Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdálkodás menedzsmentnek...

A gazdálkodás menedzsmentnek és a pénzügy számvitelnek tényleg nem sok köze van a közgazdaságtanhoz?

Figyelt kérdés

2018. dec. 14. 14:35
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Alkalmazott közgazdaságtan meg nemzetközi gazdálkodás csak Pedten van,oda nem tudok elmenni,nincs albérletre pénzem
2018. dec. 15. 18:53
 12/19 A kérdező kommentje:

Viszont ez a “business” meg az üzleti világ egyáltalán nem érdekel.Már kiskorom óta a politika,a történelem,társadalumtodományok érdekeltek.

Ennek fényében érdemes e GM-re jelentkezni vagy sem?

2018. dec. 15. 18:56
 13/19 anonim ***** válasza:

"Viszont ez a “business” meg az üzleti világ egyáltalán nem érdekel.Már kiskorom óta a politika,a történelem,társadalumtodományok érdekeltek."


Mint írtuk már: nem. Csekkolj le egy tantervet, tele van business tárgyakkal ez a képzés. Ha nem érdekel egyáltalán az üzleti világ akkor teljesen feleslegesen szívatod meg magad vele, mert a képzés 80%-a erről szól, ahogy a nevében is benne van. Ugyanez igaz a Nemzetközi gazdálkodásra is egyébként.


De ha jól értem te inkább humán beállítottságú vagy és a politika az ami igazán érdekel? Mert akkor az AK is abszolút felesleges választás. Kőkemény matekos tárgyakkal van tele, amire később a szakmai közgazdaságtani tárgyakhoz is szükséged lesz sokszor.

2018. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

66% "Ha úgy tetszik a közgazdaságtan a mögöttes természet, és társadalomtudományi összefüggéseket igyekszik keresni és magyarázni ezeknek az üzleti tevékenységeknek."


Nincs vita közöttünk, én magamról beszélek, nem nagy általánosságban. Van még a marketingen kívül 4 diplomám, egy külföldi elit egyetemen szerzett phd-m, és 20 év munkatapasztalatom, ebből 10 év egy DAX vállalat elit csapatában. A tanulság: az alapdiplomád csak egy dolog, a tanulás csak utána kezdődik el igazán.

2018. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#13

De a politikusok nagyrésze is közgazdász,ezért gondoltam gazdmenre jelentkezni.De amúgy igen,a matek soha nem volt erősségem.Humán beállítottságú vagyok

2018. dec. 15. 23:27
 16/19 anonim ***** válasza:
Írtam korábban, ha politikai életbe keresel belépőt akkor Corvinus például egy elég jó alap. De onnantól kezdve meg a kapcsolatépítés a lényeg, a tanulmányok csak beugrónak szolgálnak.
2018. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha politikus szeretnél lenni, sokkal jobban jársz egy joggal, főleg ha humán beállítottságú vagy,
2018. dec. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
De itt Zegen csak gazdmen van
2018. dec. 16. 12:54
 19/19 anonim ***** válasza:
Teljesen jó szak a gazdmen. Menj arra!
2018. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!