Itthagyjam az egyetemet? Jelentkezzek másikra?

Figyelt kérdés

Gazdálkodás és menedzsment szakra járok.Alapvetôen mindig is a politika érdekelt és ezért jelentkeztem gazdasági szakra.Azt gondoltam ez egy olyan szak,ami megtanít elvezetni egy országot vagy legalábbis hasznát venném politikai pályához.

De rá kellett jönnöm,hogy semmi köze nincs hozzá.Itt azt tanuljuk,hogy hogyan legyünk vállalkozók és hogy kell elvezetni a vállalkozást.Engem nem érdekel az üzleti világ.Nem akarok se vállalkozó se üzletember lenni.Rendes közgazdaságtan minimális van,levizsgáztam közgáz alapjaiból,de fingom sincs róla,hogy működik a közgazdaság.

Gondolkodok rajt,hogy jövőre újra jelentkezek az NKE Államtudományi és Közigazgatási Karára vagy pedig a Rendészettudományi Karra



2018. dec. 20. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen.
2018. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Politológián nem gondolkoztál?
2018. dec. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem érdekel egyáltalán, akkor felvételizz újra! Esetleg menj el az educatióra, ott majd tudnak segíteni, at elképzeléseid alapján milyen szakra lenne érdemes járnod. :)
2018. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
"Alapvetôen mindig is a politika érdekelt és ezért jelentkeztem gazdasági szakra." - ezzel kb. azt irtad, hogy "mindig is a biologia erdekelt, ezert fuvolamuvesz lettem.". Inkabb politikatudomanyi teruleten levo kepzesek kozott kene nezelodnod, de egy orszag elvezetesere ott sem fognak megtanitani.
2018. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük az ország maga egy vállakozás, esetleg egy cég, csak sokkal összetettebb. Egy gazdasági szak tud hasznot nyújtani ahhoz, hogy politikus legyél és egy országot vezess, de csak akkor ha megfelelően tudod használni a tudásod. Valaki tud belőle hasznot húzni, de van aki szerint semmi haszna a politikai élethez. Te az utóbbiba tartozol, ami ellen nem lehet mit tenni.

Politikusoknál népszerűbb a jogász végzettség, de akad köztük több közgazdász is, bár ül jelenleg a parlamentben politológus és történész is.

Szerintem mindenképp van haszna egy közgazdász végzettségnek egy ország irányításánál, de nem mindenkinek való, mert nem mindenki tudja átváltani az egyetemen tanult tudását ami leginkább a vállalkozások sikeres vezetésére koncentrál.

Bár attól is függ, hogy miféle politikus vagy, mert nem mindegy hogy egy pénzügyi miniszter vagy egy frakcióvezető vagy, vagy egy néma bábu aki a parlament legutolsó soraiban ücsörög. Ha olyan munkát végzel az országnak, hogy mibe érdemes és mennyit fektetni amivel az ország vagyonát gyarapídhatod, akkor hiába van jogász végzettsége valainek, egy közgazdásznak több köze lesz hozzá.


De egyébként ha abban a tudatban jelentkeztél a szakodra, hogy ott csak az ország vezetésével kapcsolatos dolgokat fogjátok tanulni, akkor durván félre lettél informálva nyílt napon, mert kicsit másabb a helyzet.

2018. dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudtam,hogy nem politikáról szól,de azt gondoltam,hogy sokkal inkább társadalomtudományi terület,sokkal többet tanulunk a közgazdaságról meg ezekről.De mondom a közgáz olyan minimális,hogy pár alapfogalmat és pár számítást megtanultam,de fogalmam sincs hogy működik ez az egész,semmit sem látok át belőle,fogalmam sincs hogy működik a gazdaság.Itt konkrétan arra képeznek,hogy legyek vállalkozó.


Politológia szak van a közelben,de azzal el tudnék helyezkedni?Úgy tudom,az csak egy büfészak,ami nem jó semmire.

Szerintem az NKE állna legközelebb az elképzeléseimhez.

2018. dec. 21. 00:28
 7/13 A kérdező kommentje:
De amúgy biztos nem leszek politikus,nincsenek ahhoz kapcsolataim meg szerepelni sem szeretek.Csak ez a terület érdekel és valami ezzel kapcsolatosat akarok tanulni.
2018. dec. 21. 00:31
 8/13 anonim ***** válasza:

A politológia szak elvégzésével lehetsz büfés is, de lehetsz akár parlamenti képviselő is, és elég nagy a szakadék a kettő között. Példának lásd Duró Dórát, aki mandátummal rendelkezik, és havi legalább 600 ezret hazavisz. Viszont ha nézted az X Faktort, akkor ott szerepelt egy erdélyi férfi, aki saját elmondásával élve, "Politológus vagyok, szóval mi más legyek ha nem egy pincér Bécsben.." És nem egy szakadt személy volt.

Mindkettejük politológiát végeztek, mégis más lett a végeredmény.


A politológus általában nem folyik bele a politikába mint politikus, hanem jóval inkább a kutakodásával és a véleményezésével, elemzésével foglalkozik, de ugye kinek mi. Épp ezért is lehet jó szak a politológia egy újságírónak például, aki leginkább elemezgeti a politikai történéseket az országban/világban.


De egyébként elmondom, ha elég elszánt vagy, kapcsolat nélkül is lehetsz politikus. Személyesen ismerek egy olyan hölgyet, akinek tanári végzettsége van, de hobbiból jelentkezett egy párthoz. Eleinte szórólapozással, toborzással, majd ezeknek a szervezésével lett megbízva. Úgy felkúszott a ranglétrán, hogy az említett egyébként legerősebb ellenzéki párt országgyűlési képviselőnek jelölte a legutóbbi választásokon. Ugyan végül hajszálokon múlott, de nem nyerte meg, de szerintem már az is szép eredmény hogy hosszú éveken át így felküzdötte magát egy teljesen oda nem illő végzettséggel. Ha neked vagy közgazdász vagy politológus diplomád van, akkor szerintem azzal biztosan gyorsítanád a lépcsőzést.

Egy politológus nem politikus, de mégis közelebb van hozzá mint egy nevelési tanácsadó például. Szóval politológus lehet akár politikus is, függ attól hogy mivel is foglalkozik.

De ugye kapcsolatokkal akár egy festő mázolóból is lehet az, főleg ha jól el tudja magát adni, bár néha az sem szükséges..

2018. dec. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz politikus lenni akinek szerepelni is kell tömegek előtt, akkor a politológia jó választás lehet a számodra ha mindenképp a politikának a hátterével és a történéseivel akarsz majd foglalkozni. Nem minden esetben biztos ezzel a szakmával a munka és a jó fizetés, de ha a politikával akarsz foglalkozni a háttérből, akkor inkább csináld ezt amit szeretsz, minthogy végig kínlódj egy szakon amit utálsz.
2018. dec. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És a szociológia?

Az jó lenne?Talán egy fokkal piacképesebb is lenne,mint a politológia,nem?

2018. dec. 22. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!