Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok segíteni továbbtanulá...

Tudnátok segíteni továbbtanulással / pályaválasztással kapcsoltban?

Figyelt kérdés

18/F Debreceni vagyok (infos).


Nem szeretném nagyon konkretizálni a kérdésemet, de az érdekelne, hogy:

-Mivel mindig is érdekelt a természet, másodállásban mi is őstermelők vagyunk, így akarva, akaratlanul is megszerettem. Viszont nem tudom, hogy én ezt a jövőben hogy tudnám a legjobban kamatoztatni...

Csináljam-e egyáltalán, vagy ne?...


Szóval a véleményetek érdekelne. Egy kis nézőpont/fej tágítás.

Eleve kell-e nekem felsőoktatási végzettség, vagy elég 1 teknikusképzés is?

És hova menjek tanulni, és mit? Mármint az agrár szektorban?

(Amik szóba jöhetnek [igazából még szinte minden xd]):

-Erdészmérnök

-Erdésztecnikus

-Talaj, és növény(-) mérnök

-Mezőgazdasági agrármérnök, és vidékfejlesztési mérnök

-Stb.


A véleményetek érdekelne. Tudom, hogy elég sok mindent kérdeztem, de ha csak pár szóban is, de nagyon érdekelne, hogy mik ezek, mik köztük a különbségek, konkrétan melyik szalma mit csinál.


És ti nektek (ha nem dolgoztok is benne), milyen tapasztalataitok vannak ezekkel kapcsolatban. Pl. az elhelyezkedési lehetőségekkel.

És melyik a legkifizetődőbb?


Ja és még 1 kérdés: -A környezetvédelmi mérnök az tényleg 1 büfé-s szak, mint mondjuk a szabadbölcsész? Mit tanulnak meg amit a későbbiekben tudnak kamatoztatni, használni? Fizetésük, elhely. lehetőségeik? XD


Válaszaitokat nagyon szépen köszönöm! -PEACE-



2018. dec. 10. 01:08
 1/3 Ke.peti válasza:

Az erdőmérnökök (nem erdészmérnök) nagyon széles körű képzést kapnak, szerintem mindenki megtalálhatja a számítását, aki a természettel akar foglalkozni. (Az erdőn kívül az útépítéstől a térképészet, fölmérésen át a növény biológiáig bárhol el lehet helyezkedni.)

Növény(-) mérnök nem tudom mit jelent, de pl növényvédelmi mérnökként elég jól lehet keresni. Az agrármérnök szakok is jók tudnak lenni, de azokat kevésbé ismerem. Jó tanulást!

2018. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a mezőgazdasági agrármérnöki szakra jelentkezz, de ne vegyél rá mérget, amit ott fogsz tanulni. Reményeim szerint, mire végzel, kis hazánkat is eléri a no till termelési mód, amit amerikai farmerek idestova 40 éve fejlesztgetnek, s ami a talaj megmentője lesz/lehet a mai talajgyilkos termelési móddal szemben.
2018. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom az agrárt, mint volt agráros. Nehéz vele elhelyezkedni, a fizetés meg nem túl magas. Ha mindenáron ez érdekel, persze nem mondom, hogy ne, mert meglehet találni a számításaidat, de szerintem az átlagra nem az jellemző, hogy elégedett lenne vele. Én azt tanácsolom, ha infós suliba jársz és érdekel, akkor inkább abba az irányba haladj. Jelenleg erre van kereslet.
2019. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!