Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nem éri meg biológiára...

Tényleg nem éri meg biológiára menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


az idei tanévben érettségizek és mennék biologia szakra eltén v szie-n.

Rengeteget olvastam utána itt gykn és eléggé lehangoló válaszok voltak, igaz a nagy része régebbi kérdés.


Változott e azóta valamit is a helyzet, vagy semmi értelme biológia szakot választani ha nem a burger kingbe szeretné kikötni?


2018. dec. 10. 13:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
3 éves bsc, amin van 2 szakirány: sejt-és molekuláris és szupraindividuális. Neked az utóbbit kellene választani, mert ott lehet ökológiát tanulni. De egyébként pár tárgyban tér csak el a 2 szakirány. Msc-n lehet tovább szakosodni. Ez irányban nincs infóm, az etológia engem semmilyen formában nem érdekelt. Tengerbiológia nincs Magyarországon, mivel nincs tengerünk. Külföldön biztos van
2018. dec. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm nektek az információkat!
2018. dec. 10. 16:50
 13/14 anonim ***** válasza:

Na jó akkor egy kis realitás.


Nincs ekkora összefüggés a diploma meg a munkaerőpiac között, mint amekkorát a magyar emberek vizionálnak. Nyugaton rengetegen tanulnak valamit azért, mert szeretik, és dolgoznak valami teljesen mást. A volt főnököm nagyon magas beosztású Európa régiós igazgató (azaz menedzser) volt (technológiai cégnél), mikrobiológus PhD-val!! Nekem bölcsész PhD-m van, és ezzel tologatok százmilliárdokat stratégiai osztályon. Van antropológus, matematikus kollégám is.


Szóval Kérdező nyugodtan tanuld azt, amit szeretnél, és valósítsd meg az álmaidat! Mellette tolj be egy szombati gazdasági informatika képzést a BGE-n (pl.), és simán tolod az IT-s vagy üzleti karrieredet késöbb is, és nem lesz olyan érzésed, hogy valamit kihagytál.

2018. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 biomókus ***** válasza:

Az ELTÉn az új rendszert sajnos nem ismerem, tanároktól hallottam, hogy a gyakorlatok javarésze megszűnt és szemináriumok lettek, ami egy motivált kutatójelöltnek nagy visszalépés. Cserébe nincsenek szigorlatok (ezek nagy "szórótárgyak" voltak), ez a jó hír, meg reformáltabb tárgyak lettek.


Eltén van tengerbiológia tárgy, amihez tartozik egy horvát terepgyakorlat jópénzért. Lehet tanulgatni és jóban lenni a rendszertani tanszékkel, de sikerért tényleg külföldön érdemes folytatni. Egy ismerősömnek jött be ez az élet (de az nagyon), de ő a Bsc után Amerikába ment, onnan már körbeutazta a világot:)

Előttem szólónak igaza van!!

2018. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!