Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 16 éves vagyok és fogalmam...

16 éves vagyok és fogalmam sincs, mi akarok lenni. Ez ugye ilyen korban normális?

Figyelt kérdés
Hétköznap hazaérek suliból, semmi hasznosat nem csinálok, csak tévézek és gépezek. Nincs semmi téma, ami nagyon lekötne. Hétvégén ugyanez, csak tovább maradok fent (nagyjából 3-4-ig).Vagy még ráérek ezen gondolkodni?

2018. dec. 3. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most 20 éves koromra jöttem rá, hogy mivel akarok foglalkozni:D
2018. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Nem, sajnos nem normális, nagyon nem. Nem keresed az utadat, nem használod ki ezeket a nagyon értékes éveket képességfejlesztésre, hanem elkenődsz a szar tv és gép előtt. Nem tudom milyen a családi háttered, ha olyan hogy benyomnak majd valami ugróiskola/faiskola egyetemre, utána meg valami munkahelyre, akkor is fogsz szenvedni kutyául, meg akkor is, ha nincs segítséged, ha érettségizel és utána 3 műszakban gyártósoron gályázol. Nem normális, és szar életed lesz. Ebben az időszakban kell képességeket fejleszteni szorgalmasan (ének, zene, rajz, szobrászat. színjátszás, sportok, nyelvek, mert ezek hosszú időt igényelnek és később egyre nehezebb!) És a keresgélés időszaka alatt az önismereted is fejlődik, és előbb-utóbb rátalálhatsz a saját-utadra, amit szeretsz, aminek értelmét érzed, ami éltet.

De te is sejted, hiszen azért tetted fel a kérdést. Itt így szokás kérdezni, hadd szenvedjenek a válaszolók: Normális, hogy 41 fokos lázam van, dől a torkomból-orromból a vér? Ne írjátok, hogy menjek orvoshoz, normális válaszokat!

2018. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, teljesen normális. Ezzel a fiatalok 90%-a így van. Jövőkép és mindenféle motiváció nélkül vagyunk. Az EDUCATIO kiállításra érdemes elmenni januárban. Sokat segít, lehet hogy kapsz tippet, hogy mivel foglalkozz. Remélem segítettem ;)
2018. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pont 16 éves voltam amikor eldöntöttem mivel is akarok foglalkozni az életben. Elkezdtem középben tanulni, és azóta már egyetemi szinten tanulom, de egyszerűen imádom.


Sokat gépezel? Az informatika nem érdekel? Egyébként tervezel egyetemre menni, vagy csak szakma a cél? Mert ha az előbbi, akkor lehet hozzád illő lenne az informatika. Középben is el lehet már kezdeni ezen a szakon tanulni, az is jó alapot ad, hogy eldöntsd akarsz-e abban továbbtanulni egyáltalán.

Amikor gépezel, mit szoktál csinálni? Játszol? Mert akkor játékfejlesztés lehet nagyon lekötne téged.


Vagy egyáltalán mi érdekel a gépezésen és tévézésen kövül?

2018. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vodafonelive ***** válasza:

Nem abban a világban élünk, mint régen viszont ha most nem is célod semmi, de leérettségizel és elmennél dolgozni el fogod hinni, hogy ha megtalálod a magadnak megfelelő érdeklődési kört akkor később lehet egy boldogabb háttered.

Nekem van olyan középiskolás osztálytársam aki így 25 évesen kapott észbe, hogy a maradék 11 vagy 12. osztályt elvégzi és befejezi az érettségiket(elôrehozott informatikája van egyedül). Mindezt azért, mert kiment Angliába és az ott lett egy kiscsaládja de annál amit kint csinált többre szeretné vinni és van motivációja, hogy valamilyen programozói kurzust elvégez ha lerakja az érettségit egy kisebb család mellett itthon.

Nincsen ezzel baj, az élet maximum helyre ránt(velem is ez lett 19 évesen de én még időben észbe kaptam és fél év múlva már a mester mérnöki diplomámat szerzem meg nagyon remélem és biztosítok magamnak 25 évesen hosszabb távra egy “könnyebb” jövőt).

2018. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jogász akartam lenni, majd tanár, de ahogy elkezdtem az egyetemet rájöttem hogy ez kevés...így most átmegyek a jogra.

Nekem volt elképzelésem és látod mégse az leszek végül. Szóval nyugi. Ha végképp nem megy, menj el pályaorientációs előadásokra. :)

18L

2018. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanugy vagyok, mint az elso valaszolo:) 20 eves vagyok es most jottem ra mi szeretnek lenni!!! 21 evesen fogom elkezdeni az egyetemet, mivel csak most tudok ra jelentkezni.

Szerintem 19 eves korodig meg van ido kitalalni. Meg utolso ket evben mar sokat beszeltunk rola, hogy ki minek es miert megy es ismerkedtunk a kulonbozo kepzesekkel.

Nekem mindig volt celom. Egeszen 12.-ig orvos akartam lenni, aztan rajottem, hogy belolem sose lenne jo orvos, mert tul maximalista vagyok es felek a vertol is.

2018. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!