Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Hogyan mehetek...

Mit tegyek? Hogyan mehetek egyetemre/ főiskolára így?

Figyelt kérdés

Most lettem 26 éves októberben- és szeretnék egyetemre - vagy főiskolára menni. De elég sok a kérdés bennem, amiknek folyamatosan igyekszem utána járni.

Mindössze 208 pontot számoltam ki, ami már talán 10 éve sem volt elég semmire sem... 2011-ben érettségiztem.

4, 3, 2, 2, 2 - történelem, magyar, matek, földrajz(majdnem 3-as), német - ezek az érettségi eredményeim.

Nem vagyok buta - csak mint sok tizenéves - sajnos én sem vettem komolyan a középiskolát, nem gondoltam a jövőmre, csak a szórakozás meg a többi nem túl hasznos dolgok érdekeltek, és hogy elvégezzem valahogy - tehát lusta voltam...

Igen, ezt az eltelt 7 év alatt nagyon megbántam, hiszen már bőven elvégeztem volna egy egyetemet is ez idő alatt. De mentségemre legyen, hogy azért is akartam minél előbb dolgozni, mert a nővérem meg a nagymamám az akkori igen szerény jövedelmükből tartotta fenn a 4 fős családot, plusz a jószágokat, és mielőbb segíteni szerettem volna őket.

De mostanra benőtt a fejem, és eldöntöttem, hogy tovább akarok tanulni - és diplomát szeretnék. Igaz, munka mellett, levelezőn akarok egyetemre - vagy főiskolára menni, mert nappal muszáj dolgoznom. De, ezzel nem vagyok egyedül, hiszen sokan járnak levelezőre, és tudom, hogy nem lesz könnyű, de valamit valamiért. A raktár vezetőnk is 2 diplomát szerzett munka mellett, és most 39 évesen végzett, és ő is mondta, hogy nem lesz könnyű, de meg lehet csinálni.

De - mint írtam - több dologra nem tudom a választ: 24 pontos lett a német, és 23 pontos lett a matek érettségim, ami mai pontszámítással elégtelen lenne. Ezt az eredményt elfogadják a mai pontszámítással elégségesnek? A matekon kívül hajlandó vagyok újból leérettségizni, de a matekot nem szeretném megismételni, mert az nekem nagyon nehezen ment.

Egyébként, azt sem tudom, hogy minden egyetemre/főiskolára kell a jó érettségi vagy vannak olyan intézmények, ahol csak az érettségi bizonyítvány kell, és saját felvételi van.

Újból le kell érettségiznem, vagy vannak olyan szakok/intézmények, ahová így is be lehet kerülni. Mondjuk, a legjobb lenne ingyenesen bekerülni. Erre is kíváncsi vagyok, hogy hányasra kéne az érettségimet feljavítanom ehhez- hogy államilag finanszírozottan bekerülhessek. És még nincs nyelvvizsgám.



2018. nov. 25. 14:09
1 2
 11/13 anonim válasza:
88%
Már most emelt szintű a felvételi feltétele. Igaz még nem kell a belépéshez nyelvvizsga. Ahova tudtommal nem kell még emelt szintű talán a tanító szak. utána kell nézni.
2018. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nagyon nehéz a döntés... Ha emelt szintű kell, akkor megcsinálom azt.

Tanító nem akarok lenni,

2018. nov. 25. 18:38
 13/13 A kérdező kommentje:
Értem. Nehéz olyan szakot választani, ami érdekel is, és el is lehet vele helyezkedni. És az agrár szakokról mi a véleményetek? Ezen a területen elég nagya hiány, úgy tudom.
2018. nov. 25. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!