munka mellett, és most 39 évesen végzett, és ő is mondta, hogy nem lesz könnyű, de meg lehet csinálni.

De - mint írtam - több dologra nem tudom a választ: 24 pontos lett a német, és 23 pontos lett a matek érettségim, ami mai pontszámítással elégtelen lenne. Ezt az eredményt elfogadják a mai pontszámítással elégségesnek? A matekon kívül hajlandó vagyok újból leérettségizni, de a matekot nem szeretném megismételni, mert az nekem nagyon nehezen ment.

Egyébként, azt sem tudom, hogy minden egyetemre/főiskolára kell a jó érettségi vagy vannak olyan intézmények, ahol csak az érettségi bizonyítvány kell, és saját felvételi van.

Újból le kell érettségiznem, vagy vannak olyan szakok/intézmények, ahová így is be lehet kerülni. Mondjuk, a legjobb lenne ingyenesen bekerülni. Erre is kíváncsi vagyok, hogy hányasra kéne az érettségimet feljavítanom ehhez- hogy államilag finanszírozottan bekerülhessek. És még nincs nyelvvizsgám.



2018. nov. 25. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki, hány pontos lenne, ha 280 alatt van, akkor esélyed sincs.

Milyen szakokra gondoltál és melyik egyetemre?

2018. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Úgy számoltam, ha mindenből 4-es érettségim lenne(matekot kivéve), akkor 344 pontom lenne! Plusz még nyelvvizsga is dobna rajta, az meg már nem lenne olyan rossz pontszám!

De, ezt nem tudom, hogy elégségesnek számít e a 25 százalék alatti teljesítményem matekból, vagy azt el se fogadják már.

2018. nov. 25. 14:46
 3/13 A kérdező kommentje:

Még nézegetem a szakokat, de az szívem szerint a környezet védelem érdekelne, meg így természet tudományok, de nézegetem folyamatosan.

Nyilván, 2-es matekkal nem megyek gépészmérnöknek, meg az nem is érdekel. Bár tudom, hogy a matekot azt szinte egyik szakon sem úszom meg.

Szóval, nagyobb esélyem lenne valamilyen vidéki fősulira bejutni, mint valamilyen agyonsztárolt budapesti egyetemre - vagy főiskolára.

2018. nov. 25. 14:51
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Amit a kérdező leírt, lazán nincs meg 280. Amúgy sohasem a jegy számít, hanem a százalék.

Első lépés, hogy jelentkezned kellene javító érettségire, február15-ig. Ez neked már fizetős: 15.000 Ft/tárgyanként( [link]

Egyedül nem fogsz tudni felkészülni, tanárra lenne szükséged. Az idő is elég rövid. Viszont ha idén nemtudsz jelentkezni , 2020-tól teljesen felejtős, mivel onnantól a felsőoktatásba való belépés feltétele egy emelt szintű érettségi és egy B nyelvvizsga megléte. Enélkül nem is jelentkezhetsz.

2018. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
*B2 nyelvvizsga
2018. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Keress egy konkrét szakot és tegyél le két olyan közép szintű érettségit, amivel duplázhatsz az adott helyre.
2018. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Nálad csak a duplázás játszik, mint opció.

Ezt, hogy mindenből újraérettségizel (matekot kivéve) felejtsd el, mert a klasszikus pontszámítós rendszernél mindenképpen a régi eredményeiddel számolnak, amik a BIZONYÍTVÁNYodban vannak (kivéve azt a két tantárgyat, amit "érettségi pontok" címen számítanak, mert abból a jobb eredmény számít). És új bizonyítványt új eredményekkel nem fogsz kapni akkor sem, ha kivétel nélkül mindenből újraérettségizel. Ezekről tanúsítványt fogsz kapni, amik önmagukban jók, és használhatók "érettségi pontokként" és duplázásnál, de az érettségi bizonyítványod marad a régi.

Nem egy embert ismerek már egyébként, akik ezzel befürödtek, de ha nekem nem hiszel, felvin is utána tudsz olvasni, csak figyeld is, amit írnak.


Nézz ki magadnak egy szakot, válaszd ki a két legszimpibb tárgyat, amit kérnek hozzá, és azokra készülj nagyon, hajrá!

2018. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy kalkulátor oldalon számoltam ki, hogy így van 208 pontom. Tudom, hogy a százalék számít!

Tehát: Történelem 62 %, Matematika 23 %, Német 24 %, Magyar nyelv és irodalom 42 %, Földrajz 36 %.

Ezek közül egyedül a történelem, ami szerintem nem rossz eredmény, a többi az bizony javításra szorul - ezzel tisztában vagyok!

Igen, köszönöm az információt - B2 nyelvvizsga.

A pénz az nem érdekel. Az általad küldott linkre az oldalon nem jön be semmi, csak az a felirat,hogy "hamarosan" az url ablakban. De gondolom lehet máshol is jelentkezni.

2018. nov. 25. 15:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Utána olvastam, pontosan mit is jelent a duplázás. Köszönöm szépen! Így fogok tenni, ahogy írtátok! :)) Nem adom fel!!!
2018. nov. 25. 15:24
 10/13 Vodafonelive ***** válasza:
84%
Sok lehetőséged van, nagyon sokan csak később gondolkodnak el ezen és általában azok az illetők motiváltabbak is tudnak lenni, mint a 18-20 évesek akik egyből továbbtanulnak. Természettudományi terület sem rossz csak akkor ott számolj azzal, hogy BSc+MSc, (minimum 5-5,5 év tanulás ha nem csúszol) és akkor lesz egy talán biztosnak mondható munkahelyed, de nem biztos, hogy annyira jó fizetésed.
2018. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!